Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 09.05.2010, 13:32:17
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Este doar o tactica ieftina a Masoneriei sa bage spaima si deznadejde in oamenii de rand.

Nu va fie frica, nu va lasati afectati de starea lucrurilor. Toate acestea sunt probleme lumesti, noi sa ne vedem de sufletele noastre.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 09.05.2010, 13:37:58
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Dumnezeu vrea de la tine sa nu vorbesti prostii si sa nu aberezi atit si nimic mai mult. Sa fii om normal si sa-ti pastrezi sanatatea mintala. Asa ii arati ca il iubesti

Unde am aberat?Unde ti se pare ca nu sunt un om normal?Asta suna a jignire si a atac personal.Te-a deranjat postul despre Basescu?Ai putea sa intelegi ca e doar o parere,si ca sunt oameni pro si contra Basescu.
Reply With Quote
  #43  
Vechi 09.05.2010, 16:32:32
eclat_de_lune eclat_de_lune is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
Parerea ta e buna. Io zic asa: sa scada lefurile si pensiile la aia 51% de's cu base, ca asa-i cinstit si lautareste, adicatelea democratic si corect...ca votantu' la nevoie sa cunoaste...ca de daca-i base'n corzi tre' sa-l ajute, sa-l inteleaga, sa nu-i sifoneze haina da mare lider patriot...presedinte a romanilor neciuruiti...
va asigur ca s-a intamplat aceasta. anul trecut si la inceputul anului acestuia. la privat. si atunci nu s-a sesizat nimeni. atunci nu s-a invocat solidaritatea.
societatea pentru care lucrez, anul trecut a dat 150 de oameni afara. cei care au ramas au stat cu somaj tehnic, adica 75 % din salariu. Luna aceasta mai dau inca 40 % afara si e de ordinul sutelor.
La cfr, au dat in februarie 10000 de oameni afara. Nu s-a intamplat nimic. Unul dintre parinti lucreaza acolo. la munca de jos. pt ca a fost atat de multa lume concediata, acum parintele meu trebuie sa faca munca la inca 3 colegi. Nu sporuri, nu zile festive, ture de 12 ore. La tv se vorbeste despre cfristi ca si cum toti ar fi ca nasul din tren. se uita ca sunt oameni care lucreaza la siguranta circulatiei, la marfa etc. Oricum si acolo nu s-a umblat cu concedierile la nivel inalt. In fine.. alte exemple...pt ca se stie ca cei care au votat cu dl basescu sunt cei din asa zisa clasa de mijloc...in oraselul meu de provincie mai sunt vreo doua fabrici. anul trecut au fost dati afara cu sutele. Cei care au ramas, au ramas cu somaj tehnic. Pe cand la Primarie s-au facut angajari anul trecut. La Primarie se dau bonusuri si prime de vacanta sau de sarbatori.
__________________
"În inima ce și a pierdut vechile certitudini, cântarea lumii pătrunde mai ușor."
Reply With Quote
  #44  
Vechi 09.05.2010, 16:42:13
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eclat_de_lune Vezi mesajul
va asigur ca s-a intamplat aceasta. anul trecut si la inceputul anului acestuia. la privat. si atunci nu s-a sesizat nimeni. atunci nu s-a invocat solidaritatea.
societatea pentru care lucrez, anul trecut a dat 150 de oameni afara. cei care au ramas au stat cu somaj tehnic, adica 75 % din salariu. Luna aceasta mai dau inca 40 % afara si e de ordinul sutelor.
La cfr, au dat in februarie 10000 de oameni afara. Nu s-a intamplat nimic. Unul dintre parinti lucreaza acolo. la munca de jos. pt ca a fost atat de multa lume concediata, acum parintele meu trebuie sa faca munca la inca 3 colegi. Nu sporuri, nu zile festive, ture de 12 ore. La tv se vorbeste despre cfristi ca si cum toti ar fi ca nasul din tren. se uita ca sunt oameni care lucreaza la siguranta circulatiei, la marfa etc. Oricum si acolo nu s-a umblat cu concedierile la nivel inalt. In fine.. alte exemple...pt ca se stie ca cei care au votat cu dl basescu sunt cei din asa zisa clasa de mijloc...in oraselul meu de provincie mai sunt vreo doua fabrici. anul trecut au fost dati afara cu sutele. Cei care au ramas, au ramas cu somaj tehnic. Pe cand la Primarie s-au facut angajari anul trecut. La Primarie se dau bonusuri si prime de vacanta sau de sarbatori.
Pai mai cifristilor, ce stati ba cu limba'n gura, ori ati uitat di Grivita ai ? Vive la revolution ? Strada-i larga, pe ei, mama lor de ciocoi(vechi si noi), pana cand o viata amara sh un trai nefericit ? A ? Hai ca suna sirenile...
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #45  
Vechi 09.05.2010, 16:44:54
Radu32 Radu32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 491
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Daniel777 Vezi mesajul
Ce parere aveti de aceasta masura,cand deja salariile si pensiile sunt foarte mici?! Cum ar trebui sa traim de acum incolo ca sa rezistam?
Criza = judecata(a lui Dumnezeu); credeti ca trebuie sa ne pocaim cat mai mult in aceste timpuri grele? Cum vom putea realiza aceasta? Sau credeti ca ne vom pocai de nevoie?!
sa mearga lenea de roman sa munceasca ! sa puna mana pe plug si pe coasa !
Reply With Quote
  #46  
Vechi 09.05.2010, 17:12:45
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Radu32 Vezi mesajul
sa mearga lenea de roman sa munceasca ! sa puna mana pe plug si pe coasa !
ca sa aiba fruntea ci fura...munciti ai, munciti, ca-i pdl-ul in nacaz...sa faci di ras c'or incurcat socotelili...
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #47  
Vechi 10.05.2010, 09:34:05
costache marilena
Guest
 
Mesaje: n/a
Red face

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
P.S

Cu semnatura electronica nu se va implementa nimic pana la toamna, este vorba doar de o schema care va rezulta in bani cheltuiti aiurea de la buget si nimic implementat practic.

Eventual se vor da banii unei firme, va face ceva..ceva, si pe urma se vor trezi ca nu respecta standarde internationale, ca de fapt ceilalti fac altfel si trebuie sa ne aliniem la standardele lor, si alti bani, alta distractie.

Aveti idee ce inseamna implementarea unei astfel de infrastructuri?
In primul rand ar trebui sa existe un standard. Exista?
A fost facut public?
Este compatibil international?

Mai intai ar trebui sa implementeze actul de identitate electronic care sa contina si suportul informatic pentru semnatura electronica, in caz contrar ne trezim cu doua acte de identitate practic.

Pe urma metoda trebuie popularizata, cati au Internet, calculator?
Ca sa ajuti populatia analfabeta tehnologic ar trebui zeci de mii de ghisee in toata tara.
Paradoxal, in loc sa simplifice sistemul birocratic, il va umfla peste noapte.
Ca sa nu mai vorbim de faptul ca serviciile astea nu vor fi gratuite.


Ati vazut ceva in afara de genul asta implementat la nivelul care vor ai nostri afara? Nu.
Chiar daca ar fi, noi am fi printre ultimii care vor beneficia (cu si fara ghilimele) de asa ceva.

Ca in bancul ala:
"Vine sfarsitul lumii? Nici o problema. Mutati-va in Romania. Noi suntem cu 50 ani in urma."
Ok. am inteles ce vrei sa spui si chiar asa este, ai mare dreptate. Dar ca sa ne mantuim tot va trebui sa ne luam la tranta cu tot ceea ce duce la pierdera sufletului. Chiar si cu tehnologia electronica insinuata in viata nostra atat de profund. Aceasta tehnologie este si buna (oarecum...) dar si periculoasa daca omul nu se foloseste de ea cu discernamant.
Saracia din Romania si modul greoi in care se implementeaza aceasta infrastructura si de altfel orice chestie noua ce tine de "civilizatie" este in favoarea noastra, a crestinilor ingrijorati de aceste noi arme ale dusmanului... ne dau timp de "inarmare". Oricum, electronica, calculatoarele, internetul (!!)si ce sa mai zic de jocurile pe calculator sunt un pericol, o otrava sufleteasca. Stiu ce spun! am in familia mea un dependent de calculator, internet si jocuri... Desi, uite, ma folosesc de internet ca spun aceste lucruri, nu sunt "fan".
Reply With Quote
  #48  
Vechi 10.05.2010, 09:47:36
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Radu32 Vezi mesajul
sa mearga lenea de roman sa munceasca ! sa puna mana pe plug si pe coasa !

Dacă ești ortodox,ar trebui să înțelegi că nu poporul este vinovat de această sărăcie,ci cei care l-au condus.Dacă nu se fura și nu se vindea această țară,nu am fi ajuns în această situație.
Oamenii muncesc însă sunt răsplătiți cu salarii de mizerie si pensii mici.
Reply With Quote
  #49  
Vechi 10.05.2010, 10:09:54
cojanete cojanete is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
Pai mai cifristilor, ce stati ba cu limba'n gura, ori ati uitat di Grivita ai ? Vive la revolution ? Strada-i larga, pe ei, mama lor de ciocoi(vechi si noi), pana cand o viata amara sh un trai nefericit ? A ? Hai ca suna sirenile...
Si dupaia vine oastea sa traga-n ei , ca-n 907 in 33 ca -n 89 ca asta-i rolu oastei romane sa-i puste paia cre nu-s cuminti.
Reply With Quote
  #50  
Vechi 10.05.2010, 10:13:10
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
Parerea ta e buna. Io zic asa: sa scada lefurile si pensiile la aia 51% de's cu base, ca asa-i cinstit si lautareste, adicatelea democratic si corect...ca votantu' la nevoie sa cunoaste...ca de daca-i base'n corzi tre' sa-l ajute, sa-l inteleaga, sa nu-i sifoneze haina da mare lider patriot...presedinte a romanilor neciuruiti...
m-ai facut sa zambesc...
si dupa aia sa se faca noi alegeri.
e bine sa ne pastram doza de optimism si in vremuri de criza.
si eu cred ca nu se va solutiona criza,
ci vom intra in una si mai mai, si mai mare si...tot asa
solutia?
sa ne intoarcem fata catre Dumnezeu, ca sa ne dea putere sa rabdam ce va sa vina, ca oricum soluite nu exista(poate doar anii de glorie ai celui menit sa piarda sufletele).
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Pensiile functionarilor UE 9000 EURO I.Calin Generalitati 3 05.01.2011 07:11:10
asa o aratam noi dupa ce vor taia salariile annajanette Generalitati 39 30.06.2010 03:35:43