Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #15  
Vechi 02.08.2018, 15:59:58
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.705
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
acum scrii altceva. o explicatie cat de cat coerenta ar fi ca desi toate icoanele-s sfinte si toate au har, tu sustii ca unele-s mai sfinte decat altele, au mai mult har decat altele si ca Dumnezeu are preferinte, din moment ce unele-s facatoare de minuni iar altele nu prea! dar, asa cum ti-am mai explicat, esti atat de hotarat in a avea mereu dreptate incat iti adaptezi raspunsul, exact asa cum procedezi mereu. si nu uiti sa-l pomenesti pe popa pruteanu. (tii minte ce-mi scriai ieri sau alaltaieri ca fac unii forumisti printre care si eu? iata, de fapt asta faci tu! :)) si acum si eu..., dar macar eu am o scuza, linkul e un mesaj adresat mie...:))
E corect ce am scris in toate mesajele, tu intotdeauna nu intelegi si apoi ma acuzi pe mine de lucruri false. Daca citeai si mesajul ultim vedeai ca asa sunt numite acele icoane in ortodoxie, asa cum spuneam in primul mesaj, avand o putere mai mare si facandu-se la ele mari minuni. https://www.crestinortodox.ro/forum/...9&postcount=16 Dar toate icoanele au har si sunt sfinte, fiind ajutoare pentru cel ce se roaga la ea, dar fara sa fie minuni la fel ca la cele cunoscute. Iorest a spus in mesajul urmator ca nu contesta icoanele facatoare de minuni, cum intelesesem eu. Sper ca nu ai inceput si tu sa fii prea preocupat de persoana mea (din cauza faptului ca te-am contrazis) si sa cauti in fiecare mesaj un motiv de false acuzatii, cum face de ceva timp userul catolic. Ca am vazut ca spre asta te indrepti de ceva timp.
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare