Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 16.01.2022, 15:14:09
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Rugaciune cu Petra

De curand am aflat despre aceste
Rugaciuni cu Petra ce se fac marti si joi la ora 21 pe yutube.
Va rog care le stiti sau le veti asculta ,o parere sincera.
Va multumesc
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 16.01.2022, 16:53:42
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
De curand am aflat despre aceste
Rugaciuni cu Petra ce se fac marti si joi la ora 21 pe yutube.
Va rog care le stiti sau le veti asculta ,o parere sincera.
Va multumesc
Nu e autentică se roagă la mama pământ și la univers, folosește expresii englezite cică te rugăm să ne eliberezi de toate stringurile, am și închis repede că nu suport să aud.

Dacă doriți rugăciuni de noapte trebuie căutate bisericile care fac privegheri ceasuri, utrenie, Liturghie noaptea, din păcate nu prea sunt, restricțiile din motive sanitare au bulversat circulația noaptea și s-au răsfrânt și asupra puținelor parohii care se rugau măcar o dată pe săptămână după miezul nopții.

Mai e varianta cu mănăstiri pe weekend.

Rugăciunile nu se fac în general pe net, pe trinitas și pe radio se transmit din Biserică rugăciunile, deci cum ar veni acțiunea se petrece tot în Biserică, nu din chilia cuiva sau din apartamentul personal.

Nu am văzut niciun călugăr să se filmeze din chilie cum se roagă sau vreun preot și să facă liveuri cum stă el la rugăciune din apartament.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 16.01.2022, 17:38:26
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Deci astea sunt aberatii nu rugaciuni.

Mistica bolnava. Nu mai asculta de asta ca orice acatist e bun.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 18.01.2022, 19:29:18
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
De curand am aflat despre aceste
Rugaciuni cu Petra ce se fac marti si joi la ora 21 pe yutube.
Va rog care le stiti sau le veti asculta ,o parere sincera.
Va multumesc
Petra e o crestina ce se roaga frumos si clar lui Dumnezeu Creatorul nostru. Isi face Cruce (ortodoxo-)catolica, spunand totusi Sfantul Duh, vorbeste de energie transmisa pe frecvente inalte ca in teoriile moderne de transmitere a informatiei si a sistemelor complexe de circuite electrice si electronice, vorbeste de lumini energetice purtoare de informatii luminoase pe diferite frecvente, ceresti, vorbeste de ruperea legaturilor si tiparelor vechi cerebrale ca o dizolvare si extirpare, dezintegrare si curatare de toate blocajele negative ale mintii si ale lumii si apoi de apararea fata de revenirea , recreerea si restabilirea vechilor tipare si obiceiuri pacatoase, rele. Cere pentru ea si pentru toti din lucrare putere interioara si echilibrare energetica si hormonala si conectarea cu divinitatea si cu iubirea Cereasca a Creatorului nostru.

Nu vad ceva rau. Orice rugaciune crestina si orice lucrare facuta cu credinta in Dumnezeu aduce ceva bun din Cer pentru oamenii care participa si care primesc sa se roage cineva pentru ei.

Are tot dreptul sa se roage Creatorului si Domnului Christos respectiv Duhului Sfant.

Nu am de ce sa o judec, sa acuz, sa lovesc sau sa hulesc pe cineva care se roaga frumos pentru sine si pentru altii ca sa primeasca pace si putere de sus.

Totusi Dumnezeu ne daruieste nu numai lumina fizico-chimica vizibila ci si o Lumina a Credintei mai mare ca lumina: Traditia ortodoxa a caii stramte si drepte ce duce la Adevari si la Viata, Legea, Proorociile, Harul si Cuvantul lui Dumnezeu.

(Problema e ca ar trebui sa ai si ceva ascultare si sfat duhovnicesc fratesc sau parintesc ca altfel, poti aluneca in mandrie si egoism. Cea mai buna conectare cu Cerul si cu puterile Ceresti cred ca este ascultarea de Hristos.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 18.01.2022 at 19:45:29.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 18.01.2022, 20:32:34
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Morocele, visezi...

Femeia asta vede oameni galbeni cu copite... intr-o lume diferita.


Daca nu stii despre ce e vorba gura mica, iar debitezi.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 19.01.2022, 16:00:11
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Morocele, visezi...

Femeia asta vede oameni galbeni cu copite... intr-o lume diferita.


Daca nu stii despre ce e vorba gura mica, iar debitezi.
Ce vede?

Ce debitez?

Ti-am dat linkul sa vezi ca are rugaciuni apdatate la stiintele moderne.

(Iar te-a lovit o extrsiune a unui degajament intro apa de te crezi mai mare peste oameni incat sa-ti permiti sa-mi zici gura mica?... vrand sa fac frumos?

E clar ca iar te-a luat valul iscapoSSzeilor sa te bage in protestura sa le faci treba murdara santajand emortional ca o suicigasca agresiva ce ia arme si ostatici ca sa-si scape pielea de sharpe strigand ca-s victime vrednice agresate si tarate.)

Practic Petra se roaga frumos si interesant, marti si joi, cernad acumilinta si putere interioara de la Tatal Creator - Sfanta Treime si ajutor de la toti sfintii si ingerii.

O faci nebuna ca se roaga si face o lucrare de rugaciune pe Youtube?
Pai ”cine zice ala e”! Stii tu cum zic copiii sinceri si intelepti: Hotii (,ipocritii si nebunii) striga hotii (,ipocritii si nebunii)... iar fraierii autotzepuindu-se pun botul la aluat repetand ca maimutele raspandirea sovinurilor ”superioare” ale lumii.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 19.01.2022 at 16:06:40.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 19.01.2022, 16:11:01
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Morocele, femeia asta are o poveste grea in spatele ei.

Tu esti copil mic pe langa ea.

Ce debitezi tu, ea debiteaza la patrat.


Adica stai linistit in banca ta si nu trimite oamenii pe coclauri.

Deci vede alte lumi, vede tot felul de fiinte, vede chestii.

Nu poate scoate nimic bun din ea. Nu trimite oamenii in ispite.

Femeia asta e caz problema nu e de trimis lumea la ea.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 19.01.2022, 16:33:19
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Morocele, femeia asta are o poveste grea in spatele ei.

Tu esti copil mic pe langa ea.

Ce debitezi tu, ea debiteaza la patrat.


Adica stai linistit in banca ta si nu trimite oamenii pe coclauri.

Deci vede alte lumi, vede tot felul de fiinte, vede chestii.

Nu poate scoate nimic bun din ea. Nu trimite oamenii in ispite.

Femeia asta e caz problema nu e de trimis lumea la ea.
Zici tu fara sa dai un link, fara o baza? Vrei sa te credem pe cuvant de pioner ca juri tu pe rosu?

Io ti-am dat un link si pe baza filmuletului pus de ea pe Youtube mi-am exprimat in scris o parere cinstita si sincera.

Vad ca tu pe mine nu contenesti sa ma toot faci nebun sugerand ca debitez ce stiu ce visezi tu si pe ea o faci nebuna la patrat desi tu esti ipocritul ce viseaza globuri-planete negand apa plata, crezand in ”logica”-”sfintei” ratiuni spiritiste a leprecornitzeilor intunerilumii. Iar protestura asta santajist sinucigasca a ta si care iti tot revine e dovada cea mai clara ca iar te-a luat cate o extorsiune al unui degajament intro apa crezandu-te pe val... valul desertaciunii tuturor desertaciunilor si te-a pus pe functie de mare iscapoSS, mai mare peste alti oameni si detinuti, vorba lui Sven Hassel.

Deci tu esti cel cu lucrul la etichetarea cu etichetele sovinurilor imbataturbatoare cu adresa si dedicatie-tintita!

Io am zis ca nu-i nimic de condamnat si are tot dreptul sa se roage modern si updatat. Mie-mi place cum se roaga.

Daca vede si tu nu vezi ce vede ea, asta nu inseamna ca e nebuna ci inseamna ca ea are credinta caci ochii se deschid din Credinta si asa incep ei sa vada cu sufletul si cu mintea pe cele nevazute facute si ele de Tatal nostru asa cum marturisim ca credem si noi la Simbolul Credintei.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 19.01.2022 at 16:46:12.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 19.01.2022, 19:11:11
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.226
Implicit

Citat:
Nu poate scoate nimic bun din ea. Nu trimite oamenii in ispite.

Femeia asta e caz problema nu e de trimis lumea la ea.
Pai raspund cinstit pe subiectul forumului. N-am niciun interes si nu trimit pe nimeni in sipita.
Vad ca tu asmuti oamenii la ardere pe rug a vrajitoarelor numind-o rea, nebuna si ispita daca te rogi impreuna cu ea in timpul filmuletelor asistand.

Practic e o rugaciune-meditatie hipnotica sugestiva de curatire energetica de toate relele si bolile facuta de ea si de formare a unei comunitati din participantii ce se lasa se-dusi si manipulati pozitiv prin cuvintele frumoase ale rugaciunii.

Iata cum s-a rugat ieri si a incarcat pe Youtube, avand aici si acum un nou motiv de discutie si analiza.

Si aici si acum siteul lucrarii lor de rugaciune-meditatie si de curatire.

Ca sa-ti faci o parere cinstita trebuie sa participi la rugaciuni-meditatii lasandu-te anesteziat-hipnotizat de vocea ei robotica cu putere de Credinta si vei simti si trai sufleteste magia ei pozitiva traind impreuna cu ea aceasta rugaciune-meditatie de curatire.

E vorba si de o hranire cu energie de diferite frecvente la diferite niveluri si un drum spre rai.

E o cetateanca romana cu parinti de origine maghiara crestina catolica daca e sa ma iau dupa accent dar vorbeste corect romaneste avand influente ortodoxe.

N-am de ce sa dau cu parul ca prostul inventand vinovatii si fapte rele mai ales daca ma gandesc cat a suferit in tinerete.

E clar ca nu e vorba de ortodoxie sau catolicism ci de un crestinism universal ceva mai urban, mai simplu, asa o lucrare gratuita de socializare ca-ntre prieteni si vecini.

Am ascultat doua filmulete si n-am gasit nimic rau ascuns, subtil sau fatarnic cu nu stiu ce interes.

Se vede clar aici si acum ca a avut o revelatie, o intalnire cu Dumnezeu din interviul dat.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 19.01.2022 at 19:31:48.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 20.01.2022, 11:02:25
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

da da... sa vezi tu intalnire
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare