Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 07.06.2014, 08:25:54
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Daca atunci crestinii adevarati sunt munciti de diavol cum se face atunci ca cei care nu au nici in clin si maneca cu biserica sunt munciti si ei?
Nu se spune ca acela care este la zi cu posturile,cu asceza ,cu impartasitul la Sf.Liturghie si cu trairea in Hristos,de acela nu se lipeste lucrarea diavoleasca?

Mai degraba inclin sa cred ca persoana respectiva nu este din cale afara de credincioasa si posibil ca ceva inamici sa-i fi trimis lucrare diavoleasca sub forma de farmece,din invidie.
Daca nu pacatuiesti(sau cel putin lupti cat poti sa nu se intample)Duhul Sfant te protejeaza de aceste atacuri.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 07.06.2014, 10:58:55
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Tania_d Vezi mesajul
Buna seara,

De cativa ani, in apartament se aud zgomote destul de tare, mai ales noaptea cand sting lumina. Se aud chiar in camera, nu sunt de la vecini, iar cand aprind lumina , e liniste si pace.

Am facut sfintirea apartamentului, tin post in general, lunea, miercurea si vinerea, mai dau cu tamaie in casa, am o lumanare aprinsa mai tot timpul in camera cu pricina , insa zgomotele tot se aud (noaptea). E adevarat ca, dupa sfintirea apartamentului, s-au auzit mai putin ca intensitate (puteam sa dorm). Insa acum au revenit ca inainte , sunt enervante, parca se joaca cu psihicul meu.

Cineva ni-a zis sa fac Sf Cruce si sa spun ceva in genul : " In numele lui Hristos, pleaca in loc pustiu si nelocuit si nu te mai intoarce ". Insa nu am retinut bine aceasta "formula" , o cunoaste careva, mi-o poate spune cineva exact asa cum se zice?

Ce mai pot sa fac pt ca zgomotele / spiritele sa plece?

Va multumesc!
Doamne Ajuta!
Sa te duci sa ii spui duhovnicului situatia. Nu mai cauta formule magice pe forum.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 08.06.2014, 02:04:11
MadnZz MadnZz is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.11.2013
Mesaje: 17
Implicit

Cauta un radiestezist bun. O pot face si de la distanta. Ai grija cu dusul la "babe"
Reply With Quote
  #24  
Vechi 08.06.2014, 08:56:20
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Acum inteleg de ce zicea Danion ca radiestezistii sunt mai indraciti decat misanii lui bivolaru.

Se pare ca nu sunt doar aia de cauta apa cu batzul ci se cred si mari exorcisti.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 08.06.2014, 12:49:26
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Caută-l pe comandor. Cică se pricepe.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #26  
Vechi 08.06.2014, 17:39:13
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MadnZz Vezi mesajul
Cauta un radiestezist bun. O pot face si de la distanta. Ai grija cu dusul la "babe"
Aha, deci astia merg si wireless. Asta n-o stiam.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 09.06.2014, 03:33:47
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihai07 Vezi mesajul
Aha, deci astia merg si wireless. Asta n-o stiam.
Pai, dracul e duh si poate circula. Sau crezi ca radiestezistii doar se joaca?
Reply With Quote
  #28  
Vechi 09.06.2014, 13:28:49
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Parascheva16 Vezi mesajul
Pai, dracul e duh si poate circula. Sau crezi ca radiestezistii doar se joaca?
Era o ironie.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 09.06.2014, 13:57:47
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Daca atunci crestinii adevarati sunt munciti de diavol cum se face atunci ca cei care nu au nici in clin si maneca cu biserica sunt munciti si ei?
Nu se spune ca acela care este la zi cu posturile,cu asceza ,cu impartasitul la Sf.Liturghie si cu trairea in Hristos,de acela nu se lipeste lucrarea diavoleasca?
Pai toti sunt munciti, fiecare insa pentru alt motiv

Citat:
Mai degraba inclin sa cred ca persoana respectiva nu este din cale afara de credincioasa si posibil ca ceva inamici sa-i fi trimis lucrare diavoleasca sub forma de farmece,din invidie.
Ce intrebari i-ai pus, din care raspunsuri sa tragi astfel de concluzii?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 09.06.2014, 14:02:13
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Tania_d Vezi mesajul
Nu am nevoie de consultatie la medic.
Dumnezeu stie ce ai nevoie, oricum in mod sigur companie pentru ca, din cate inteleg ca esti o persoana singura, cu multe angoase si fara prea multi prieteni sau duhovnic daca ultima ta speranta/resursa intr-o astfel de problema, destul de serioasa, a ajuns sa fie un forum de pe Internet.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare