Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 22.03.2021, 16:20:46
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Zici tu ceva dar hai să ne lămurim ce vrei să spui cu ”Hristos nu își schimbă Biserica după fiecare înșelat sau păcătos”. La cine te referi? Ce vrei să spui? Cine sunt cei ce ies și cei ce se rup de comuniunea cu Sfanta Biserică ortodoxă ? Cine sunt înșelații și păcătoșii?

Ți se pare că Trâmbițele sunt niște înșelați și păcătoși?
Ți se pare că Hristos suflând prin cele 7 Trâmbițe Apocaliptice vorbește despre altă biserică a Sa decât creștinătatea de pretutindeni, ortodoxia în general, decât BOR respectiv decât poporul Său cel micuț, poporul Cuvântului Său?



N-ar trebui oare și noi să ne schimbăm viața după cum ne cere Hristos-Cuvântul ca să fim și noi așa ca El și ca sfinții în toate privințele?

Ca oameni dar mai ales ca ortodocși, ce crezi, ar trebui să auzim și să luăm aminte la mesajele trimise de Dumnezeu prin cele 7 Trâmbițări Apocaliptice sau nu?
Nu esti logic.

Amesteci un discurs emotional-apocaliptic amestecat cu ceva credibilitate, sa nu inteleaga nimic. Hristos, Domnezeu, ascultare.. .Trambite.

Nu mai rationezi corect.


Citat:
Cine crezi că ar trebui să asculte de cine: Domnul Hristos de ortodoxie sau ortodoxia de Hristos-Cuvântul?
Ce intelegi prin ascultare?

Ortodoxia este descoperita de Dumnezeu - este o identitate.

Ascultam de ortodoxie, de Dumnezeu.

Si ortodoxia asculta de Hristos Cuvantul care este in ortodoxie.

De cine sa ascultam ? De trompetele apocaliptice demonizate ? De Veronica demonizata ? In ea spuneti ca este Hristos ? Cine, o mana de demonizati precum Moroco si Petru7 pe un forum?

Tati, daca era femeia aia de la Dumnezeu, erau c


Tu nu asculti de Hristos-Cuvantul ci asculti de Veronica-Demonizata... e o mare diferenta.

Si folosesti in mod mincinos numele lui Hristos pentru a ascunde in spatele lui ascultarea de o demonizata.
Reply With Quote
  #92  
Vechi 22.03.2021, 16:24:50
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Daca ati avut drum dogmatic si canonic pentru aflarea Adevarului atunci ia cititi aceasta talcuire de la Dumnezeu suflata prin Trambita Apocaliptica ortodoxa nr.7.

Nu va ganditi la dezbinare si la lupta fratricida si la blestem ci cititi sau ascultati citirea preotului si va veti mangaia sufletul.

Pun si eu pe site ceva din linkul respectiv:
Citat:
Mi-e dor, mereu Mi-e dor să deschid cerurile deasupra cetății cuvântului Meu și să-Mi deschid gura și să-Mi las cuvântul să curgă peste cetate ca să fie așezat în cartea sa și să mărturisească el lucrarea venirii Mele cuvânt pe pământ în acest timp, o, că Mi-am făcut cetate pe pământ și Mi-am așezat în ea străjeri de veghe să-Mi primească ei glasul venirii Mele cuvânt peste pământ și să-l pună pe cale și să meargă cuvântul Meu de la margini la margini și să poată afla cei de pe pământ cuvântul lui Dumnezeu din vremea aceasta, că Eu, Domnul, în toată vremea am lucrat pe pământ cu cei ridicați de Mine la lucrul Meu din fiecare vreme, dar ca și azi, ca și acum cu o mânuță de popor n-am mai lucrat alte dăți, fiindcă acum se împlinește venirea Mea cu sfinții, și cu glasul Meu grăiesc de deasupra, că am de înnoit totul, totul, precum este scris de înnoirea lumii, și toate se lucrează prin cuvânt ca la facerea pe care am încheiat-o cu facerea omului, după care am dat să Mă odihnesc și să pecetluiesc ceea ce am lucrat și am așezat să fie.

Se citește în duminica aceasta în biserici învățătura Mea cea despre tatăl cel cu doi fii,


Data: 28-02-2021
Deci secta aceasta pretinde o comunicare de la Hristos in data de 28 Februarie.

@Moroco si @Petru rog sa ne lamuriti cu urmatoarele raspunsuri.

1. Cum a vorbit Hristos in ziua respectiva, chiar de Duminica, de Predica Fiului Risipitor?
2. A venit Hristos Duminica aia si a spus asta la predica? Sau cum L-ati vazut?
3. Care nebun de la voi a produs tampenia asta in numele lui Hristos
4. De ce comunicarea asta este diferita ca mesaj si continut de altele sectare?
5. De ce comunicarea asta este o visare ca dupa betie, ca sa amageasca pe toti cei beti si neatenti?


6. Cat de beti erati cand ati scris asta?

7. Care are tupeul de la voi din secta sa spuna in numele lui Hristos "se citste invatatura mea"...

8. Cum aveti tupeul sa vorbiti in numele lui Hristos?

9. Nu sunteti aratati voi insiva ca vorbiti ca nebunii in numele lui Hristos???

10. A aparut Hristos la voi? Ca este deja la noi la ortodocsi? Nu cumva e dracul ala care a dictat in numele lui Hristos?

Last edited by gpalama; 22.03.2021 at 16:51:03.
Reply With Quote
  #93  
Vechi 22.03.2021, 16:55:04
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.273
Implicit

@gpalama, ai cazut in recidiva!

Nu te oblig sa crezi.
Vezi ca ai inceput sa risipesti!

Citat:
În prealabil postat de Moroco
Pilda Fiului Risipitor care se intoarce la Hristos-Cuvantul!
Daca ati avut drum dogmatic si canonic pentru aflarea Adevarului atunci ia cititi aceasta talcuire de la Dumnezeu suflata prin Trambita Apocaliptica ortodoxa nr.7.

Nu va ganditi la dezbinare si la lupta fratricida si la blestem ci cititi sau ascultati citirea preotului si va veti mangaia sufletul.
@gpalama,
poate lasi pe altii sa citeasca fara sa-i tot intoxici cu fumurile tale toxice si cu putoarea iesita din necredinta ta!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 22.03.2021 at 16:58:26.
Reply With Quote
  #94  
Vechi 22.03.2021, 17:09:40
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.273
Implicit Pilda Fiului Risipitor care se intoarce la Hristos-Cuvantul!

”......................
Se citește în duminica aceasta în biserici învățătura Mea cea despre tatăl cel cu doi fii, părăsit fiind el de fiul cel mai mic, care și-a împins tatăl să socotească și să facă împărțirea moștenirii și să-i dea partea lui de moștenire, căci el nu mai voia să stea cu tatăl său, și voia departe să se ducă și să-și poarte viața spre plăceri păcătoase, ieșite din iad în calea oamenilor pe pământ ca să-i ademenească pe ei spre despărțirea de Dumnezeu ca și pe Adam în rai, care a primit din partea satanei îndemn să nu stea supus lui Dumnezeu și să-și facă voia sa și să se unească cu femeia sa, spre despărțirea lor de Dumnezeu.

O, așa e cu omul, se desparte de Dumnezeu pentru voia sa însăși. El nu știe altfel pentru viața sa, decât ceea ce a făcut omul de la începutul lui, și am lăsat scris acum două mii de ani cărarea lui înapoi spre Domnul.

Un om avea doi fii, iar cel mai mic și-a cerut partea lui de moștenire și s-a dus departe, dar Domnul a vegheat și a adus lipsă mare peste cel pribeag și a trimis foamete mare peste ținutul în care el și-a irosit în plăceri zilele vieții, iar străinii ținutului n-au întins mâna să-l ajute, să-i ostoaie foamea și lipsurile de toate cele spre îngrijirea vieții, o, și s-a umilit și s-a gândit el la tatăl său și a hotărât să meargă înapoi și să-i ceară tatălui lucrul de argat pentru pâinea cea spre ființă și atunci tatăl a simțit inima și întoarcerea fiului risipit în plăceri și s-a umplut de duioșie și de dorul lui și a stat în așteptarea lui, ținându-i calea ca să-i iasă în întâmpinare și să-i dea curaj să se apropie spre mila tatălui său, care simțise durerea și pocăința fiului său pribeag și îndurerat de fapta lui, de despărțirea lui de tatăl său, care la venirea lui de prin străini i-a făcut primirea și îmbrățișarea și i-a dat veșmântul cel de fiu și încălțămintea, și apoi masă pusă cu vițelul cel îngrășat și petrecerea cea de bucurie și de joc în cinstea întoarcerii lui la tatăl său.

Fiul cel mare, însă, nu s-a bucurat de fratele lui că s-a întors, ba, mai rău, s-a ridicat cu judecată asupra tatălui său și s-a umplut de răutate, de cuvinte cu pretenție și cu cârtire în ele și a spus când tatăl a dat să-l îmbie să intre în sala bucuriei întoarcerii fratelui său mort și înviat prin pocăință la tatăl său pentru iertare și pentru slujire de argat, și a spus el tatălui său cu mânie: «Eu îți slujesc ca rob de atâția ani stând sub ascultare, dar mie nu mi-ai dat un ied măcar ca să mă veselesc cu prietenii mei. Când însă a venit acesta, care ți-a mâncat averea cu desfrânatele, iată, ai tăiat vițelul cel îngrășat».

O, n-a ascultat fiul cel mare pe tatăl său, care îl ruga să intre la petrecere, chiar dacă tatăl său i-a spus că toate sunt ale lui din averea tatălui, și că trebuia bucuria făcută la întoarcerea celui pribeag, și care s-a apropiat cu pocăință la Dumnezeu și la tatăl său pentru slujire de argat.

O, fiilor, se face bucurie mare în cer pentru cel ce se pocăiește și se întoarce de la păcat spre Dumnezeu. Dar pentru cel ce cârtește la întoarcerea celui greșit, o, ce este cârtirea aceasta? Ce este acest păcat al cârtirii? Este scris în Scripturi pedeapsa cea pentru cârtire a poporului, și trebuie cunoștința cea din Scripturi s-o aibă cei ce vor să-L cunoască pe Dumnezeu și lucrările Sale, căci scris este: «Mă îndur de cine voiesc». O, aceasta este dreptatea lui Dumnezeu, nu cum o înțelege omul de rând, care vrea dreptate și care nu știe că n-are merite și că este greșit pentru toate cele urâte ale vieții sale.

O, nu dreptatea pe care o cauți, ci pocăință îți trebuie, omule, și nu cârtire să ridici, căci Eu, Domnul, Mă îndur de cine voiesc, de cine se pocăiește de păcatele sale Mă îndur.

Să se cerceteze pe sine tot sufletul care ia cuvântul Meu de la izvorul de aici, o, să se cerceteze dacă nu cumva dă să facă păcatul cârtirii, al nemulțumirii, al neascultării, al îngâmfării, căci fiul cel mare muncea cu mâna sa la curtea tatălui său cel cu doi fii și tot muncea mereu, dar apropiere de tatăl său și dragoste și grăire între ei nu avea, nu căuta, nu grăia cu tatăl său sufletește, și căuta doar cu munca mâinilor, cu cele pământești ale cetății lor, o, și era rece, era aspru, era fără dragoste de tatăl său, chiar dacă muncea și purta grijile cetății.

Nu s-a mai scris despre acest fiu mai mult, dar păcatul cârtirii, este scris în Scripturi despre acest păcat, o, și să se ferească de acest păcat toți fiii și fiicele poporului cuvântului Meu, să se ferească și cu inima și cu mintea și cu gura, căci judecata cea pentru toate este la Dumnezeu și la veghea Lui peste toate și peste toți, și nu este a omului judecata lucrurilor, ci este la Dumnezeu aceasta.

O, e bună pocăința, nu îndreptățirea, nu dezvinovățirea, nu răceala de suflet prin acestea, nu nemulțumirea, nu neascultarea, o, nu, că iată, pocăința le biruie pe toate cele rele, și are trecere spre Domnul cel ce se pocăiește, dar duhul pocăinței și lucrările lui trebuie bine pătrunse, trebuie umilință mare și multă să stea peste creștin pentru această lucrare care sfințește omul, și trebuie apoi lepădarea de faptele moarte, ca să se cheme pocăință pocăința omului pătruns de acest duh al iubirii de Dumnezeu în om, și cu el, cu iubirea aceasta să-și lucreze omul pocăința sa, căci tot omul este păcătos și este departe, departe de vederea celor nevăzute ale Domnului și ale omului, o, și mult mai mult au animalele și păsările, căci Valaam era văzător al celor nevăzute și era prooroc, dar n-a văzut cum vedea asina cu care el se purta, căci ea vedea pe îngerul Domnului stând în față ca să nu meargă Valaam să blesteme poporul Israel, și iată, omul nu vede îngerii, dar animalele și păsările îi văd, că așa le-a fost dat, fiindcă ele nu se îngâmfă ca omul, care dacă ar vedea pe cele ce nu se văd ale lui Dumnezeu și ale omului ar face ca Adam, care s-a trufit în rai, și n-a mai făcut el apoi pocăință pentru acest păcat, și a căzut apoi de la Dumnezeu pentru păcatul acesta, din care au ieșit alte păcate tot mereu apoi.

O, fiilor, numai Dumnezeu are a judeca lucrurile și stările toate, căci Domnul este Cel ce vede, și nimic nu-I este Lui ascuns. Iar omul trebuie să se umilească tot mereu și să iubească fără de fățărnicie și fără de cârtire, și numai atât e partea lui cea pentru iubirea de Dumnezeu și de frați, dacă se alege el de bunăvoie pentru Dumnezeu cu viața lui, și apoi să dovedească el aceasta.

Iubirea Mea pentru mersul Meu cu voi Mă ține mereu la veghe peste voi și peste purtarea voastră, fiilor care aveți peste voi cuvântul Meu de învățătură și de hrană, o, și Mă uit cât sfat primiți mereu, cât de amănunțit se desfac toate cele care s-ar vrea încurcate ca să-și facă satana stat cu lucrul său peste lucrul Meu cu voi. Iar voi să prețuiți să stați sub veghe, fiilor, căci un ochi duhovnicesc surprinde totul, și nu rămâne nimic prea mic și neobservat, căci ochiul duhovnicesc mărește și se uită bine la fapta care se vrea trecută cu vederea ca să pară că nu este nici o primejdie, dar toate par neînsemnate omului care nu are lucrarea veghii sfinte, numai că duhul lui satana face din mic mare apoi, iar pedeapsa cârtirii e dureroasă, fiindcă lucrarea cârtirii lucrează prin ea durerea ei, și altceva mai bun nu aduce cârtirea, o, dar cine este cel ce înțelege cu adâncime rodul bun sau rău al vieții omului și al faptelor lui?

Acum, fiilor, trimiteți spre lecție sfântă cuvântul Meu cel de azi spre cei ce caută la voi venirea Mea cuvânt pe pământ pentru lucrarea omului cel nou al celor ce se nasc din cer, de sus, la glasul acestui cuvânt, care cheamă omul la înviere, la înnoire, la pocăință, fiilor.

........................

28-02-2021”
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 22.03.2021 at 17:17:12.
Reply With Quote
  #95  
Vechi 22.03.2021, 17:24:45
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
@gpalama, ai cazut in recidiva!

Nu te oblig sa crezi.
Vezi ca ai inceput sa risipesti!

@gpalama,
poate lasi pe altii sa citeasca fara sa-i tot intoxici cu fumurile tale toxice si cu putoarea iesita din necredinta ta!

Bai duhoare ordinara satanica cum pot numi toata elucubratia asta demonica lucrare de la Dumnezeu???

Raspandesti duhoare si intoxicare satanica la fel cavrajitorii si tu numesti lucrare de la Dumnezeu?

Dar de raspuns la intrebari cand raspunzi? Sunt nenumarate intrebari neraspunse

Pentru ca ocolesti adevarul...

Care dintre voi scrie elucubratiile astea?


Si de ce le pui pe un site ortodox, doar asa de frumusete???

Sectare mirosi a lup in piele de oaie venit sa prosteasca...

Putoare iesita din necredinta este hula ta. La noi este credinta dreapta ortodoxa.

De aia a zis sinodul SECTARA REA si de asta a zis Cleopa ca PUTE LA NOUL IERUSALIM. Pentru ca pute.

La voi pute

A ajuns forumul asta suport pentru secte... pentru prozelitism sectar, in care vsovi posteaza predici sectare. Si nu zice nimeni nimic.

Last edited by gpalama; 22.03.2021 at 19:01:53.
Reply With Quote
  #96  
Vechi 23.03.2021, 13:05:29
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.273
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bai duhoare ordinara satanica cum pot numi toata elucubratia asta demonica lucrare de la Dumnezeu???

Raspandesti duhoare si intoxicare satanica la fel cavrajitorii si tu numesti lucrare de la Dumnezeu?

Dar de raspuns la intrebari cand raspunzi? Sunt nenumarate intrebari neraspunse

Pentru ca ocolesti adevarul...

Care dintre voi scrie elucubratiile astea?


Si de ce le pui pe un site ortodox, doar asa de frumusete???

Sectare mirosi a lup in piele de oaie venit sa prosteasca...

Putoare iesita din necredinta este hula ta. La noi este credinta dreapta ortodoxa.

De aia a zis sinodul SECTARA REA si de asta a zis Cleopa ca PUTE LA NOUL IERUSALIM. Pentru ca pute.

La voi pute

A ajuns forumul asta suport pentru secte... pentru prozelitism sectar, in care vsovi posteaza predici sectare. Si nu zice nimeni nimic.
”da-da”... ca zici tu... ( obedienta la șefeuii răi si prosti... ai lumii, ce-ti mai place gustul bfhulei de suflet si a cafelei serpilor deomncratitiei.)


(PS paraciosule, tu ai postat ca porcul ca sa nu se inteleaga nimic, eu daca am vazut ca ai postat facand porci pe caiet atunci am zis sa postez ceva frumos ca sa se poata citi. Acum iata zici ca cica eu postez. Eu nu postez, eu ti-am zis ca este pe site si nu are rost sa fiu redundant ca cu un clik ajungi direct acolo. Revezi firul si constata faptele ca te auto-pacalesti tragand mata de coada ca pe sirena lui roaita sa se sesizeze organele si sa faca ”curat” ca nu mai incape tupeistul de propriul tupeu si vrea sa fie singur pe forum.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.03.2021 at 13:10:57.
Reply With Quote
  #97  
Vechi 23.03.2021, 13:08:16
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
”da-da”... ca zici tu... ( obedienta la șefeuii răi si prosti... ai lumii, ce-ti mai place gustul bfhulei de suflet si a cafelei serpilor deomncratitiei.)
Sunt rai ortodocsii, asta zici? Acuzatie si infierare...

Dar bun esti ti cel care scoti din tine numai acuzare si hula impotriva ortodoxiei.

Cum poti sa fii bun cand esti rau? Cand judecata si osandirea ortodoxiei sunt mancarea ta?

Cum poti sa ai ceva bun in tine cand tot ce scoti este neadevar si hula?
Reply With Quote
  #98  
Vechi 23.03.2021, 13:11:26
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.273
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama
Sunt rai ortodocsii, asta zici? Acuzatie si infierare...

Dar bun esti ti cel care scoti din tine numai acuzare si hula impotriva ortodoxiei.

Cum poti sa fii bun cand esti rau? Cand judecata si osandirea ortodoxiei sunt mancarea ta?

Cum poti sa ai ceva bun in tine cand tot ce scoti este neadevar si hula?
”da-da”... ca zici tu... ( obedienta la șefeuii răi si prosti... ai lumii, ce-ti mai place gustul bfhulei de suflet si a cafelei serpilor deomncratitiei.)


(
Citat:
În prealabil postat de gpalama
A ajuns forumul asta suport pentru secte... pentru prozelitism sectar, in care vsovi posteaza predici sectare. Si nu zice nimeni nimic.
PS paraciosule, tu ai postat ca porcul ca sa nu se inteleaga nimic, eu daca am vazut ca ai postat facand porci pe caiet atunci am zis sa postez ceva frumos ca sa se poata citi. Acum iata zici ca cica eu postez. Eu nu postez, eu ti-am zis ca este pe site si nu are rost sa fiu redundant ca cu un clik ajungi direct acolo. Revezi firul si constata faptele ca te auto-pacalesti tragand mata de coada ca pe sirena lui roaita sa se sesizeze organele si sa faca ”curat” ca nu mai incape tupeistul de propriul tupeu si vrea sa fie singur pe forum. (Asta se numeste patima mandriei, patima cea mare care nu mai incape de nicio alta patima!))
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.03.2021 at 13:16:03.
Reply With Quote
  #99  
Vechi 23.03.2021, 13:15:13
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Incurci foarte tare lucrurile.

Toti porcii din lume nu echivaleaza cu duhoarea unui diavol si a ereziei pe care o raspandesti peste tot....

De ai strange toata porcimea lumii nu este egala cu duhoarea ereziei tale..

Asa ca masoara-ti duhoarea inainte sa cauti balegi in ochiul altora cand esti in fundul haznalei iadului

Nu mai judeca ca rahatul in care tu esti nu se compara cu orice ai scoate ochii altuia...
Reply With Quote
  #100  
Vechi 23.03.2021, 13:16:55
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.273
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Incurci foarte tare lucrurile.

Toti porcii din lume nu echivaleaza cu duhoarea unui diavol si a ereziei pe care o raspandesti peste tot....

De ai strange toata porcimea lumii nu este egala cu duhoarea ereziei tale..

Asa ca masoara-ti duhoarea inainte sa cauti balegi in ochiul altora cand esti in fundul haznalei iadului

Nu mai judeca ca rahatul in care tu esti nu se compara cu orice ai scoate ochii altuia...
Incurci foarte tare lucrurile.

Toti porcii din lume nu echivaleaza cu duhoarea unui diavol si a ereziei pe care o raspandesti peste tot....

De ai strange toata porcimea lumii nu este egala cu duhoarea ereziei tale..

Asa ca masoara-ti duhoarea inainte sa cauti balegi in ochiul altora cand esti in fundul haznalei iadului

Nu mai judeca ca rahatul in care tu esti nu se compara cu orice ai scoate ochii altuia...

(PS revezi firul )
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.03.2021 at 13:19:19.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare