Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 06.12.2008, 00:39:40
scrabble
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Observ cu mahnire ca autoarea fie si-a sters weblogul, fie a fost sters de Wordpress.com la cererea altora.

Nu stiu ce a scris dumneaei acolo, sau daca as fi fost de acord cu parerile dumneaei, insa sustin cu toata puterea dreptul la libera exprimare.

Exista posibilitatea de a avea un weblog in mod complet anonim. Asta inseamna scrierea de mesaje fara a divulga elemente identificatoare, precum nume complet sau loc de munca.

Pe deasupra, exista modalitati prin care se poate pastra anonimitatea chiar si in cazul in care o autoritate cere de la Wordpress sau de la Google (in cazul platformei pe blogspot.com) adresele IP ale autorului.

Daca autoarea citeste acest mesaj, ii ofer gratuit intreaga mea cunostinta tehnica pentru construirea unui nou blog intr-un mod COMPLET ANONIM si pastrarea anonimitatii pe intreaga durata a existentei weblogului.

Este o zi trista pentru libertatea de exprimare.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 11.12.2008, 19:30:45
Ratacitorul Ratacitorul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 275
Implicit

Din cate inteleg eu aceasta tanara a fost amenintata cu proces pt divulgarea secretelor de serviciu!Pai daca nu divulga secrete de serviciu, cum puteau sa o santajeze, daca era nevinovata?In demoncratie exista dreptul la intimitate si toti cei care lucreaza cu date privind sanatatea si intimitatea sunt sub jurisdictia secretului profesional!Asa este in democratie!!!Daca lucra cu copii ar fi fost si mai grav, daca facea asa ceva!Acum se pune problema, ca dreptul la libera exprimare se opreste acolo unde incalca alte drepturi.Eu nu apar si nici acuz.Daca era nevinovata,atunci de ce a cedat!Iar daca era vinovata(intr-un sector cu minori),atunci sunt vinovati si cei care nu au chemat-o in fata instntei indiferent de situatie.Iar daca au dat-o la paceAdica au renuntat la proces in schimbul blogului sters) atunci sa le fie rusine la toti(si lor si ei)!!!
__________________
Binecuvinteaza suflete al meu pe Domnul!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 23.12.2008, 21:52:16
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de scrabble Vezi mesajul
Observ cu mahnire ca autoarea fie si-a sters weblogul, fie a fost sters de Wordpress.com la cererea altora.

Nu stiu ce a scris dumneaei acolo, sau daca as fi fost de acord cu parerile dumneaei, insa sustin cu toata puterea dreptul la libera exprimare.

Exista posibilitatea de a avea un weblog in mod complet anonim. Asta inseamna scrierea de mesaje fara a divulga elemente identificatoare, precum nume complet sau loc de munca.

Pe deasupra, exista modalitati prin care se poate pastra anonimitatea chiar si in cazul in care o autoritate cere de la Wordpress sau de la Google (in cazul platformei pe blogspot.com) adresele IP ale autorului.

Daca autoarea citeste acest mesaj, ii ofer gratuit intreaga mea cunostinta tehnica pentru construirea unui nou blog intr-un mod COMPLET ANONIM si pastrarea anonimitatii pe intreaga durata a existentei weblogului.

Este o zi trista pentru libertatea de exprimare.
Se pare ca blogul Sibilei continua este la zi si este la fel de "picant" si de frumos.Felicitari Sibillei, "La multi ani" pentru ziua de nastere (3I) decembrie si....s-o tina tot asa.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
In apararea Parintelui Pantelimon fratelemarin Stiri, actualitati, anunturi 29 27.07.2014 15:59:33
apararea credintei in Rusia mihaiB Stiri, actualitati, anunturi 34 31.08.2012 08:21:32
In apararea Parintelui Pantelimon fratelemarin Stiri, actualitati, anunturi 33 29.08.2008 15:11:53
Apel pentru apararea familiei alynna Stiri, actualitati, anunturi 2 19.05.2008 13:32:07