Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.08.2021, 03:37:52
VidoveczAndrei VidoveczAndrei is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.04.2016
Locație: UK
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Question Sfintii la trebuinte

Buna ziua, Doamne ajuta.

1. Ce Sfintii au darul tamaiduirii pentru epilepsie?
2. Ce Sfintii au darul si de a ne ruga pentru persoane disparute si sunt grabnici sa ajute? daca ar Doamne fereste, probleme grave.
3. Ce Sfintii au darul de tamadui oameni ce au fost otraviti? Am incercat sa caut Sfantul Chiril si Metodius, dar nu gasesc.

Vreau sa gasesc icoane cu Sfintii care de-a face cu situatii mai grave, pe plan material si pe plan spiritual. Desi unele nu gasesc, caci locuiesc in Anglia. Am nevoie de cateva nume de sfinti la care sa pot face cereri.

Multumesc
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.08.2021, 16:14:03
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de VidoveczAndrei Vezi mesajul
Buna ziua, Doamne ajuta.

1. Ce Sfintii au darul tamaiduirii pentru epilepsie?
2. Ce Sfintii au darul si de a ne ruga pentru persoane disparute si sunt grabnici sa ajute? daca ar Doamne fereste, probleme grave.
3. Ce Sfintii au darul de tamadui oameni ce au fost otraviti? Am incercat sa caut Sfantul Chiril si Metodius, dar nu gasesc.

Vreau sa gasesc icoane cu Sfintii care de-a face cu situatii mai grave, pe plan material si pe plan spiritual. Desi unele nu gasesc, caci locuiesc in Anglia. Am nevoie de cateva nume de sfinti la care sa pot face cereri.

Multumesc
Toti sfintii adevaratului Dumnezeu pot avand darul.
Duhul Sfant lucreaza prin ei asa ca sunt buni sa implineasca voia lui Dumnezeu.

Toti preotii care folosesc cele 7 taine au si ei putere tamaduitoare caci prin rugaciunile lor lucreaza acelasi Duh Sfant.

Tu ce vrei defapt? Pile, privilegii, barfe?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.08.2021, 00:05:06
VidoveczAndrei VidoveczAndrei is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.04.2016
Locație: UK
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Toti sfintii adevaratului Dumnezeu pot avand darul.
Duhul Sfant lucreaza prin ei asa ca sunt buni sa implineasca voia lui Dumnezeu.

Toti preotii care folosesc cele 7 taine au si ei putere tamaduitoare caci prin rugaciunile lor lucreaza acelasi Duh Sfant.

Tu ce vrei defapt? Pile, privilegii, barfe?
Sunt de accord cu tine. Nu vreau nimic, decat ca totul sa fie bine pentru oameni pentru care imi sunt prieteni buni si sa dau Slava lui Dumnezue pentru tot binele facut de El. Insa Sfintii pot ajuta in anumite trebuinte. Pentru mine, prieteni care au problema sau din rude apropiate au epilepsie, sa rog Sfintilor. Niciodata nu am avut indoiala in Dumnezeu. Stiu ca aproape si ca ajuta. Insa pentru anumite situatii grave cum ar fi cineva sa dispara sau sa fie otravit. E sa caut Sfintii care pot sa ajute in aceste animite situatii dificile. Nu vreau nimic, totul e bine faptul ca Dumnezeu poate sa ajute un om.

Vreau sa folosesc in scopuri bune si nu rele. Daca cineva sa fi disparut e ca Dumnezeu sa gasesca prin Sfintii Sai. Sau daca cineva e otravit, sa il scape de moarte. Rugandu-ma pentru cineva.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare