Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 13.11.2012, 02:56:39
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

O carte care spune adevărul despre vaccinuri: Vaccinurile: prevenție sau boală? O nouă patologie pediatrica, de Dr. Christa Todea – Gross

http://carteromaneasca.wordpress.com...a-todea-gross/


Manipularea parintilor a fost necesara si usor de realizat. Bolile contagioase sau “bolile copilariei” au devenit afectiunile cele mai de temut si trebuiau prevenite cu orice pret. Nimeni nu le-a explicat parintilor ca banalele infectii si “bolile copilariei” sunt necesare in viata unui copil, pentru a-si dezvolta o imunitate naturala si sanatoasa … In “incercarea” de a preveni bolile banale, acute si contagioase la copii (vaccinarea a esuat si in acest caz, fiindca nu sunt prevenite bolile copilariei, ci doar amanate, pana la o varsta mai mare, cand pot fi cu adevarat grave), s-a ajuns la distrugerea lenta, sistematica a sistemului lor imun, cu provocarea unei game variate de boli cronice, grave si nevindecabile: encefalite, meningite, paralizii, boli autoimune, autism, ADHD, leucemie, cancer, sindromul mortii subite la sugar, diabet zaharat, astm bronsic, artrita juvenila etc.
Se preconizeaza ca, in decurs de 30 de ani, toti copiii vor suferi de o boala alergica. Nu vor mai suferi de banalele boli eruptive, infectio-contagioase (rubeola, rujeola etc), tratabile si vindecabile in 3-7 zile, si care au menirea sa le intareasca sistemul imun, ci vor suferi o viata intreaga de boli cronice, ireversibile, de cele mai multe ori debilizante.
Este nevoie de o mare reforma in Medicina Preventiva. Ultimul lucru de care are lumea nevoie este o preventie care … imbolnaveste.
Reply With Quote
  #102  
Vechi 13.11.2012, 08:45:22
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul


Manipularea parintilor a fost necesara si usor de realizat. Bolile contagioase sau “bolile copilariei” au devenit afectiunile cele mai de temut si trebuiau prevenite cu orice pret.
Am fost vaccinat cand eram copil si nu mi se pare ca am ajuns retardat mintal sau nesanatos!

Ma bucur ca am facut si vaccinul impotriva hepatitei B in liceu tinand cont de rata ei de raspandire.

Si inca ceva, datorita vaccinului, poliomelita va fi a doua boala care va fi eradicata.
Reply With Quote
  #103  
Vechi 13.11.2012, 08:49:47
Simply_me
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

edit........................

Last edited by Simply_me; 13.11.2012 at 11:47:14.
Reply With Quote
  #104  
Vechi 13.11.2012, 08:52:29
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
-habar nu am ce e cu tine esti ortodox sau nu ?
Sunt surprins ca si altii care sunt in mod evident ortodocsi mai sunt intrebati in acelas mod!
Sa inteleg ca, pe langa a fi antisemit, sa fii ortodox inseamna sa fii antivaccin?
Apropo, am intalnit si la adventisti cativa adventisti antisemiti si antivaccin (mai ales cu ocazia campaniei anti HPV)... sa inteleg ca ei sunt ortodocsi deghizati in adventisti?

Vezi ca majoritatea medicilor care administreaza vaccinuri sunt ortodocsi... Ei fiind pregatiti si mai informati in domeniu, de ce nu semnaleaza ei problema dar se trezesc toti panicatii sa faca asta?
Reply With Quote
  #105  
Vechi 13.11.2012, 08:53:15
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Simply_me Vezi mesajul
Stiati ca deputatii ..parlamentarii etc ...au vaccinurile altfel, adica o alta substanta, OARE DE CE?????????????????

Tema de gandire....
Da-mi te rog surse.
Reply With Quote
  #106  
Vechi 13.11.2012, 09:03:03
Simply_me
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de UNNOOM Vezi mesajul
Da-mi te rog surse.
Sa inteleg ca daca nu vezi nu crezi???

Am crezut ca iti dai seama ca sunt surse neoficiale, ca deee mai marii nostrii vor sa ne distruga si nu sunt prosti sa spuna asta, nu???????
Reply With Quote
  #107  
Vechi 13.11.2012, 09:07:33
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Simply_me Vezi mesajul
Sa inteleg ca daca nu vezi nu crezi???

Am crezut ca iti dai seama ca sunt surse neoficiale, ca deee mai marii nostrii vor sa ne distruga si nu sunt prosti sa spuna asta, nu???????
Oculta asta mondiala cauta sa distruga o pupulatie care oricum este in scadere si ii lasa pe africani si pe asiatici sa se inmulteasca ca iepurii? Daca as fi in locul ei as proceda invers pana cand as opri inmultirea africanilor si asiaticilor nu de alta dar africanii si asiaticii sunt mai greu de controlat... iar daca astia sunt lasati de capu lor mananca toata mancarea! Ideile astea ca romanii sunt atat de importanti incat sa fie necesara exterminarea lor mi se par ridicole!

Last edited by UNNOOM; 13.11.2012 at 09:09:42.
Reply With Quote
  #108  
Vechi 13.11.2012, 09:09:46
Simply_me
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de UNNOOM Vezi mesajul
Oculta asta mondiala cauta sa distruga o pupulatie care oricum este in scadere si ii lasa pe africani si pe asiatici sa se inmulteasca ca iepurii? Daca as fi in locul ei as proceda invers pana cand as opri inmultirea africanilor si asiaticilor nu de alta dar africanii si asiaticii sunt mai greu de controlat... iar daca astia sunt lasati de capu lor mananca toata mancarea! Ideile astea ca romanii sunt atat de importanti incat sa fie necesara exterminarea lor mi se pare ridicola!
Ei vor o scadere a populatiei la nivel global si au diferite metode.
Reply With Quote
  #109  
Vechi 13.11.2012, 09:18:03
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Simply_me Vezi mesajul
Ei vor o scadere a populatiei la nivel global si au diferite metode.
Conform materialelor conspirationiste planurile pentru reducerea populatiei au inceput de prin anii 70 (unele carti de tipul asta sustin ca de prin al doilea razboi mondial au inceput sa reduca populatia)! Eu nu pricep o chesti... reduc astia populatia si tot o reduc... dar populatia asta tot creste exponential?

Scuza-ma ca-ti zic dar si eu credeam teoriile conspiratiei pana cand mi-am dat seama ca sunt prost si am inceput sa fiu putin mai destept si sa-mi dau seama ca astfel de teorii sunt o prostie... nu e nevoie decat sa-ti pui intrebarile care trebuie si sa gandesti putin de tot mai mult decat de obicei!
Reply With Quote
  #110  
Vechi 13.11.2012, 09:18:40
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Simply_me Vezi mesajul
Ei vor
Care ei bre?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sfinți catolici ai secolului al XX-lea. Mihnea Dragomir Biserica Romano-Catolica 6 15.12.2011 17:54:46
666 confuzia secolului andreicozia Generalitati 250 04.04.2011 23:51:50
Vaccinarea are efecte negative Iustin32 Generalitati 113 23.01.2011 16:21:40
Pericolul nestiut al vaccinurilor Iustin32 Generalitati 65 29.12.2009 22:23:12
problema medicala mathly24 Generalitati 8 25.09.2007 17:33:38