Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Mirungerea(Ungerea cu Mir)
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #16  
Vechi 23.05.2010, 21:13:28
gibilan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit in apropiere

de localitatea unde im-i duc viacul a luat fiinta o manastire de stilisti,toate bune si frumoase femeile mai evlavioase din imprejurimi au inceput sa frecventeze regulat slujbele la manastire eu le-am spus ca nu o sa mearga pina la capat cu acesti calugari,dar eram dezaprobat mai tot timpul.trece 1an si incepe sa se lumineze treburile,calugari nostri le spun femeilor si tuturor celor care frecventau ca ar fi bine sa se gindeasca, sa se boteze la stilisti si cite si mai cite.femeile fiind vhechi enoriase invatate de bunici ortodoxia, i-au zis: parinte da noi suntem botezate la care li-sa spus ca nu e bun botezul mosilor si stramosilor ci trebuie alt botez.si uite asa s-au invatat minte sa mai umble pe la alte case.acuma fac ce au fost invatate de mici,de la bunici.si nici nu vor sa mai auda de acei calugari.
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cum se procedeaza cind vrei sa te spovedesti dar nu ai unde merge? speranta1970 Impartasania (Taina Euharistiei) 13 24.02.2011 22:13:56
daca eu sunt la prima cununie si el la a doua cum se procedeaza? FloriB Generalitati 5 08.08.2010 15:48:28