Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.11.2009, 14:59:49
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Angry Canibalismul contemporan

http://www.contraboli.ro/canibalism-uman-poze/

Incredibil dar adevarat! Acest fel de mancare este la mare cautare printre gurmanzii inconstienti.
Se spune ca acest fel de mancare este cu adevarat un adjuvant in imbunatatirea vietii sexuale.
O portie de supa de fetus uman costa 4.000 de dolari.
In ciuda acestui act barbar, proprietarii restaurantului din Canton spun ca exista multi clienti amatori sa incerce acest fel "de mancare".
Pentru a gati acest fel de mancare, fetusul uman trebuie sa fiarba impreuna cu niste carne de pui, timp de opt ore.
Fetusii sunt luati de la familiile care nu isi mai doresc viitorul copil (chiar ei vin la restaurant si ii ofera) pentru suma de 2.000 de RMB (moneda oficiala a Chinei).
Supa de fetus uman
Supa poarta denumirea de "Baby Herbal Soup" sau "Spare rib Soup".
In schimbul a cateva sute de dolari, viitoarele mame isi vand si placenta, in cazul in care nu vor sa isi vanda copilul.
Vanzarea fetusului reprezinta o sursa de venit pentru familiile sarace din China.
Majoritatea fetusilor vanduti catre restaurant si care sunt gatiti sunt de sex feminin. Se stie faptul ca populatia chineza prefera sa aiba in familie mai mult baieti decat fete.
Toate aceste lucruri au fost dezvaluite in cartea Dr. Mark Miravalle (The Third Sorrow: Abortion Without Conscience: The Indoctrination of a Nation: "The most alarming"), care nu a putut trece cu vederea un astfel de gest de o cruzime absoluta.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 08.11.2009, 15:02:49
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Ce facem frati crestini in astfel de situatie????

Sunt sigur ca multi dintre fratiile voastre nu stiau de asa ceva.... Sa ne mai miram ca ne bate Dumnezeu???? Meritam orice de la Dumnezeu....

M-am ingrozit... sa ne ferim de asa ceva???? Sa ne ascundem???? ASTA ESTE OMENIREA FARA DUMNEZEU!!!! Si ne va manca IADUL de vii!!!

SA ne trezim la POCAINTA si sa CEREM MILA LUI DUMNEZEU!!!!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 08.11.2009, 15:09:15
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Aooleu ! M-am îngrozit rău de tot! Atâtea orori există pe lumea asta! Nu am cuvinte dar cred că aceste imagini mă vor urmări mult timp.
Oare păcatul avortului nu era suficient?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 08.11.2009, 15:11:48
eclat_de_lune eclat_de_lune is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

Nimeni nu poate spune Chinei nimic...
__________________
"În inima ce și a pierdut vechile certitudini, cântarea lumii pătrunde mai ușor."
Reply With Quote
  #5  
Vechi 08.11.2009, 15:13:12
sophia sophia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.593
Implicit

Geo, inteleg ca grozavia asta se intampla in China. Ei mananca si caini si alte ciudatenii.
Eu nu cred nteleg insa:
1. Acestia sunt avortoni. Li se da oamenilor in spital fetusul avortat? Este voie asa ceva? Parca nu cred? Se inlatura cumva.

2. Oamenii aceia care ii vand, sunt atat de disperati? Adica nu au bani sa aibe copil, sau au nevoie sa vanda fetusul?

Mi se pare f.ciudat si neverosimil.

Si in plus din poza pare ca acei fetusi sunt deja de mai mult de 4 luni, deja bine formati, ori avorturi dupa 2-3 luni de sarcina nu se fac.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 08.11.2009, 15:15:49
monica.miholca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu e adevarat ce se vede in pozele alea, sunt trucaje!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 08.11.2009, 15:15:53
truthtostone's Avatar
truthtostone truthtostone is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eclat_de_lune Vezi mesajul
Nimeni nu poate spune Chinei nimic...

avertizata....putin spus.Doamne -ajuta ca nu sta la atitudinea mea pedepsirea acestora.

multumim geo ca ne-ai pus la curent cu....meniul asta.Ma mir ca nu ne-a lasat Dumnezeu balta...cata nesimtire..pana cand?
__________________
Nu îi spune Lui Dumnezeu cât de mari sunt problemele tale.Spune-le problemelor tale cât de mare este Dumnezeu.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 08.11.2009, 15:20:07
monica.miholca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

http://urbanlegends.about.com/od/hor...g_babies_2.htm
Reply With Quote
  #9  
Vechi 08.11.2009, 15:34:34
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eclat_de_lune Vezi mesajul
ar fi ingrozitor daca e adevarat...insa pana la aflarea adevarului....sunt oribil de crude pozele acestea aici. puneti un link ceva.
A pus Monica un link. E doar un curent de arta excentrica. Din ce am citit pe link sunt papusi in forma de fetusi cu scopul de a soca.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 08.11.2009, 15:37:32
eclat_de_lune eclat_de_lune is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

da, am vazut...insa nu mi se pare convingator.
si nu mi se pare nici de bun augur sa pui poze din acestea asa oricum pe forum.
eventual sa se face un topic cu senzational si sa pune poze din acestea si poze cu artistul acela care a lasat un caine sa moara de foame intr-o galerie, legat, in vazul tuturor. tot arta se cheama.
omul e singurul animal care ucide din placere. si oamenilor le place sa arate si sa priveasca asa ceva.
__________________
"În inima ce și a pierdut vechile certitudini, cântarea lumii pătrunde mai ușor."
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Paisie Aghioritul vol 1(din 5) -Cu durere si dragoste pentru omul contemporan bin000 Resurse ortodoxe on-line 13 07.04.2016 23:05:41
Canibalismul in Rusia este un fapt zilnic.... Bast-et Generalitati 17 17.08.2010 23:57:24