Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 17.02.2012, 16:33:16
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Aceasta idee , parca este preluata dupa bloogul pe care il coordonez , dar nu vreau sa acuz , ci doar este o simpla banuiala : http://cristiboss56.blogratuit.ro/Pr...I-b1-p1003.htm


In fine , acest thread aici pe forum poate fi hulit de unii si laudat de altii , si nu in ultimul rand poate sminti intr un fel sau altul , si chiar pot tulbura apele , mai mult decat in a le limpezi .
Personal nu voi aduce in discutie o postare sau alta , ci ii voi reaminti pe acei useri de la care am avut si am de invatat multe , si ale caror postari aduc multa pace si intelepciune mai ales
, si de la care avem cu totii de invatat :

Adriana Cluj
Alexandru Anastasiu
AlinB
Ana-Maria N
andrei im ( care din pacate doar ne citeste si nu mai scrie deloc )
anna21 (cu unele exceptii )
arwein
beliver
caminaris
Cararea Imparatiei
catalin2
Cel Mandru
codana
costel
Crestin Simona ( pacat ca intra extrem de rar )
cristina2012
Doriana ( cu mici exceptii)
dorinastoica14
DragosP.
eu_Cristina83
evdochia
Fiul Risipitor
Florin Ionut ( cu mici exceptii)
George.m
georgeval
glykis
I.Calin ( pacat ca nu mai intra )
icamilin
Ioan Cezar ( cu mici exceptii )
laurshepis
Lavrentiu
laraG.
lore86
Marius22
Mihailc
Marimira
N.Priceputu
ovidiu b.
Rodica50 ( pacat ca doar ne citeste si numai scrie )
romanbun
solentina
spre_rasarit
windorin
zaharia_2009 ( caruia ii cer inca odata iertare , pentru ca nu l-am inteles inca de la inceput , dar acum ii dau multa dreptate ! )

Va asigur ca toate postarile celor sus amintiti , sunt profunde , si cu adevarat fac cinste acestui forum !
Doamne ajuta !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)

Last edited by cristiboss56; 17.02.2012 at 16:44:00.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 17.02.2012, 16:44:31
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Dintre mamici, cel mai bine documentata imi pare a fi cristina2012, care e un suflet extraordinar.
Dintre tinere, glykis, ioanna, anna21
Dintre barbatii: ovidiub, n.priceputu, cel mandru, mihnea dragomir, windorin..
Sunt mai multi care imi plac, dar posturile acestora le citesc mereu cu interes.
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 17.02.2012, 16:46:50
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
Dintre mamici, cel mai bine documentata imi pare a fi cristina2012, care e un suflet extraordinar.
Dintre tinere, glykis, ioanna, anna21
Dintre barbatii: ovidiub, n.priceputu, cel mandru, mihnea dragomir, windorin..
Sunt mai multi care imi plac, dar posturile acestora le citesc mereu cu interes.
Eu spre exemplu , te citesc cu mult mai multa placere de cand te-am cunoscut in scurta ta vizita la Bucuresti !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #14  
Vechi 17.02.2012, 16:53:48
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Aceasta idee , parca este preluata dupa bloogul pe care il coordonez , dar nu vreau sa acuz , ci doar este o simpla banuiala : http://cristiboss56.blogratuit.ro/Pr...I-b1-p1003.htm


In fine , acest thread aici pe forum poate fi hulit de unii si laudat de altii , si nu in ultimul rand poate sminti intr un fel sau altul , si chiar pot tulbura apele , mai mult decat in a le limpezi .
Personal nu voi aduce in discutie o postare sau alta , ci ii voi reaminti pe acei useri de la care am avut si am de invatat multe , si ale caror postari aduc multa pace si intelepciune mai ales
, si de la care avem cu totii de invatat :

Adriana Cluj
Alexandru Anastasiu
AlinB
Ana-Maria N
andrei im ( care din pacate doar ne citeste si nu mai scrie deloc )
anna21 (cu unele exceptii )
arwein
beliver
caminaris
Cararea Imparatiei
catalin2
Cel Mandru
codana
costel
Crestin Simona ( pacat ca intra extrem de rar )
cristina2012
Doriana ( cu mici exceptii)
dorinastoica14
DragosP.
eu_Cristina83
evdochia
Fiul Risipitor
Florin Ionut ( cu mici exceptii)
George.m
georgeval
glykis
I.Calin ( pacat ca nu mai intra )
icamilin
Ioan Cezar ( cu mici exceptii )
laurshepis
Lavrentiu
laraG.
lore86
Marius22
Mihailc
Marimira
N.Priceputu
ovidiu b.
Rodica50 ( pacat ca doar ne citeste si numai scrie )
romanbun
solentina
spre_rasarit
windorin
zaharia_2009 ( caruia ii cer inca odata iertare , pentru ca nu l-am inteles inca de la inceput , dar acum ii dau multa dreptate ! )

Va asigur ca toate postarile celor sus amintiti , sunt profunde , si cu adevarat fac cinste acestui forum !
Doamne ajuta !
Am uitat-o pe Iolanda , iertare !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #15  
Vechi 17.02.2012, 16:55:44
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
S-au adunat enorm de multe postări. Unele mai aƟa, altele mai altfel. Multe lucruri ziditoare, adesea sufocate de mult balast.

Care vi se pare, fiecăruia, a fi cea mai bună postare ? Cea mai frumoasă, cea mai plină de miez, aceea care v-a ßnălƣat mai mult, aceea din care am avea cel mai mult de ßnvăƣat ?
Eu am invatat multe din toate postarile inclusiv din cele pe care nu le considerati ziditoare. Nu vreau sa dau nume pentru ca asta inseamna sa laud, sa lingusesc. Sunt de parere ca nu conteaza ce vb aici, totul e teorie, la teorie toti suntem buni,din moment ce nu cunosc oamenii ca sa stiu daca si pun in practiă ce spun.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 17.02.2012, 17:03:24
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Eu spre exemplu , te citesc cu mult mai multa placere de cand te-am cunoscut in scurta ta vizita la Bucuresti !
E, sunt bune si vizitele intre prieteni. :)
In posturile dvs nu am prea intalnit un punct de vedere propriu(abia pe treadul SA ramanem ortodoci pana la capat), in schimb multe noutati, informatii, afirmatii de pro sau contra, citate din sfintii parinti.
Sunteti printre putinii useri cu postari numeroase in care nu am reusit sa descopar mai multe trasaturi de caracter. Daca nu v-as fi intalnit personal, personalitatea dv ar fi ramas un mare mister. omul intalnit in spatele id-ului cristiboss56 mi-a placut.
Un lucru care mi-a placut...atitudinea constanta. Inca incerc sa va conturez un profil...

Ps. e un topic sensibil.E posibil sa uit anumite persoane, si clar am omis multe, dar nu ca nu mi-ar placea ci am postat primele 10 nume care mi-au venit in minte. :)
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!

Last edited by lore86; 17.02.2012 at 17:07:36.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 17.02.2012, 17:05:38
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
S-au adunat enorm de multe postări. Unele mai așa, altele mai altfel. Multe lucruri ziditoare, adesea sufocate de mult balast.

Care vi se pare, fiecăruia, a fi cea mai bună postare ? Cea mai frumoasă, cea mai plină de miez, aceea care v-a înălțat mai mult, aceea din care am avea cel mai mult de învățat ?
mie imi plac majoritatea userilor.
cu exceptia catorva pe care nu o sa-i numesc. mai ales ca unii deja nu mai activeaza pe forum.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 17.02.2012, 17:08:37
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Alin B, adam 000, mihnea dragomir, ioan cezar, N.Priceputu, glykys, lore86 - nu neaparat in ordinea aceasta, scuze c-am pus fetele la urma. Poate mi-au mai placut si altii, dar cu acestia am interactionat cel mai mult si le multumesc pe aceasta cale, la fel si celor cu care poate m-am contrat cateodata.
Va dati seama ca e imposibil de spus care ar putea fi cea mai buna postare a cuiva, dintre toate. Eu una n-as putea. Daca o s-o gasesc o voi preciza.
Domnul sa fie cu voi toti!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 17.02.2012, 17:20:16
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Într-adevăr, e greu de spus care e cea mai bună, însă nici nu știu dacă ar fi de folos. Sunt de aceeași părere cu Raoul, că răspunsurile date aici ar putea sminti într-un fel sau altul, hrănindu-ne patimile.

Îmi amintesc aici de o vorbă a unui Părinte (nu mai știu care), ce spunea să nu-l lauzi pe copil când face un lucru bun, ci să lauzi fapta, ca să nu se mândrească (cred că și reciproca e indicată, atunci când face ceva rău).
Și cum noi toți suntem copii (duhovnicește, nu cu inima, din păcate)...
Reply With Quote
  #20  
Vechi 17.02.2012, 17:27:32
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Aceasta idee , parca este preluata dupa bloogul pe care il coordonez , dar nu vreau sa acuz , ci doar este o simpla banuiala : http://cristiboss56.blogratuit.ro/Pr...I-b1-p1003.htm


In fine , acest thread aici pe forum poate fi hulit de unii si laudat de altii , si nu in ultimul rand poate sminti intr un fel sau altul , si chiar pot tulbura apele , mai mult decat in a le limpezi .
Personal nu voi aduce in discutie o postare sau alta , ci ii voi reaminti pe acei useri de la care am avut si am de invatat multe , si ale caror postari aduc multa pace si intelepciune mai ales
, si de la care avem cu totii de invatat :

Adriana Cluj
Alexandru Anastasiu
AlinB
Ana-Maria N
andrei im ( care din pacate doar ne citeste si nu mai scrie deloc )
anna21 (cu unele exceptii )
arwein
beliver
caminaris
Cararea Imparatiei
catalin2
Cel Mandru
codana
costel
Crestin Simona ( pacat ca intra extrem de rar )
cristina2012
Doriana ( cu mici exceptii)
dorinastoica14
DragosP.
eu_Cristina83
evdochia
Fiul Risipitor
Florin Ionut ( cu mici exceptii)
George.m
georgeval
glykis
I.Calin ( pacat ca nu mai intra )
icamilin
Ioan Cezar ( cu mici exceptii )
laurshepis
Lavrentiu
laraG.
lore86
Marius22
Mihailc
Marimira
N.Priceputu
ovidiu b.
Rodica50 ( pacat ca doar ne citeste si numai scrie )
romanbun
solentina
spre_rasarit
windorin
zaharia_2009 ( caruia ii cer inca odata iertare , pentru ca nu l-am inteles inca de la inceput , dar acum ii dau multa dreptate ! )

Va asigur ca toate postarile celor sus amintiti , sunt profunde , si cu adevarat fac cinste acestui forum !
Doamne ajuta !
Pe lângă Iolanda , am mai uitat pe dobrin 7m , care multe lucruri folositoare a postat și pe blog , sub semnătura mihaela . Iertare ! ! !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cum poate cineva sa isi stearga propria lui postare ? mbarboi Reguli generale de utilizare a forumului 11 13.02.2013 18:30:35
buna costan bianca Umanitare 21 10.12.2010 16:27:25
Buna Liliane Generalitati 22 31.08.2010 18:56:23
Buna llaurentiu Stiri, actualitati, anunturi 2 14.10.2008 22:09:55
POSTARE agapius Generalitati 0 21.09.2007 19:48:02