Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 31.07.2010, 18:05:12
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marcelpanait Vezi mesajul
In curand o sa ma intalnesc cu un martor al lui Iehova...dialogul o sa fie inevitabil...!
OK!!!
si cum s-a finalizat dialogul? sau nici n-a mai avut loc?
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 02.08.2010, 16:49:00
kesarion_breb kesarion_breb is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marcelpanait Vezi mesajul
In curand o sa ma intalnesc cu un martor al lui Iehova...dialogul o sa fie inevitabil...de aceea va cer ajutorul...vreau intebari si raspusuri pe care sa i-le pun adica sa ating toate punctele sensibile ale sectei...si ce intrebari credeti ca mi-ar pune el...sau pe ce sa pun accentul...
Am studiat teologia 9 ani ...dar mai am lipsuri...imi cunosc invatatura de credinta zic eu f bine...dar nu stiu pe ce sa pun accent in acesata discutie cu martorul...
Am studiat Misiologia si am citit toate cartile Pr David, Invazia sectelor, Dar vreau sa mai repet cu voi...
Multumec anticipat! Doamne ajuta!
Cel mai bine ar fi sa nu te intalnesti cu un astfel de habauc, dar daca totusi te intalnesti, fa-ti intai o cruce ortodoxa inaintea lui si inainte de a incepe sa discuti cu el, intreaba-l daca Fiul lui Dumnezeu este nascut din Tatal sau este prima creatie a Tatalui; dupa ce iti raspunde, spune-i un drag de vade retro satana si vezi-ti de drumul tau crestin mai departe !!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Am nevoie de niste sfaturi!! Calin21 Preotul 4 17.02.2011 15:32:09
Am nevoie de sfaturi daca se poate cineva888 Generalitati 41 04.05.2010 18:25:29
urgente nevoie de sfaturi DanielaVoica Generalitati 73 04.05.2010 14:47:07
Caz rar, am nevoie de sfaturi!!! worldwide Intamplari adevarate 18 28.04.2010 22:52:32
sfaturi pt cei care au nevoie anna13 Intamplari adevarate 2 29.10.2006 15:57:48