Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 23.06.2008, 17:52:41
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

citatele cu copypaste nu cred ca le citeste nimeni ,iar cei care scriu asa ,ar trebui sa se gindeasca ,lumea care scriem aci mai avem si altele de facut ,familie..treburi..serviciu ..nu toti sintem..pensionari sau elevi in vacanta sau studenti la teologie.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 24.06.2008, 17:35:50
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Sofia, eu ma bucur sa intalnesc un citat, fie el si mai lung, ca raspuns la intrebarile postate. Consider ca e de folos sa existe un citat, atunci cand noi suntem neputinciosi in a da un raspuns.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 25.06.2008, 23:00:43
coman's Avatar
coman coman is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.04.2008
Locație: baia mare
Mesaje: 58
Implicit

apoi da,,,au si citatele rolul lor,eu prefer sa spun direct cu vorbele mele.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 29.06.2008, 09:50:25
sanziana62 sanziana62 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.05.2007
Mesaje: 27
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru sanziana62
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Prin concluzia data de sora CLAUSEMI eu sper sa se termine cu neintelegerile pe acest forum si asfel sa evitam convocarea celui de-al optulea sinod ecumenic aici.Nimeni nu este tinut cu forta aici,dar unii se afla in intuneric si nu vor sa primeasca lumina.Sper sa fie doar impresia mea,dar am vazut ca multi din acestia,dandu-le lumina nu vor s-o primeasca,chiar daca pentru asta trebuie sa-si inchida ochii,pentru a ramane tot in intuneric.Sper ca m-am inselat.
...am aceeasi senzatie...dar exista butonul de dezabonare...pentru ei..
Reply With Quote
  #25  
Vechi 29.06.2008, 09:51:24
sanziana62 sanziana62 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.05.2007
Mesaje: 27
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru sanziana62
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel
Nu vad nimic rau in a da un citat. Sfintii Parinti spun: "Cine vrea sa se mantuiasca, cu intrebarea sa calatoreasca". Dar sa nu uitam ca "Mantuirea sta intru mult sfat", sau "Cei lipsiti de povatuitori cad ca frunzele". E mai ziditor sa nu-ti dai cu parerea in probleme pe care nu le stapanesti. E bine ca in astfel de cazuri sa apelezi la raspunsurile altora. Nu suntem ca in protestantism - dam nenumarate raspunsuri, dar ele nu se leaga intre ele.
Doamne,cata dreptate ai !
Reply With Quote
  #26  
Vechi 03.07.2008, 21:06:57
Carine Carine is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.04.2008
Mesaje: 99
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Clausemi
Din cate stiu eu un forum este alcatuit ca sa putem comunica,sa ne spunem opiniile,sa ne dam cu parerea...etc
Marea mea problema este :cum sa comunici cu persoane care nu pot sa spuna din capul lor nimic,sa sustina o idee sau sa dea o replica ci dau citate interminabile,copiate de pe net,pe care sincer va marturisesc ca nu le citesc niciodata...?
Consider ca pot citi sau ma pot documenta daca vreau,dar nu sa ma intoxic si aici de un stil agasant care se rezuma numai la a reda citate si iar citate si in rest nimic interesant de luat in seama...problema este ca aici cei care fac acest lucru nu sunt sectanti,sunt ortodocsi,care,culmea ii acuza pe sectanti neluand in seama ca si ei au cam acelasi stil.
Am facut acest top pt cei care vor sa scrie si sa-si sustina propriile idei cu proprii argumente chiar daca aceste argumente au la baza o documentare...FARA CITATEEEEEEEEEE !!!! insa
ESte adevarat ca poate fi agasant sa dam numai citate dar in general abia dupa ce ne apropiem mai mult de Dumnezeu putem invata pe altii. Nu stiu daca suntem pregatiti sa ne dam cu parerea. E o raspundere mare sa-i dascalesti pe altii. Pana si sfintii nu raspundeau de la sine ci ii citau pe ceilalti sfinti. In general, pana nu ne despatimim, toti suntem intr-o stare de inselare, traim in intuneric, intr-o cunoastere superficiala, pacaliti de diavol. Deci te intreb: cum poate orbul sa-l calauzeasca pe celalalt orb? Desigur, daca avem o experienta nu cred ca-i rau sa o impartasim dar sa ne ferm sa emitem judecati de valoare... Acum nu stiu ce sa-t zic, poate unii chiar au intelepciune si pot sa-i invete pe altii in functie de ceea ce gandesc ei insisi, depinde de om...
Reply With Quote
  #27  
Vechi 05.07.2008, 08:54:07
sanziana62 sanziana62 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.05.2007
Mesaje: 27
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru sanziana62
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Rusu_Tiberiu
perfect de acord cu amandoi.
pentru asta m-am tot zbatut si eu pe aici. vreau sa aud pareri, vreau sa vad opinii.. moduri de a gandi..
..insa citatele omoara capacitatea asta de a te exprima liber.
haideti sa comunicam prieteni, e cel mai de pret lucru. comunicarea. libera exprimare.
numai bine si astept niste noi topicuri interesante, ca altfel voi creea eu.
..."creea" se scrie cu un singur "e"...vezi de ce e bine sa mai citesti....citate?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Curiozitate Zeytin Botezul 2 11.02.2013 22:59:22
curiozitate soulonfire Generalitati 5 02.10.2011 21:59:41
o curiozitate roxicka Generalitati 6 13.09.2010 17:56:18
Curiozitate... zoridezi Generalitati 18 04.06.2009 19:09:46