Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 11.02.2010, 14:14:05
Bilibox_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Umbla pe apa .

Probabil cu ajutorul Satanei reuseste ala sa umble pe apa.

http://www.youtube.com/watch?v=Y-1dHbKvCeo
Reply With Quote
  #2  
Vechi 11.02.2010, 14:24:42
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Tipul asta e dubios, am vazut ca face tot feluri de lucruri si magii.Am vazut odata ca a si levitat,a plutit in aer deasupra unui ventilator.Parea nervos inainte de levitatie, cred ca s-a si rugat, parca am vazut si o cruce la el la gat.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 11.02.2010, 14:26:21
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit foarte tare

multumim pt video chiar nice...puteri de unde le are? guess:)))
Reply With Quote
  #4  
Vechi 11.02.2010, 14:44:17
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Si dracii il pot purta si ajuta sa stea in aer sau sa pluteasca pe apa.Am auzit de o povestioara de undeva din Grecia de pe vremea apostolului Ioan (nu stiu cat de adevarata e).Ca era un om care era considerat de ceilalti zeu si dumnezeu si oamenii se mirau de el si le era frica de el, pe undeva prin Grecia.Se spune in povestioara ca ii slujeau 1000 de draci.Si ca ba zbura, ba facea un cutare lucru ba altu, ba chiar aducea si morti la viata , insa erau draci si oamenii il vedeau ca pe un dumnezeu.De aici nu mai tin minte exact, insa Ioan a venit si l-a demascat in mare parte si oamenii au venit sa-i zica.In cele din urma omu asta l-a confruntat pe Ioan si Ioan a murit.Apoi dupa 3 zile Ioan a inviat, si omu asta punandu-si increderea in demonii sai a zis ca il va omori de tot de data asta, Ioan l-a provocat, insa cu puterea lui Hristos a legat toti demonii si acesta a murit incercand sa se foloseasca de puterile lui, ori inecat ori in alt fel.Imi cer scuze nu mai tin minte exact povestioara.Si asa a sfarsit omul acela si oamenii si-au dat seama ca a fost inselare de la diavol.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 11.02.2010, 14:49:59
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Era un clip in care C. A. era filmat de aproape cand incepea cica sa mearga pe perete, pe verticala. La un moment dat camera se departeaza si apare un chinez care statea in picioare aplecat la 90 de grade si "magicianul" statea la orizontala pe spatele lui. :)

Vreau sa-l vad cu ochii mei cum face smecherii, nu filmat si postat pe net.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 11.02.2010, 15:04:53
padreati padreati is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.12.2009
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 73
Implicit

Mai oameni buni, omul e un iluzionist, cu asta se ocupa. Nu fac nimic exceptional. Sunt o gramada din astia, sunt oameni normali care stiu cum functioneaza perceptia. Ce tot o dati cu diavolul si mai stiu eu ce? Omul a si aratat o gramada de trucuri cum sunt realizate, cautati mai mult, va lamuriti singuri.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 11.02.2010, 16:15:18
Mariusica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ma amuz sincer cand vad ca mai exista oameni ce considera astfel de reprezentatii drept magie autentica sau chiar lucrare a satanei.
Pentru a realiza asa ceva nu trebuie sa ai puteri supranaturale sau sa-ti vinzi sufletul diavolului.
Ceea ce vedeti nu este decat rezultatul multor ore de cercetare, de exercitii repetate la nesfarsit.
Totul este doar un truc.
Sunt sigur ca daca ne-ar arata care este acesta, ne-am mira cu totii de ingeniozitatea lui dar si de naivitatea noastra.
Fratilor, tipul este un show-man, un circar mai evoluat, un actor mai special, dar nicidecum un mag, vrajitor sau unealta a satanei.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 11.02.2010, 16:19:45
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
multumim pt video chiar nice...puteri de unde le are? guess:)))
aaaaaaa, pai de la macaraua care-l tine, si la fel este si cu zborul si levitatul
Dar tu de unde credeai ca le are?:))))... de la dracu? :)))
Reply With Quote
  #9  
Vechi 11.02.2010, 16:40:39
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padreati Vezi mesajul
Mai oameni buni, omul e un iluzionist, cu asta se ocupa. Nu fac nimic exceptional. Sunt o gramada din astia, sunt oameni normali care stiu cum functioneaza perceptia. Ce tot o dati cu diavolul si mai stiu eu ce? Omul a si aratat o gramada de trucuri cum sunt realizate, cautati mai mult, va lamuriti singuri.
Citat:
În prealabil postat de Mariusica Vezi mesajul
Ma amuz sincer cand vad ca mai exista oameni ce considera astfel de reprezentatii drept magie autentica sau chiar lucrare a satanei.
Pentru a realiza asa ceva nu trebuie sa ai puteri supranaturale sau sa-ti vinzi sufletul diavolului.
Ceea ce vedeti nu este decat rezultatul multor ore de cercetare, de exercitii repetate la nesfarsit.

Totul este doar un truc.
Sunt sigur ca daca ne-ar arata care este acesta, ne-am mira cu totii de ingeniozitatea lui dar si de naivitatea noastra.
Fratilor, tipul este un show-man, un circar mai evoluat, un actor mai special, dar nicidecum un mag, vrajitor sau unealta a satanei.
Perfect de acord cu cele scrise mai sus...

Nu am putut viziona filmul din pacate, din cauza conexiunii proaste sau ceva...si in consecinta nu stiu daca e vorba de acelasi iluzionist, insa am vazut si un roman mergand pe apa...cred ca e vorba de aceeasi iluzie din comentariile facute, deci e clar ca e un truc la care se lucreaza destul de mult...sau poate mai putin, in functie de abilitatile fiecarui iluzionist!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 11.02.2010, 16:49:22
Mariusica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dar este de la sine inteles ca este un truc.
Nici un iluzionist nu va spune ca are puteri supranaturale.
Toti recunosc ca fac trucuri.
Dar ceea ce fac ei nu e o minciuna, e un spectacol.
Reply With Quote
Răspunde