Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 26.03.2010, 19:09:48
danyel danyel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2006
Locație: Cluj Napoca, Ardeal ,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.306
Implicit

Citat:
În prealabil postat de postavarul Vezi mesajul
Asta este si natura forumului. Nu ne cunoastem si nu facem altceva decat sa ne sustinem teoriile.

Danyel, eu traiesc printre ortodocsi. Unii dintre ei sunt niste oameni deosebiti, morali si plini de dragoste fata de semeni (m-am bucurat in repetate randuri de atentia lor si chiar am primit lectii de vietuire). In fata unor astfel de oameni mi-e jena sa discut in contradictoriu. Discutam numai despre lucruri comune credintei noastre.

Dar, pe forum, vom continua sa ne contram si sa ne sustinem ideile. Nadajduiesc sa ne intalnim in Imparatia lui Dumnezeu si acolo sa ne lamurim.

Pe forum crezi ca nu gasesti astfel de oameni?

si eu sper sa ne intalnim, la urma urmei e in avantaju amandurora
__________________
"Cine seamana in firea pamanteasca va secera din firea pamanteasca putrezirea dar cine seamana in Duhul va secera din Duhul Viata Vesnica"Galateni 6;8

Pacea lui Hristos, la care ați fost chemați, ca să alcătuiți un singur trup, să stăpânească în inimile voastre, și fiți recunoscători.(Coloseni 3:15)
Reply With Quote
  #82  
Vechi 26.03.2010, 19:36:43
postavarul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de danyel Vezi mesajul
Pe forum crezi ca nu gasesti astfel de oameni?
Sunt sigur ca exista astfel de oameni si pe forum. Dar, mi-e greu sa-i recunosc. Important este ca-i recunoaste Dumnezeu.

Citat:
În prealabil postat de danyel Vezi mesajul
si eu sper sa ne intalnim, la urma urmei e in avantaju amandurora
Si va fi bucurie pentru Dumnezeu. El ne vrea pe toti in Imparatia Sa.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Inselatoria sectelor Andy00 Secte si culte 13 18.11.2013 18:15:55
Studentii in biblie o alta ramura a sectelor none Alte Religii 9 16.10.2010 16:52:29