Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 05.06.2013, 10:54:41
andrei_elena's Avatar
andrei_elena andrei_elena is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.12.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 51
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MKomm Vezi mesajul
Am gasit putin mai devreme un material despre cum Motorola se pregateste sa produca cipuri de identificare ce pot fi aplicate ca tatuaje sau inghitite pur si simplu in niste pilule.

Aici: http://phys.org/news/2013-06-motorol...oos-pills.html
(Imi cer scuze, am gasit doar in engleză - abia ce a fost publicat materialul la phys.org.)
Multumim pentru site. Bine de stiut...
__________________
„Nimic nu costă mai mult decât neștiința.“ Grigore Moisil
Reply With Quote
  #12  
Vechi 05.06.2013, 13:36:57
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Suntem raspunzatori de pacatele straine atunci cand il ifluentam pe aproapele nostru intr-o directie gresita.
Chiar si cineva cu busola defecta poate afirma chestia asta in timp ce arata in directia gresita.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 05.06.2013, 14:13:00
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.173
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MKomm Vezi mesajul
Am gasit putin mai devreme un material despre cum Motorola se pregateste sa produca cipuri de identificare ce pot fi aplicate ca tatuaje sau inghitite pur si simplu in niste pilule.

Aici: http://phys.org/news/2013-06-motorol...oos-pills.html
(Imi cer scuze, am gasit doar in engleză - abia ce a fost publicat materialul la phys.org.)
Metoda acesta de marketing este poreclită de către specialiști "bait advertising". Pe scurt, vorbim de promovarea indirectă a unui brand, Motorola, care se pregătește să intre pe piața foarte dură a telefoanelor mobile sofisticate. Cu ani în urmă, constructorul de automobile GM, aflat în criză de imagine și scăderi serioase de vânzări, prefeța lansarea unui model nou, banal, cu știrea că în 2006 va construi în serie "automobilul zburător". Suntem în 2013 și încă n-am văzut un GM zburând prin aer.
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)
Reply With Quote
  #14  
Vechi 05.06.2013, 21:15:54
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Chiar si cineva cu busola defecta poate afirma chestia asta in timp ce arata in directia gresita.
Totusi... Asa se comunica?
Reply With Quote
  #15  
Vechi 05.06.2013, 22:04:52
Alin.D.Zaharia's Avatar
Alin.D.Zaharia Alin.D.Zaharia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2012
Locație: Timișoara
Mesaje: 198
Implicit

Nu înțeleg de ce aveți voi fixația asta cu cipurile. Dacă aveți fobie la cipuri de ce folosiți telefoane, calculatoare, televizoare, radiouri etc. Toate obiectele astea conțin cipuri.
Sunteți niște ipocriți.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 06.06.2013, 00:53:42
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Pai..crestinismul "clasic" e plictisitor, a fost nevoie de un agiornamento "ortodox" si cat mai modern, inamici noi, ceva palpitant si tot o data o lupta meritorie dar foarte usoara, ceva de domeniul imaginarului pana la urma, ca si masina zburatoare a GM care nu doar ca n-a construit nici una, dar a dat si faliment acum 4 ani, la fel cum falimentar este si crestinismul bazat pe cipofobie.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 06.06.2013 at 00:56:04.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 06.06.2013, 00:56:34
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Totusi... Asa se comunica?
Da, ai dreptate, scuze pentru cuvantul "busola".
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 07.06.2013, 12:38:04
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Coroborand profetia parinteluil Elpidie din revista Atitudini nr. 28/ aprilie 2013 cu articolul citat la inceputul acestui topic, observam ceva interesant. Parintele Elpidie atrage atentia asupra faptului ca, daca omului i se implanteaza fara stirea lui astfel de dispozitive, poate sa se apere tinand post: ,,Si va trai acel om cu putina hrana si va supravietui, iar cei cei vor avea de toate... vor muri.''

Omul bogat care va manca din belsug va avea un surplus de acid in stomac care va asigura functionarea la parametri inalti a unor astfel de dispozitive, spre pieirea sa. Caci aceste dispozitive ingerabile vor functiona pe baza acidului din stomac! In timp ce omul sarac sau postitor poate sa faca fata si unei astfel de situatii.

Un alt remediu este Sfanta Impartasanie care este in masura sa blocheze controlul mintii umane de catre cei care isi doresc acest lucru. Iata de ce se depune atata efort pentru nimicirea credintei ortodoxe. Fara credinta ortodoxa suntem o masa de oameni la dispozitia elitelor!

Asadar Sfanta Impartasanie, postul si rugaciunea ne vor apara mult in aceste vremuri.

http://atitudini.com/profetia-parint...ului-fragment/

Last edited by antoniap; 07.06.2013 at 12:41:01.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 07.06.2013, 15:18:17
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Coroborand profetia parinteluil Elpidie din revista Atitudini nr. 28/ aprilie 2013 cu articolul citat la inceputul acestui topic, observam ceva interesant. Parintele Elpidie atrage atentia asupra faptului ca, daca omului i se implanteaza fara stirea lui astfel de dispozitive, poate sa se apere tinand post: ,,Si va trai acel om cu putina hrana si va supravietui, iar cei cei vor avea de toate... vor muri.''

Omul bogat care va manca din belsug va avea un surplus de acid in stomac care va asigura functionarea la parametri inalti a unor astfel de dispozitive, spre pieirea sa. Caci aceste dispozitive ingerabile vor functiona pe baza acidului din stomac! In timp ce omul sarac sau postitor poate sa faca fata si unei astfel de situatii.

Un alt remediu este Sfanta Impartasanie care este in masura sa blocheze controlul mintii umane de catre cei care isi doresc acest lucru. Iata de ce se depune atata efort pentru nimicirea credintei ortodoxe. Fara credinta ortodoxa suntem o masa de oameni la dispozitia elitelor!

Asadar Sfanta Impartasanie, postul si rugaciunea ne vor apara mult in aceste vremuri.

http://atitudini.com/profetia-parint...ului-fragment/
Antonia, ce stii despre Parintele Elpidie? Eu am citit un articol in care vorbea despre actualul Papa si nu prea m-a convins, am perceput totul ca o exagerare. Din profetiile pe care le-am citit despre venirea lui Antihrist si pecete, nu am inteles ca ne vom lepada fara sa stim ca facem acest lucru. Este de dorit sa se evite confuziile, altfel nu vom sti ce sa mai credem. Mesajul Parintelui este presarat atat cu lucruri folositoare dar si cu lucruri neclare si diferite de profetiile altor Parinti.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 07.06.2013, 16:25:21
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ekaterina Vezi mesajul
Antonia, ce stii despre Parintele Elpidie? Eu am citit un articol in care vorbea despre actualul Papa si nu prea m-a convins, am perceput totul ca o exagerare. Din profetiile pe care le-am citit despre venirea lui Antihrist si pecete, nu am inteles ca ne vom lepada fara sa stim ca facem acest lucru. Este de dorit sa se evite confuziile, altfel nu vom sti ce sa mai credem. Mesajul Parintelui este presarat atat cu lucruri folositoare dar si cu lucruri neclare si diferite de profetiile altor Parinti.
Acest articol?
http://www.razbointrucuvant.ro/recom...etul-mincinos/
***
Mai sunt aceste articole:
http://www.razbointrucuvant.ro/recom...urcia-foamete/

http://www.razbointrucuvant.ro/recom...dere-dumnezeu/

http://www.razbointrucuvant.ro/recom...-copii-orfani/
Reply With Quote
Răspunde

Tags
cip, identificare, rfid, tatuaje

Thread Tools
Moduri de afișare