Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 23.08.2012, 09:40:45
Decebal Decebal is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.651
Implicit Istorie adevărată

Citat:
Multi Romani au fost maghiarizati, rusificati sau si mai grav omorati, ma refer la tot neamul romanasc din vechea Tracia de langa Budapesta pana pe malul raului Nipru si din nord pana aproape de malul Marii Mediteraniene, deci salvati poprul roman popor pentru care stramosii nostrii traci au luptat cu sudoare fruntii (Mircea Dogaru)
http://www.youtube.com/watch?v=1Xr-H3LzpC4
Reply With Quote
  #2  
Vechi 23.08.2012, 12:54:16
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Decebal Vezi mesajul
Superbe documentarele. Merita urmarite. Asadar, sa nu mai consideram ca stramosii nostri au fost daci, ci traci. Dacii erau doar cei din regiunea Banatului.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 24.08.2012, 06:10:34
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ati urmarit tot? Sau ati vizionat doar ce se spunea despre traci?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 24.08.2012, 11:28:45
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Ati urmarit tot? Sau ati vizionat doar ce se spunea despre traci?
Da, am aflat ca secuii din Transilvania sunt in numar mic, ca ei au fost maghiarizati. De asemenea, am aflat ca multi romani de acolo au fost maghiarizati.

De asemenea, merita stiut ca formarea in Transilvania a unei microregiuni care sa cuprinda judetele Mures, Covasna si Harghita si a unei macroregiuni care sa cuprinda judete romanesti din nord si nord-vest coincide cu structura teritoriala anexata Ungariei prin Dictatul de la Viena.

Am mai aflat ca Basescu si Iliescu nu sunt deloc dusmani!

De asemenea, merita sa stim ca in afara Romaniei exista teritorii romanesti, iar numele ungurilor este de fapt romanesc.

In timp ce romanii nostri se bat pentru putere, altii isi fac de cap in tara noastra.

Last edited by antoniap; 24.08.2012 at 12:04:24.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 25.08.2012, 04:58:23
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Da, am aflat ca secuii din Transilvania sunt in numar mic, ca ei au fost maghiarizati. De asemenea, am aflat ca multi romani de acolo au fost maghiarizati.

De asemenea, merita stiut ca formarea in Transilvania a unei microregiuni care sa cuprinda judetele Mures, Covasna si Harghita si a unei macroregiuni care sa cuprinda judete romanesti din nord si nord-vest coincide cu structura teritoriala anexata Ungariei prin Dictatul de la Viena.

Am mai aflat ca Basescu si Iliescu nu sunt deloc dusmani!

De asemenea, merita sa stim ca in afara Romaniei exista teritorii romanesti, iar numele ungurilor este de fapt romanesc.

In timp ce romanii nostri se bat pentru putere, altii isi fac de cap in tara noastra.
Mai sunt cateva emisuni in care vb. acel domn. Spune lucruri interesante.
Interesant cum am ajuns de la Tracia la chichineata asta de tara).

Mno, si cum se va iesi din aceasta situatie? Sau trebuie sa ne atace Ungaria si sa ne ia Transilvania ca sa ne trezim?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 25.08.2012, 06:19:31
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Mai sunt cateva emisuni in care vb. acel domn. Spune lucruri interesante.
Interesant cum am ajuns de la Tracia la chichineata asta de tara).

Mno, si cum se va iesi din aceasta situatie? Sau trebuie sa ne atace Ungaria si sa ne ia Transilvania ca sa ne trezim?
Avem radacini stravechi si prea multi prefera sa ne umilileasca in loc sa recunoasca adevarul. Iar daca ramurile sunt mereu taiate si altoite, radacinile initiale conteaza din ce in ce mai putin.

Daca l-am lua aliat pe Dumnezeu mai cu hotarare, daca am fi mai patrioti, lucrurile ar sta altfel. Daca pe vremea lui Stefan cel Mare Dumnezeu i-a ajutat pe romani sa-i biruiasca pe atacatori, i-ar ajuta si astazi. Am cerut cu hotarare acest lucru?

Acum e seceta. Bun. Cate procesiuni au loc pentru ploaie?

Cine a plecat in strainatate ar trebui sa gaseasca o cale de a strange randurile si de a ajuta cumva aceasta tara. Se intreprinde ceva concret de catre romani in afara tarii pentru a a veni in sprijinul Romaniei? Daca nu e profitabil, daca nu ne asigura posibilitatea de a obtine vreo functie mai importanta, mai greu gasim asa ceva.

Mandria ne doboara. Necazurile ne smeresc. Dumnezeu vrea sa fim credinciosi cu adevarat pentru a ne ajuta. Asta ar trebui sa intelegem.

Last edited by antoniap; 25.08.2012 at 06:26:46.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 25.08.2012, 06:32:09
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
De asemenea, merita sa stim ca in afara Romaniei exista teritorii romanesti, iar numele ungurilor este de fapt romanesc.

In timp ce romanii nostri se bat pentru putere, altii isi fac de cap in tara noastra.
Ce departe ar fi ajuns țara noastră dacă nu erau ungurii ! Cu adevărat, acești unguri au nenorocit România !
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #8  
Vechi 25.08.2012, 09:03:59
Decebal Decebal is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.651
Implicit

Dinastia românească din Ungaria
http://www.youtube.com/watch?v=hsNSe...0&feature=plcp (este prezentat aici și un document care mărturisește despre tentativa de trădare a lui Iuliu Maniu la 1938)
http://www.youtube.com/watch?v=Gs7HI...9&feature=plcp

Maghiarizarea Transilvaniei
http://www.youtube.com/watch?v=LOkkW...6&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=dSF6Z...5&feature=plcp
Reply With Quote
  #9  
Vechi 25.08.2012, 10:26:51
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Ce departe ar fi ajuns țara noastră dacă nu erau ungurii ! Cu adevărat, acești unguri au nenorocit România !
Toate stapanirile sunt ingaduite de Dumnezeu cu un rost. Cei care sunt sub ocupatie sunt incercati ca argintul. Ori devin tradatori de neam si tara si trec rapid de partea ocupantului, ori lupta in continuare pentru pastrarea identitatii spirituale si nationale chiar cu pretul vietii.

In urma acestor incercari, romanii au mai castigat cativa sfinti.

Last edited by antoniap; 25.08.2012 at 10:58:32.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 25.08.2012, 11:09:30
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Mircea Dogaru mai zice si adevarul dar din pacate este mason.

MIRCEA DOGARU colonel militar in rezerva doctor in istorie activ in masoneria KAKI din care fac parte ofiteri de armata,politie,sri:

Masoneria Kaki
In afara de MLNR-ul lui Chirovici,mai exista o grupare a “masonilor disidenti”,reuniti in jurul ” venerabilului” Mare Maestru Nicu Filip si condusa de un maior din Ministerul de Interne ,Viorel Danacu.Este supranumita Masoneria KAKI,in contrast evident cu adevarata masonerie,cea albastra.Cei mai multi adepti ai Masoneriei KAKI sunt ofiteri din armata ,politie si servici secrete,unii provenind din fosta Securitate.Masoneria KAKI este formata din 28 de Loji in toata tara si 7 Loji in Capitala ( Orientul Bucuresti).Lista Masonilor ce fac parte din Masoneria KAKI (doar o parte): Ioan Rus (ofter activ in SIE), Mircea Dogaru (colonel in rezerva ,doctor in istorie), Florin Mihalache (DIPI/STS), Traian Dragusanu,Constantin Dinculescu,Sebastian Telbitz,Constantin Mandru Macostrai,Daniel Serghi,Mircea Tanase,Antonio Iervolino,Eugen Zubcov,Dan Enescu,Gheorghe Cirhoc,Ovidiu Drimba(istoric si prof. Universitar),Constantin Maxilimian,Ioan Pecsi,Claudio Teseo.
Apartenenta acestor nume la diverse Loji a fost confirmata din mai multe surse din interiorul Masoneriei.Printre acestia se afla si un mason cu rang inalt important,care a declarat: “Am sub mine ori deasupra mea multi frati masoni sefi de spitale ori cu grade si functii importante in armata,in serviciile secrete si membri marcanti din toate partidele politice importante”.


http://secretele--sistemului.blogspo...asoneriei.html

http://www.costel.ro/demascarea-maso...a-intraga-tara

Colonelul Dogaru știa ce va decide Curtea Constituțională. Pregătește de o săptămână un miting anti-Băsescu la Palatul Cotroceni:
http://www.romanialibera.ro/actualit...ni-274308.html



-degetele in forma de v (coarnele lui Lucifer)- simbol masonic intalnit si la politicieni masoni si altii...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Istorie, profanare sau defaimare? Adriana Cluj Stiri, actualitati, anunturi 78 07.07.2012 15:57:26
Istorie, subiectivism confesional si dublul standard Theodor_de_Mopsuestia Biserica Romano-Catolica 8 30.09.2011 23:10:17
Cartea de istorie vs Cartea Vietii cornel cornel Intrebari utilizatori 0 18.01.2011 17:01:21
Istorie a islamului si Coranului Petruta2 Religia Islamica 0 24.05.2007 02:43:36