Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 28.07.2010, 11:13:12
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit Profetii despre romania

Am gandit ca este necesar sa ne aplecam si asupra acestui subiect. Nu de putine ori am incercat sa dau de cursul evenimentelor, sa inteleg catre ce ne indreptam, cine ne loveste , cum actioneaza si evident ca n-am putut. In schimb, studiind prorociile despre Romania, ale unor vazatori cu duhul si nu clarvazatori (adica hocus –pocus de tv), am inceput sa inteleg si m-am plecat cu smerenie in fata celor trimisi de Dumnezeu si noua romanilor, ca popor crestin ortodox ce suntem.
Dumnezeu lucreaza..Lucreaza si prin oameni, a lucrat si prin noi in '89 si va mai lucra, iar profetiile asta si fac - dezvaluie lucrarea Domnului inainte de a se implini.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.07.2010, 11:14:19
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

In cele ce urmeaza va supun atentiei o suma de profetii lasate de cel mai mare calugar preot al Romaniei secolului XX – Arsenie Boca. Cine a fost ? Ca sa intelegeti cine a fost, va relatez urmatoarea frantura de istorie din viata acestui sfant . Anii ’50, Romania era sub ocupatie, parintii si bunicii cominternistilor de azi se straduiau de zor sa ne macelareasca elitele pentru a le lua locul, propovadirea religiei incepea sa fie interzisa, iar acest calugar continua sa faca minuni acolo in munti, la Sambata de Sus, in Fagaras. Noii securisti alergau dupa dobandirea a noi tehnici parapsiholgice. Sa nu uitam ca pana si SSI-ul lui Cristescu, cu tot cu scoala de parapsihologi, fuse-se decimata. Au pus ochii pe Arsenie Boca si pe minunile lui, gandind in micimea lor ca se joaca cu hocus-pocus. L-au luat si l-au inchis intr-o unitate a securitatii din Fagaras, la beci, in lanturi, ca le era frica de el. Ei bine, batut, umilit si nemancat, nu le-a spus decat ca el nu face minuni, ci Dumnezeu lucreaza. In schimb, la fiece 12 noaptea punea genunchii in pamant, moment in care drugurile si lacatele de la usa de otel a beciului sarea, la propriu. Comandantul unitatii , speriat de fenomen si ingrijorat pt soarta sa si a familiei sale, a invitat martori intreaga unitate, cu tot cu familiile acestora, plus ceva cominternisti de la “Centru”. La miezul noptii usile au sarit, ca de obicei, astfel chiar tortionarii au dus cu ei aceasta poveste , relatand-o posteritatii. Securitatea ii spunea “Vrajitorul”. Cine nu stie, a avut domiciliu fortat la Draganescu langa Bucuresti, pana a murit in 1989.

* Spunea odată cineva: „Părinte, Ceaușescu strică bisericile”. „Nu el, mă, ci păcatele omenirii“ - i-a răspuns Părintele. (Maria Matronea, Sibiu)

* Odată, la Drăgănescu, am stat de vorbă cu Părintele Arsenie în biserică și când să ies către poartă, cam pe lângă fântână, Părintele s-a oprit în fața mea și mi-a zis: „Măi, hai să-ți spun ție ceva, că sțiu că tu nu mă spui la nimeni”. Și continuă: „Hai, să-ți spun cum se va descotorosi România de comunism. Toate celelalte țări comuniste vor face pașnic trecerea de putere de la comunism la capitalism - ca și când dai cămașa de pe tine și iei altă cămașă - numai România va face trecerea prin vărsare de sânge și vor muri mulți”. L-am întrebat pe Părintele dacă voi muri și eu. Atunci, sfinția sa s-a așezat către Răsărit, cu mâinile împreunate, ca și când s-ar fi rugat (nu cum fac preoții, cu mâinile în sus). A stat așa, cu fața către cer, vreo 15 minute. Mi-a spus, apoi, că nu voi muri la revoluție, dar că „ăsta” va muri în ziua de Crăciun. L-am întrebat: „Care ăsta?”. „Ăsta, mă, care ziceți voi că nu vi-l mai schimbă Dumnezeu”. Am întrebat încet: „Ceaușescu, Părinte?”. Dânsul mi-¬a zis: „Da, mă, ăsta. Și voi muri și eu, cu vreo 3 săptămâni înaintea lui”. (Biliboacă Matei, Săvăstreni)

* Un cumnat, Ovidiu, a fost închis, pe vremea lui Ceaușescu, pentru trecerea frauduloasă a graniței. Am fost cu sora mea, Nela, la Părintele Arsenie ca să-i spunem. Părintele ne-a zis: „Să-i pară bine că n-a fost pușcat“. Apoi s-a întors către lume și a zis: „Măi, să știți că mulți vor pleca din țară, dar puțini se vor întoarce. Va veni vremea când ar dori să se întoarcă și n-or mai putea, căci România va fi înconjurată de flăcări”. Părintele nu prea era de acord să-ți părăsești țara.
Înainte de revoluția din 1989 Părintele ne-a spus că miroase a praf de pușcă și așa a fost. Ne-a mai spus că o să ne pască un mare cutremur și blocurile din București vor ajunge ca și cutiile de chibrituri.
Părintele Arsenie a fost și rămâne în inimile noastre ca un sfânt. Acum mergem la mormântul Părintelui Arsenie și ne rugăm acolo și de câte ori îl chemăm în rugăciune, el ne ajută și ne ocrotește. (Viorica Farcaș, 48 ani, Voila)

* Odată mi-a zis că, într-o noapte, către ziuă, ne vor ocupa trei țări: Ungaria, Bulgaria și Rusia. Atunci eu am zis: „Ungurii or să ne ocupe pe noi?”, iar el mi-a spus: „Și pe cei ce ne vor ocupa va veni ploaie de foc”. (Chiș Aurelia, 93 ani, com. Boiu, jud. Mureș)

* Mi-a spus odată Părintele: „Bucureștiul are să fie al doilea Ierusalim (după cele spuse în continuare nu rezultă că acest lucru este neapărat bun, căci poate fi Ierusalimul - oraș sfânt, dar poate fi și Ierusalimul în care nu mai rămâne „piatră peste piatră”! ). Să nu vă fie frică, căci Țara Făgărașului este păzită de Maica Domnului. Stă Maica Domnului în coate și genunchi și se roagă pentru Țara Făgărașului”. Iar eu i-am spus: „Vai, Doamne, cum să fim noi așa de vrednici, noi - niște păcătoși, ca să stea Maica Domnului în genunchi să se roage pentru noi!?”. Și mi-a răspuns: „Ascultă aici, Silvia, la voi e mănăstire la Sâmbăta, se face mănăstire la Bucium, se face la Berivoi, se face la Dejani și se mai face una… Deasupra la munții voștri veți vedea o stea cu coadă. Când o veți vedea se va întâmpla ceva [atunci a început revoluția]. Și tot în Munții Făgărașului se va arăta o cruce de stele, iar atunci va mai fi ceva: un eveniment mare. (Toacșe Silvia, Copăcel)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.07.2010, 11:14:55
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

* „Ne-a mărturisit că nu va mai dura mult timp și va pleca spre Împărăția Tatălui Ceresc, dar că va părăsi această lume datorită unui complot mișelesc, al cărui scop va fi acela de a-1 otrăvi. Totuși, el nu va împiedica aceasta, deoarece atunci misiunea lui spirituală pe pământ va fi deja terminată. Apoi a scos dintr-un cufăr o carte groasă și foarte uzată, scrisă în greaca veche, care provenea de la sfinții creștini de la Muntele Athos. „În ea - ne-a spus părintele Arsenie - se găsește descrierea hidrei cu răsuflarea otrăvitoare, care va urmări prin toate mijloacele să împiedice lumina și voința dumnezeiască… Veți vedea și veți înțelege spurcăciunea peste tot în jurul vostru: la serviciu, în magazine, în instituțiile statului, în conducerea lui și mai ales în politică. Din nefericire, ea va intra pe furiș chiar și în sânul Bisericii, murdărind unele suflete de aici. Aproape că oamenii își vor pierde speranța. Doar cei care își vor păstra credința adevărată vor fi salvați și mare va fi atunci Slava lui Dumnezeu peste ei”.
Apoi, părintele Arsenie a dezvoltat subiectul și a spus ca această „lucrare diavolească” nu este ceva ce a apărut în vremurile noastre, ci ea durează din antichitate, de mii de ani, pregătind încetul cu încetul terenul pentru lupta finală care se apropie. Planul „lucrării diavolești” este minuțios și, prin puterea banilor și a viciilor, între care minciuna, prefăcătoria, intriga și omorul sunt cele mai importante, cei care o săvârșesc au ajuns destul de aproape de țelul lor principal, care este controlul și dominarea întregii lumi… Aici, însă, părintele a făcut o afirmație neașteptată, care a avut darul să ne șocheze într-o oarecare măsură. El a spus că, în mod paradoxal și într-un interval de timp scurt, atenția lumii se va concentra asupra țării noastre, datorită schimbărilor extraordinare care vor avea loc și a semnelor specifice care vor depăși cu mult puterea limitată de înțelegere a cunoașterii materialiste”. (Radu Cinamar- Viitor cu cap de mort - în culisele puterii, Editura Daksha)

* Mi-a mai povestit cineva că Părintele s-a rugat insistent la Dumnezeu pentru americani, să nu-i pedepsească, să-i ierte că și ei sunt creația Lui și să aibă milă de ei. Și 1-a dus Dumnezeu pe Părintele Arsenie să vadă ce e pe acolo - prin America - și a zis Părintele: „Da, Doamne, sunt vrednici de pierzare”. Cum l-a dus? Nu știu. Nu cred că l-a dus cu trupul L-a dus cu duhul. Ca urmare a ceea ce a văzut cu duhul, Părintele a pictat la Drăgănescu, deasupra scenei Învierii, mai multe clădiri moderne (turn) în flăcări, reprezentare care ar putea fi profetică (vezi cele două turnuri din „11 septembrie”).
Prea Sfințitul Daniil, la înmormântarea PărinteluiArsenie, a spus că ar fi zis Părintele Arsenie așa: „Vor veni necazuri mai mari decât Munții Făgărașului”. Ne-om duce la munții Făgărașului și la dealul Prislopului să se prăvălească peste noi că nu mai putem rezista («Atunci vor începe să spună munților: Cădeți peste noi!, și dealurilor: Acoperiți-ne!» - Lc.23, 30). Și ne-om duce la morminte să iasă afară și să intrăm noi de vii că nu mai putem rezista.

* Părintele a iubit mult Munții Făgărașului; venea mereu pe la cabana Podragul și pe la Turnuri. Spunea Părintele: „Munții Făgărusului și dealurile Prislopului vă vor acoperi pe voi”.
Părintele a fost și este un sfânt între noi. O femeie i-a spus: „Părinte, când o fi la judecată, să ne treci cu grămada”. Părintele a zis zâmbind: „ N-ai spus rău, măi”. A trecut de multe ori pe la noi prin sat. Unii îl cunoșteau, alții nu-1 cunoșteau, dar Părintele spunea: „Oamenii la voi sunt cam răi, dar totuși, fac milostenie multă și asta îi ajută”. (Olimpia Fuciu, Ucea de Sus)

* Eram cu Părintele Arsenie și 1-am întrebat: „Ce să facem Părinte, că acum este foarte rău”. Părintele zice: „Va veni și mai rău”. Zic: „Parcă toate sunt otrăvite. Nici nu ne mai vine să mâncăm”. „Mă, face-ți semnul sfintei cruci pe tot ce mâncați: apă, ceai, cafea, prăjitură, fructe, băutură, mâncare, pâine. De ar fi dat chiar și cu otravă, Sfânta Cruce anulează tot ce este otrăvit”. (Maria Matronea, Sibiu)

* Zicea Părintele Arsenie, parcă pentru toți românii: „Îmi pare rău de voi că sunteți slăbiți în credință. Veți cădea din cauza fricii. Frica-i de la diavol; nu vă fie frică pentru a vă salva sufletele. Vor veni vremuri foarte grele, dar toate sunt îngăduite de Dumnezeu, Care este tovarășul de drum al fiecăruia, de la naștere până la moarte. Vor cădea și cei aleși. Îmi pare rău că sunteți cei pe urmă. Vă vor cerne. Vor pune impozite, taxe și alte îngrădiri. Vor lua totul!” (Sora Septimia Măniș, 81 ani, Codlea)

* Făceam serviciul în Brașov, la uzina Astra. Odată a venit Părintele Arsenie la biserica Blumena (Biserica Sfântului Nicolae din Schei), unde a participat la slujbă. Atunci a spus: „Trebuie să ne întărim spiritualicește, că altfel viața noastră este moartă, chiar dacă ne merge numele că trăim. Luați exemplu de la Ștefan cel Mare, care cu o mână de oameni întăriți spiritualicește, ținea pe tătari la Nistru și pe turci la Dunăre”. (Nicolae Streza, 84 ani, Făgăraș)
Îmi spunea părintele Bunescu că Părintele Arsenie se ducea în miez de noapte la biserică, îngenunchea în întuneric lângă masa sfântului altar și două-trei ore se ruga pentru poporul român. (Pr. Bunea Victor, Sibiu)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 28.07.2010, 11:15:41
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Din Cartea “HRISTMOS”, Descoperirea fericitului Agatanghel, de Zosima, tradusa in Man. Neamt, anul 1905.
Parintele Cleopa ne-a spus ce-si aminteste din aceasta carte, care nu se stie unde a disparut. Au fost doua carti, aceasta din 1905 avea si talcuirea vedeniilor, iar cealalta - a doua - reda numai simplu vedeniile. Zosima Pascal a tradus cartea fiind la Muntele Athos.

Fericitul Agatanghel a vazut in insula Corsica o vedenie ca aceasta: Un vultur iesea din mare, cu aripi de aur si cu perle pretioase, iar vulturul a strigat… ” Agatanghel, Agatanghel … ” Sfantul s-a speriat, dar glasul i-a zis: “Nu te teme!. A iesit sfantul la marginea marii si a vazut o harta de piele, pe care era intreaga Europa, iar pe harta aratau fiecare tara, Romania - R, Grecia - G, Rusia -RS, Italia -I, iata profetiile referitoare la fiecare tara:

Italia
“Am vazut o femeie, pe curva Servastopi, care zicea: Fosta-am tiitoarea unui imparat, dar mi-am pierdut fecioria”. Imparatul este Hristos, tiitoarea este Biserica Italiei. In anul 1054 prin ruperea Bisericii catolice de cea ortodoxa si-a pierdut fecioria dogmelor. A pierdut curatia dogmelor originare ortodoxe. Mare pacat. Zice Agatanghel: ca daca ce se va face imparatia crestineasca a rasaritului, va veni Papa de la apus si se va uni cu Biserica Rasaritului si se vor face una precum au fost si mai inainte”.

România

Am vazut 3 focuri pe o movila inalta pe Dunare, un glas striga: Romanie, Romanie, sfarsitul necazurilor tale un 5 si 50, adica 550 de ani. Vedenia are loc la anul 1327+550 de ani=1887, cand Romania si-a dobandit independenta.

Apoi am vazut un bou si un leu.

Boul este mult luptator, dar va scoate drepturile sale, anul 1916 biruinta. De cand e tara aceasta a avut numai de suferit, dar a rabdat ca si boul, este boul de pe stema Moldovei.

Leul este prea viteaz, se va ridica deasupra cocosului (Ungaria). Cocosul insa va scoate ochii leului, i-a scociorat in 1940, ne-a luaat Ardealul, dar Leul (Transilvania) a luat inapoi de la unguri Ardealul.”

“Si atuncea se vor duce toti la dansul din toate partile si isi vor cere partile tarilor care au fost robite de alti imparati, si isi vor lua locurile care le au stapanit altii cu nedreptate, pentru ca, zice: se vor intoarce fiecare la cuiburile parintesti, ca zice Sf. Metodie: si boul va ragi, adica tara noastra (Romania), care era de jaful tuturor. Asisderea vor face natiunile, si isi vor lua partile lor fiestecare. Ca imparatul acesta asa va fi de pasnic, ca va fi ca un tata al tuturora. Romania va lua toate hotarele sale! “

Ungaria
“Amaratul de cocos (Ungaria) se retrage in tara lui si nu mai canta altul niciodata”. Nu va mai canta Ungaria in Romania niciodata.

Germania
Spune profetia, ca va veni inapoi la ortodoxia la care a fost mai inainte de a ajunge protestanta. Si Biserica romano-catolica se va intoarce la ortodoxia rasaritului.

Rusia
Am vazut 4 stalpi … Am auzit un glas: Rusie, Rusie, sora mea iubita, unde este buna ta credinta? De ce ai facut din Biserici grajduri? La tine va straluci faclia adevarata (ortodoxia), vei fi mult mai iubita la urma, mai mult decat dintai”. 70 de ani Biserica Rusiei a fost prigonita 1917-1987, iar acum s-au terminat cei 70 de ani de prigoana, dupa cum au profetit sfintii rusi: Serghie de Radonj, Sf. Serafim de Sarov, Sf. Tihon de Zadonsk si alti sfinti rusi.

Cartea aceasta “Hristmos”, Descoperirea fericitului Agatanghel, 1327, a avut-o parintele Ilie Cleopa de la Sihastria in mana lui. Parintele Cleopa nu mai are aceasta carte. Exemplarul 2 fara talcuirea vedeniilor este de la Manastirea Neamt. Cele de mai sus parintele Cleopa le mai tine minte.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 28.07.2010, 11:17:27
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Părintele Arsenie Papacioc: „Dumnezeu iubește Țara Românească și pe ea vrea să o spele întâi de păcate. La mulți le-am zis: - Nu plecați din țară că țara noastră are destinul ei și va da cei mai mulți mucenici. Să vă rugați să nu vină și peste voi necazurile care vin pe oameni, că vor veni vremuri foarte grele. Să nu credeți că voi n-o să răbdați foamea. Să vă pregătiți pentru martiraj. Rugăciunea Tatăl nostru „Și nu ne duce pe noi în ispită” se referă la lepădările de Dumnezeu. Acesta este testamentul pe care trebuie să-l urmăm noi. Unde ne merge bine, acolo nu sporim. Unde-i mai greu, acolo te curățești mai sigur. Acolo unde nu ești cioplit, ești necioplit”.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 28.07.2010, 11:22:03
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Din mesajul lui Petrache Lupu – Sf de la Maglavit:La prima intalnire Mosul (Dumnezeu)i-a spus:
“-Sa te duci sa spui la lume, cu cine te intalnesti pe cale, sa-i spui: Daca nu ne pocaim,
daca nu tinem sarbatorile, daca nu ne ducem la biserica, sa ne rugam la Dumnezeu de sanatate,
daca nu tinem posturile, daca nu ne ducem la popa..., atunci foc, atunci ne rupe muncile noastre,
fratilor!...Sa nu mai facem fapte rele, sa nu mai radem de fratii nostrii, sa ne unim cu
totii la faptele bune, sa nu mai arunce nimeni copii pe la gropi...si sa nu ne mai dusmanim...
Nimeni sa nu fure, sa nu puna foc, sa nu ia dreptul altuia! Sa ne unim cu toate neamurile
noastre!Sa facem fapte bune, ca de nu –moarte, ca de nu-foc!..Ne ia tot , ne canoneste fara
munca si toata Rumanie nu e nimic...E rau, fratilor, de noi toti, daca nu ne pocaim, cu vorba
care m-a trimis pe mine Mosul, si n-ai cu ce tine nimic: nici bou, nici cal, nici oaie, nici
porc, nici pasare, nici nimic....”
...
“ Dupa ce am muls oile si dupa ce s-a culcat lumea si ciobanii nostrii, m-am mers la cruce,
la buturugi, sa aprind lumanari si tamaie. Era in dumineca de dupa a treia aratare. Mosul m-a
asteptat. Dupa ce m-am rugat, s-a lasat o stea mare(comunismul), vestind moartea in lume. Avea
marginile ca cerul, o lumina mare la mijloc si 4 bucati: ploaie, foc, vant si carbune. De
trei ori am vrut sa pun mana pe ea si n-am putut. A patra oara am intrebat:
-Mosule , ce e cu vorba care mi-ai trimis? Daca jumatate din lume este rea si jumatate buna?
-Pe jumatate o iau si jumatate o las(s-a implinit prin cei 3-4 milioane de tineri romani alungati).
Eu am zis:
-Decat pe jumatate, mai bine toata...
Doamne , iarta toata lumea! Doamne , iarta toata lumea! Doamne , iarta toata lumea!(Isi facea
semnul crucii de trei ori)
Mosul spune ca ne iarta daca ne pocaim la cruce...Dacac nu ne pocaim, daca nu cautam dreptatea,
daca nu ne lasam de faptele noastre rele pana la cel mai mare om din tara, sa mearga dreptatea
cu toata tara, atunci vine moartea , vine prapadul! Mosul spune: Am sa ma mai las o data.
In toamna aceasta sau la alta toamna, nu se stie care toamna, va apare iar steaua, in sat,
la lume. Si eu am sa zic: “ De ce nu v-ati pocait, fratilor? Puneti mana pe ea !”Si de 3 ori
nimeni n-o va putea atinge. A patra oara voi zice: “ De ce n-ati pus mana pe ea ? Acum
mergeti acasa, va premeniti curat, ca moartea vine!”..Toti vor chiui de frica, dar eu am
sa va spun: “ De ce nu v-ati pocait?”
Nu sunt doctor, nu sunt vrajitor.
Dumnezeu sa ne ierte pacatele noastre, ca suntem rai..Sa va pocaiti!..Nu radeti de batranii
vostrii, nu radeti de nimeni! Nu mai aruncati copii pe la gropi, pe la fantani, pe la grau
, pe la porumb, ca este rau de noi, fratilor! Ne canoneste fara munca..Daca nu-i munca ...,
n-ai cu ce tine nimic. Mor vitele, mor oamenii, mor copii. Nu-i ce manca. Boierii au bani
multi, dar n-au ce face cu ei, daca nu-i munca...
Pare rau de lume, de vorba ce am, ca nu pot spune la nimeni, ca nu am voie....
Lumea care este bolnava, este de la Dumnezeu, ca treieste in rautate, in dusmanie , si e
contra, nu crede...
Toata tara sa se pocaiasca! Asta este porunca lui Dumnezeu, care m-a trimis la toata Rumania..
Nu sunt doctor, nu sunt vrajitor...Pentru vorba lui Mosu ma injura lumea...De ce credeti ?
Pentru mine este data porunca? De voi e rau! Eu n-am luat bani de nimenea, n-am luat nimic.
Habar n-am de cel ce nu crede. La urma o sa va caiti...Ce ne-a spus ciobanul Petre Lupu?
Ce-am facut de nu l-am ascultat?...Sa nu va caiti, la urma...Cekl mai mare om din tara trebuie
sa se pocaiasca!
Carte nu stiu. Eu mi-am facut datoria.Dumnezeu va iarta, daca va pocaiti. Daca nu, treaba
voastra!...”
Reply With Quote
  #7  
Vechi 28.07.2010, 11:25:11
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Profetia de la Pucioasa

Aceasta profetie este controversata datorita posturii celor de la Pucioasa in raport cu Biserica Ortodoxa Romana. Totusi, cei care cunosc putina istorie si care au ceva cunostiinte mai profunde despre alcatuirea contemporana a statului roman , cat si a factorilor de risc, vor regasi elemente care dau de gandit.

VESTIREA NOULUI IERUSALIM
"Laudă Ierusalime, pe Domnul, laudă pe Dumnezeul tău, Sioane!
Că El a întărit stîlpii porților tale, a binecuvîntat pe fii tăi în tine.
Cel ce pune la hotarele tale pace și cu fruntea grîului te satură.
Cel ce trimite cuvîntul Său pămîntului; repede aleargă cuvîntul lui!
Psalmul 147,1-4



...Se aude glas cu tărie care strigă: cine va vorbii pentru Mine? Iată suflu duh de trezire peste popoare să trezesc duhul descoperilor peste înțelepții pămîntului, ca să știe că Eu sînt Dumnezeu, Vin să netezesc cărările, vin să curaț pămîntul și să-l adap apoi, ca să răsară peste el iarbă nouă și grasă și să hrănesc încă o dată mulțimile. Vin curînd și plata Mea este cu Mine. Nimic nu îndeplinesc fără să descopăr taina Mea proorocilor. Ierusalime, care omori pe prooroci și nimicești pe cei trimiși ai Mei; iată, vin să mă desăvîrșesc. Să audă popoarele și limbile că vin cu Ierusalimul cel de Sus să-l așez pe pămînt și să pun în mijlocului lui cele scrise în Carte. Vin să aleg iarași Ierusalimul.

Iată glasul Domnului pe pămînt; scrie și dă de știre ce grăiește Domnul:

Duhurile lui Dumnezeu suflă peste pămînt și cine se încumetă să-Mi tulbure planurile? Să vină să lupte cu Mine,să vină să judece între Mine și via Mea. Vai celor ce numesc Lumina întuneric și întunericul Lumină, care zic amarului dulce și dulcelui amar. Vine Domn ul și munții se clatină și nimicește Babilonul. O, cum ai căzut tu din cer, tu care ziceai că-ți așezi sălajul în muntele Meu cel sfînt. Iată vine după tine un rege cu dreptatea Mea și ochii celor care văd nu vor mai fi închiși. Cei slabi la inimă întăriți -vă și nu vă temeți. Eu voi merge înaintea unsului Meu și voi zdrobii încuietorile cele de fier, că dintr-un ținut de departe chem un om să îndeplinească planul Meu.

Scoală-te România Mea, ridică-te iubito, scutură-ți jugul și vino spre mărire, o, cetatea Iubirii Mele. Nu mai plînge iubito, că vaiul trece, mai e un ceas. Iată răsare Soare nou și florile se desfac și Eu vin să te fac mireasă, vin să te iubesc și să te așez întru glorie și toți prietenii te vor vedea și vor umbla întru stălucirea ta, iubito, că așa sta scris despre tine, că regi vor umbla întru mărirea ta. Vine Domnul să se odihnească peste tine, că iată întru tine binevoiesc. Te-au cîntat poeții tăi, te-au cîntat păgînii tăi și n-au știut de ce te cîntă, iubito. Duhurile Mele suflau dis-de-dimineață peste tine și-ți trezea cîntul de iubire și cîntai, o, cetate iubită, cîntai cîntecul tău de iubire și erai frumoasă și cîntai. Au trecut peste tine nori și ceață și-ți schimbau frumusețea și rîsul tău înceta atunci, dar nici o ispită n-am lăsat-o să treacă peste puterea ta. Duhul Meu, ca un bucium se trezea dis-de dimineață și suna cu jale și ridicam din tine pe vitejii Mei și le încingeam mijlocul și te eliberam de sub povară și apoi din nou zîmbeai, iubito,că de la naștere te-am iubit și te-am sortit să fi a Mea. Dar cînd a venit iarna, peste tine a căzut o zăpadă grea și te-a acoperit, iubito, și-ai murit aproape de tot. Și te-ai zbătut în sîngele tău șaptezeci de ani și s-a făcut o zăpadă roșie de sîngele tău. Și-am trecut pe lîngă tine și erai goală, iubita Mea, și Mi-am dezbrăcat veșmîntul și te-am învelit, că Mi-am adus aminte de tinerețea ta, cînd erai frumoasă și albă. O, că te-au robit străinii și te-au necinstit, că ți-au făcut lege și te-au silit să te tai împrejur. Dar Domnul îi v-a smerii și ei ți-se vor închina la picioare ca să știe că te-am iubit, iubito. C-ai fost sărmană și ai fost sub cruce, dar ai păzit răbdarea Mea. Și acum iată, te trezesc din somn să curăț murdăria de pe tine și să te îmbrac cu podoabe noi. Ridică-te și vino spre mărire că asta îți este mărirea de la Dumnezeu. O, România Mea ți-se apropie ziua schimbării la față și vin să Mă sălășluiesc întru tine, că tu ești scaunul măririi Mele, tu ești Ierusalimul gloriei Mele, că slava Mea se va coborî peste tine și vei strălucii ca Soarele, o, cetate a strălucirilor, și toate popoarele vor veni să te vadă, că porțile tale vor fi deschise zi și noapte, dar noaptea nu se va mai coborî peste tine, iubita Mea. Voi așeza pe înălțimile tale sunet de trîmbiță și glas de serbare, iar feciorii tăi îți vor cînta cîntecul tău de iubire. Și atunci pămîntul tău îți va da înapoi pe morții de sub el, căci ei vor învia și tu te vei schimba într-o clipă la trîmbița Mea. Si vei fi regină, iubito, căci Domnul este Reg ele Iubirii și este Regele tău. Iată vin, cu plata răbdării, că te voi ocroti de ceasul ispitei. Fii tare, iubito, ca să mă ai cu tine, că nici un neam sub soare nu va avea biruința și gloria ta, că vei fi Mie templu de mărire și te vei numii Ierusalimul cel Nou, că Eu îți dau nume nou, iubito, cetate iubită. Trezește-ți urechea ca să-Mi auzi glasul că tu vei fi tronul Meu și în tine se va auzii cîntecul meu de slavă: Sfînt, Sfînt, Sfînt Domnul Savaot, Cel care a fost, este și va fi. Iar pe cei care au călcat peste tine,le voi descoperii păcatul și-i voi rușina și-i voi mustra cu asprime ca să vină înspre pocăință. Și dacă ne vor auzii glasul și vor deschide, vom intra, iubito, și vom cina cu ei și ei cu noi.

Si voi ridica un om care va fi vrednic să ia cinstea și binecuvîntarea și puterea și-l voi chema din Egipt, căci cei ce l-au înstrăinat și au vrut viața lui nu vor mai fi atunci. Căci Eu voi întinde mîna și voi lua din tine hrana și te vei duce apoi la fiul cel vîntut și alungat și el va plînge și te va îmbrățișa și te va iubii și va venii cu toată bogăția Samariei și-ți va sluji ție, că el este de la Mine și cine este cel ce se va ridica împotriva planurilor Mele cele din veac? Și tu te vei numii atunci cea cu bărbat, căci aceasta va birui și va fi mare prin puterea Mea și sabia Mea va fi necruțătoare ca să-i gătesc venirea. Și va veni, iubito, și se va auzii atunci din nou cîntecul tău de iubire și se va auzi glasul de bucurie al celor înjunghiați care au mărturisit despre vremea Mea și despre mărirea ta, că vin să te pețesc. Și în ziua aceea Mă voi răzbuna pe împărați și pe domni, pe bogați și pe puternici, pe robi și pe slobozi, că te voi scormonii cu făclii aprinse, cetate iubită și ochiul Meu va căuta prin peșteri și prin stînci pe cei ascunși de fața mîniei Mele. Dar în ziua aceea voi însemna pe frunte cu Numele Meu și cu numele tău toată seminția ta care a păzit răbdarea Mea și și-a spălat veșmîntul și fii tăi vor fi preoți ai Celui ce șade pe tron și vor sluji zi și noapte înaintea Mea și-Mi vor aduce miros de tămîie, miros de iubire, iubito. Și nu vor mai înseta, nici nu vor mai flămînzi, că le voi dărui izvoarele vieții și-și vor spăla în ele obraji de lacrimi și cine-și va spăla viața în ele, se va adăuga ție, cetate iubită. O, voi întinde cortul Meu peste tine ca să te ocrotesc apoi,căci îngerii Mei vor dezlănțui chin și durere peste cei ce nu au pecetea Celui viu. Și voi slobozi glas de tunet precum este scris și se va vesti din nou pe pămînt taina lui Dumnezeu pentru toate pop oarele și limbile și peste puternici pămîntului și voi striga: o, de cîte ori am vrut să te adun sub aripa Mea ca să te ocrotesc, dar n-ai voit și te-ai defrînat departe de Mine și-ai zăcut în necunoștință și n-ai voit adevărul Meu și n-ai voit viața, că ți-ai încheiat zapis cu pierirea ca să fii vrednic de pieire. Și acum, iată, te pustiesc și vărs mînie peste popoare și nu Mă vei mai întîlni pînă se va auzi din nou:

Binecuvîntat este cel ce iarăși vine întru Numele Domnului!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 28.07.2010, 11:28:49
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Și tu, România Mea, cetatea iubirii Mele, vei vedea pe cei ce veneau să te blesteme, căci vor lua calea lui Valaam, fiindcă ești binecuvîntată și mare cu Mine, iubito, că de la naștere te-am iubit. Și-ți voi pune pe frunte diademă de slavă, că Domnul va împărăți și va răsplăti pe robii Săi, pe prorocii și pe sfinți și pe cei ce se tem de Domnul. Și se va cînta în tine cîntare nouă și nimic necurat nu va mai intra în tine. O, România Mea iubită, ieși din Babilon, fugi de desfrînare și sfințește-te cu Mine ca s ă nu guști din pedeapsa Babilonului. Că se va ridica fumul focului în care va arde Babilonul, cetatea cea înveșmîntată în vizon și-n aur. Și se vor veseli apostoli și prooroci că Domnul vine cu dreptatea ca să răscumpere sîngele lor. Căci îngerul Bisericilor va suna și va împrăștia Cuvîntul lui Dumnezeu și vremurile se vor așeza la loc și se va slăvi Biserica lui Dumnezeu Cel Viu, iar celor de pe tronuri li se vor da putere să facă judecată și să răscumpere sîngele celor tăiați pentru mărturia lui Dumnezeu, care nu s-au întinat din vinul Babilonului. Și lacrima și moartea vor pieri și cerul și pămîntul se vor face noi, căci cele vechi trec cu trosnet. Eu sînt Alfa și Omega, Inceputul și Sfîrșitul. Eu sînt Începutul cel nou și tu, cetate iubită, vei fi învăl uită de slavă și vor veni la tine cei scriși în cartea Mea. Și va izvorî din tine un rîu de viață și voi așeza în mijlocul tău pomul vieții. Fericiți acei ce-și spală haina vieții, ca să intre la Dumnezeu. Fericiți cei ce ascultă Duhurile lui Dumnezeu. Iarba și floarea se vestejesc, dar Cuvîntul Dumnezeului nostru este în veac. Eu sînt cel ce dă nădejde, Eu sînt Cel ce grăiesc.

Suflă Domnul duh de trezire peste înțelepții pămîntului: iubiți frica de Dumnezeu, iubiți credința în Dumnezeu, dar iubiți dragostea de Dumnezeu. Să se coboare iubirea Mea și înțelepciunea Mea peste înțelepții acestui veac și să nu se mai poticnească nimeni. Înțelepciunea este frica de Dumnezeu, aceasta este începutul înțelepciunii și cel ce n-o are pe aceasta, acela nu este înțelept. Iubiți căile Mele, înțelepților, că se coboară Dumnezeu peste cei slabi, ca să facă de rușine pe cei tari, că a ascuns Dumnezeu tainele Sale de înțelepții pămîntului și le-a descoperit pe ele pruncilor lui Israel. Scuturați jugul robiei , că cine este robul păcatului, acela nu are înțelepciune, acela schimbă minciuna cu adevărul și umple de duhul minciunii pe cel aproape mort, căci minciuna seamănă moarte și rătăcire de pe calea adevărului. Căutați-Mă cu inima smerită și cugetați cu drept ate despre Mine, căci Duhul lui Dumnezeu nu sălășluiește cu fărădelegea și se dă deoparte din fața ispitei. Îndreptați spinarea voastră și luați jugul Meu, că jugul Meu este ușor și sarcina Mea este bună. Cel ce nu este ca Mine, nu este cu Mine și iată, vine ceața peste popoare, vine să prindă pe cei fără de lege. Iubiți dreptatea, iubiți calea Domnului și mergeți pe ea, căci cuvîntul înțelepciunii este viață și, în sfîrșit iubiți, iubiți viața. Eu sînt CALEA, ADEVÆRUL și VIAĘA și cine umblă pe căile Mele, este viu. Cel ce-și iubește viața, acela și-o va pierde. Întăriți-vă inimile înțelepților, întăriți-vă genunchii, gătiți cărări drepte, că vine Împăratul slavei și Dumnezeul Cerurilor voiește să vă dea vouă Împărăția. Iubiți smerenia, o, înțelepți ai pămîntului, că Dumnezeu nu se lasă descoperit și nu pătrunde în sufletul viclean. Curățați-vă și albiți-vă că iată, vin cu plata Mea. Fugiți din fața morții și împăcați-vă cu Dumnezeu că vine Domnul să se odihnească întru ale Sale, vine să-și anunțe Împărăția.

România Mea, fii tăi umblă pe căi deșarte; înțelepții tăi dorm și se poticnesc, dreptul piere și nimeni nu ia aminte și Domnul este străin la tine. Învățătorii legii se poticnesc pe timp de zi și n-au putere să împartă viață de la Mine. De la mic la mare iubesc calea pierzării și nimeni nu Mă are pe Mine. Iată, vin cu văpaie să scot răul din tine, vin să te curățesc și să te înoiesc, vin să fac ceruri noi și pămînt nou, vin la tine, România Mea, că Domnul întru tine binevoiește și se mărește. Iată, sun din trîmbiță, ridică-te, iubito, scutură țărîna de pe tine, spală-te, România Mea, că Domnul se unește cu tine. Iată, vin să-ți dezpetcetluiesc izvoarele, vin să-ți descopăr fîntînile, vin să-ți deschid porțile, că cine te va iubi, după dreptate te va iubi, iubito. O, vin să Mă judec cu păstorii turmei Mele și să adun rămășița și să-Mi pasc turma. Nu trebuia ca păstorii turmei Mele să-Mi păstorească turma? O, turma Mea s-a risipit și s-a rătăcit și nimeni n-o mai caută. Că păstorii Mei n-au purtat grijă de ea și s-au păscut pe ei însăși, dar vin să fac dreptate pentru turma Mea, vin să cer oile Mele de la ei și nu le vor mai sfîșia și nu le vor mai junghia. Vin sa le port de grjă și să le cercetez așa cum cercetează păstorul turma cînd este în mijlocul ei; vin să le hrănesc și să le adap. Vin să fac dreptate între oaie și oaie, vin să limpezesc apele și să-Mi scot turma la pășune bună. Și nu te teme turmă mică, un ceas mai este și te voi păstorii după dreptate și te voi înmulți și voi așeza peste tine păstori cu dreptate și tu vei prăși și te vei înmulți. Și voi ridica un neam, mare, un neam ales, o preoție sfîntă și voi revărsa duhul mîngîierii și al măririi peste fii ascultării.

România mea, Ierusalimul măririi Mele, tu vei fi gloria Mea, iubito, și din tine va răsări peste popoare cîntare nouă, cîntare de pace peste popoare, iubito, și imn de slavă veșnică. Bucură-te Noule Ierusalime, bucură-te România Mea, că iată, vine Domnul la tine. Lărgește-ți cortul și vezi că vin la tine fii tăi; toți cei ce te-au urît, te vor numii cetatea Domnului, ca din părăsită și asuprită ce erai, voi face din tine mîndria veacurilor. Eu, Domnul, am hotărît aceasta. Hai, popor iubit, bucură-te și ridică cetatea Iubirii Mele. Cîntăți cîntecul de iubire să audă popoarele și să se înveselească; pune-ți rochiță de sărbătoare și salbă de nuntă, că vine Domnul la tine.

Scoală-te iubito, și lasă-Mă să-ți aud glasul, aprinde candela și ieși în prag, iubita Mea, și veghează iubito, că vin în curînd!

AMIN !
Reply With Quote
  #9  
Vechi 28.07.2010, 11:29:26
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

O alta profetie atipica – “rapirea” unei fete in varsta de 16 ani. Este o profetie cu foarte putina geopolitica pentru noi, insa merita citita.. Numai viitorul o va putea certifica sau vre-un sfant, de ne-o mai da Dumnezeu asa ceva.

RĂPIREA UNEI FETE ÎN VÂRSTĂ DE 16 ANI
DIN SATUL LAZURI DE ROȘIA ( Jud. Bihor ) în luna Aprilie 1994.


1
„Am văzut o mare strălucire în care se vedea un înger al Domnului cu carul de foc
care m-a luat la cer. În cer s-a deschis o poartă și am văzut un fir de legătură iar glasul Domnului mi-a zis: ACESTA ESTE FIRUL DE LEGĂTURĂ CU PĂMÂNTUL PRIN CARE SE TRANSMIT MESAJE PENTRU CREDINCIOȘII MEI. Și
-am mai văzut și alte fire de legătură. S
-a deschi o a doua poartă și
-am văzut mulți îngeri de
-ai Domnului. S-a deschis apoi a treia poartă și
-am văzut strălucire și bucurie de nedescris, am văzut tronul de domnie și pe Cel ce stătea pe el și cei 24 de bătrâni. Apoi am văzut o altă poartă deschisă și
-am văzut o cetate, iar la porțile cetății erau 3 bărbați în haine albe.
Domnul mi-a zis: ACEȘTIA SUNT AVRAAM, ISAC ȘI IACOV. La o altă poartă era un bărbat în alb. Domnul mi
-a zis: ACEST BĂRBAT ESTE NOE. Apoi am văzut pământul ca pe un ecran. Glasul Domnului a zis: ASTĂZI PE PĂMÂNT SE PETRECE
CA PE TIMPUL LUI NOE, CHIAR ȘI ÎN POPORUL DOMNULUI. POPORUL ADUCE JERTFE PE ALTARUL LUI BAAL, ÎMPREUNĂ CU CEI DIN BABILON.
Altarul lui Baal, este televizorul.
În Biserica Domnului am văzut că foarte puțini se închinau la altarul Domnului și la rugăciune se aduceau puține jertfe, iar o mare parte din poporul Domnului aduceau jertfe pe altarul lui Baal. Am văzut o altă poartă care era în Babilon. Am văzut acolo o gară care era aproape de Biserica Domnului, iar din Babilon venea diavolul și aducea cu el o femeie care era firea pământească. Femeia a bătut la ușa Bisericii, Biserica a deschis ușa și femeia a intrat cu un geamantan mare. În mijlocul Bisericii era un fotoliu mare pe care s-a așezat femeia. O parte dintre cei din Biserică au venit lângă acea femeie și le-a împărțit daruri străine. După ce a împărțit darurile firea pământească a plecat iar cei din Biserică care au luat darurile ei au petrecut-o până la gară. Ea le-a spus s-o aștepte acolo că va mai veni cu mai multe daruri și așa au făcut. Apoi diavolul a plecat cu firea pământească și cu trenul spre Babilon și sa oprit la o cetate, care era cetatea de modă. A intrat diavolul acolo, a umplut 5 geamantane cu lucruri firești moderne, apoi a revenit la Biserica Domnului. Când a coborât din tren cei din Biserică erau acolo și o așteptau și din nou a început să împartă daruri străine celor din Biserică.Apoi din cer s-a coborât un nor plin de strălucire în Biserică și din acel nor s-a auzit un glas puternic care a strigat: ACUM VA FI RĂPIREA BISERICII DE PE PĂMÂNT.
I-am văzut pe cei ce au stat aproape de altarul Domnului cum o putere a venit ca un magnet și i-a ridicat. Cei ce au primit darurile firii pământești, au privit spre altarul de rugăciune și-au văzut că altarul era gol, era pustiu, nimeni nu mai era acolo și și-
au dat seama că a fost răpită Biserica Domnului de pe pământ. Firea pământească a ieșit afară și râdea de cei ce au primit
2
darurile ei că au rămas jos. Cei ce au rămas jos au început să plângă și să alerge dint-o parte în alta. Am văzut o poartă și cei ce au rămas de la răpire s-au dus să bată în acea poartă dar nu s-a deschis. S-a arătat un nor strălucitor deasupra porții și un glas a strigat: PLECAȚI DE LA MINE CĂ NICIODATĂ NU V-AM CUNOSCU!. Ei, s-au îndepărtat de la poartă plângând pentru că au primit darurile firii pământești. Am văzut apoi un nor plin de întuneric care venea de la cer spre pământ iar glasul Domnului a zis: ACUM VA FI O URGIE MARE PE PĂMÂNT. Cei din Babilon și cei din poporul Domnului care au rămas jos de la răpire cercetau din nou Biblia și din nou încercau să se închine la altarul Domnului. Făceau stăruințe să primească unii Duhul Sfânt, dar totul era în zadar. Din cer s-au pogorât flăcări de foc care veneau pe pământ și glasul Domnului mi-a vorbit: ACUM VA CĂDEA BABILONUL ȘI VA ARDE SODOMA ȘI GOMORA. Am văzut lucrul acesta. Oamenii se tânguiau, animalele mugeau, că nu puteau suporta necazul care venea pe pământ. Apoi a apărut un nor strălucitor pe pământ și am văzut oamenii și animalele arse, cetatea de modă era arsă și fumul mergea în sus. Fumul reprezenta păcatul din omenire.
Apoi am văzut o altă lucrare: Am văzut o poartă mare deschisă în Babilon unde așteptau cei din poporul Domnului. A apărut un sol cu o carte în mână și era solul celui rău. Toți cei ce mergeau acolo aveau numele scris în acea carte. Au intrat cei din poporul Domnului și s-au așezat la masă cu cei din Babilon. Acolo era un aparat de muzică și se distrau cu toții. Apoi am văzut o altă lucrare: Am văzut 3 porți deschise și cei din poporul Domnului o mare parte erau acolo și așteptau. S-au deschis porțile și diavolul a ieșit pe porți și le-a zis: veniți să vă arăt gloria lumii. Au stat mai mult timp și am văzut un munte înalt în Babilon unde diavolul le-a arătat gloria lumii. Mi-i s-a arătat o altă lucrare: Am văzut 4 îngeri care răsunau cu trâmbița în cele 4 colțuri și glasul Domnului a zis: ACUM VA FI UN CUTREMUR MARE DE PĂMÂNT. S-a zguduit pământul și pe nori a apărut un om în haine albe cu o carte în mână zicând: ACUM VA FI PRIMA ÎNVIERE A MORȚILOR. A fost trimis un înger care răsună cu trâmbița și s-au deschis mormintele. Pământul s-a ridicat la câțiva metri și cei care au avut parte de prima înviere au ieșit din morminte. S-a deschis cartea vieții și numele lor erau scrise în acea carte.
Al 2-lea înger a sunat din trâmbiță pentru a doua înviere a morților. Și morții au înviat. O altă carte a fost deschisă în care erau scrise toate faptele rele ce le=au făcut pe pământ. Am văzut printre aceștia și dintre cei ce au fost botezați cu Duhul Sfânt dar au părăsit legământul Glasul Domnului a zis: NUMELE LOR A FOST ȘTERS DIN CARTEA VIEȚII ȘI AU FOST TRECUȚI ÎN CARTEA PENTRU JUDECATĂ PENTRU CĂ ȘI-AU PĂRĂSIT LEGĂMÂNTUL.Mi-i s-a arătat o altă lucrare: Pe pământ venea o mare negură și un ger mare că nu puteau suporta și glasul Domnului a spus: SPUNE LA POPOR PE PĂMÂNT SĂ SE ÎMBRACE GROS CĂ NU VA PUTEA SUPORTA LA FRIGUL CARE VINE. Mi s-a arătat apoi o altă lucrare: Am văzut scaunul de judecată și pe Cel ce s-a așezat pe el, avea cartea în mână. Am văzut pe cei de la prima înviere la dreapta Lui iar ceilalți la stânga. În spatele scaunului era un nor mare de martori ca să judece. Fiecare cum și-a auzit numele a trecut înaintea scaunului de judecată și stătea ca mărturie la cei de pe pământ. Primul a trecut la judecată, un bărbat care a mers pe calea Domnului 25 de ani, dintr-un duh
Reply With Quote
  #10  
Vechi 28.07.2010, 11:30:42
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

3
de mândrie a căzut de la credință și a săvârșit păcate mari de moarte. L-a judecat și a dat porunca să fie aruncat în foc. Acolo în adânc îl chinuiau 3 balauri. Apoi a trecut la judecată o femeie care a mers pe calea Domnului 30 de ani, dar nu a dat naștere la copii și din pricina aceasta a fost aruncată în iazul de foc. Acolo așteptau 7 balauri cu gurile căscate și o chinuiau grozav. Glasul Domnului a zis: A FĂCUT PĂCATE MARI DE MOARTE ACEASTĂ FEMEIE. După judecata celor din poporul Domnului, au fost judecați cei din Babilon.Apoi am văzut pe cei ce le vesteau Evanghelia pe pământ erau ca martori înaintea lor. După judecată s-au deschis porțile iadului și cei din Babilon au fost aruncați acolo în adânc. Dar în cel mai mare adânc au fost aruncați cei ce au fost botezați cu Duhul Sfânt și au părăsit legământul.
(Vezi: „O revelație Divină despre Iad”, n.r.) Mi sa arătat o altă lucrare: Am văzut cerul cum s-a făcut sul ca o hârtie și pământul a trecut dintr-o dată cu trosnet. A răsărit un cer nou și un pământ nou și s-a arătat un munte înalt. Am văzut pe cel ce a judecat, a dat poruncă la îngeri să coboare o cetate care era Noul Ierusalim,pe muntele acela înalt. După coborârea cetății s-au deschis porțile și mireasa era în
cetate. Glasul Domnului a zis: ACOLO AU INTRAT CEI CE AU AVUT PARTE DE
ÎNTÂIA ÎNVIERE. Porțile au rămas deschise în cetate, la fel și porțile iadului și cei din cetate plângeau pentru cei din adânc care se chinuiau, fiindcă în cetate erau părinții iar în adânc se chinuiau copii și invers. Am privit din nou spre iad și am văzut pe cei ce au părăsit legământul, cum se chinuiau și strigau la Dumnezeu să-i scape de acolo dar le-a răspuns un glas: NICIODATĂ NU V-AM CUNOSCUT. Am văzut între Rai și Iad o prăpastie mare încât nimeni nu putea trece de la unii la alții. După această lucrare Duhul Domnului m-a coborât în văzduh și am fost dusă deasupra Americii și am văzut America pe un ecran, am fost dusă deasupra orașului Chicago. Am văzut un palat mare și o gloată mare aștepta acolo. Domnul mi-a zis: FII FOARTE ATENTĂ LA CE VEZI CA SĂ POȚI SPUNE LA POPORUL MEU. ACEASTĂ GLOATĂ SUNT CREȘTINII DIN ROMÂNIA CARE AU VENIT ÎN AMERICA. S-a deschis poarta palatului și au intrat acolo unde era altarul lui Baal. Domnul a zis: CREDINCIOȘII DIN ROMÂNIA BOTEZAȚI CU DUHUL SFÂNT AU VENIT ÎN AMERICA SĂ ADUCĂ ALTARUL LUI BAAL ÎN ROMÂNIA. La granițele țării îi așteptau ceilalți credincioși din România să vină cu altarul lui Baal. Când au intrat cu el în România am văzut cum se închinau la el o mare gloată din poporul Domnului. Domnul a zis: AICI ÎȘI PETREC CREDINCIOȘII DIN ROMÂNIA NOPȚILE, LA ALTARUL LUI BAAL, CÂND EI TREBUIE SĂ STEA LA RUGĂCIUNE ȘI LA NOPȚI DE VEGHE, SĂ ADUCĂ JERTFE LA ALTARUL MEU ȘI SĂ SE ÎNCHINE LA ALTARUL MEU. Am privit apoi pământul în altă parte și era mare viscol. Am întrebat pe Domnul ce reprezintă viscolul acesta. Glasul Domnului a zis: ACESTA ESTE PRIGOANA
CARE VA PUNE BISERICA DOMNULUI LA ÎNCERCARE. Am văzut o gloată de popor care a trecut prin viscol și glasul Domnului a zis: ACEASTA ESTE BISERICA DOMNULUI DE PE PĂMÂNT CARE VA TRECE PRIN PRIGOANĂ.
Și am mai văzut și pe cei care n-aveau încălțăminte groasă cum îi trântea viscolul la pământ, au căzut și nu s-au mai ridicat. Apoi am văzut pe cei care erau îmbrăcați gros că au putut înainta prin prigoană și au biruit. După ce sa terminat această lucrare am privit în altă parte a pământului și am văzut a doua prigoană reprezentată printr-un cuptor mare de foc. Lângă cuptor era o ființă. Apoi am văzut Biserica cum trecea fiecare pe rând și ființa aceea îi
4
arunca pe fiecare în cuptor. Am văzut pe mulți care trebuiau să treacă prin acel cuptor de foc cum s-au lepădat de credință fiindcă aveau duh de frică. După lucrarea aceasta am văzut un nor plin de strălucire care s
-
a coborât din cer. Glasul Domnului a zis: PRIVEȘTE O ALTĂ LUCRARE CARE VA VENI PE PĂMÂNT. M-am uitat și am văzut cum s-a întunecat, luna s-a prefăcut în sânge. Am văzut un înger că a fost trimis la râul Eufrat să arunce un potir de mânie peste pământ. După ce a aruncat potirul de mânie, izvoarele apelor s-au prefăcut în
sânge. Oamenii alergau într-o parte și-n alta și nu mai găseau apă pe pământ. Apoi am văzut pe pământ o stradă, era cea mai mare din Babilon și ducea la pierzare. Pe strada aceasta mergeau cei din Babilon dar pe acea stradă mergeau și unii din poporul Domnului. Apoi am privit o poartă deschisă spre Biserica Domnului. Glasul Domnului a zis: PRIVEȘTE ȘI VEZI CĂCI Î-ȚI VOI ARĂTA PE CEI DIN POPORUL DOMNULUI. Am văzut un grup de tineri care ieșeau pe poartă și mergeau pe un drum. Atunci glasul Domnului a zis: ACEȘTIA SUNT TINERII DIN BISERICĂ BOTEZAȚI CU DUHUL SFÂNT. Ei mergeau cântând. Glasul Domnului a zis: BISERICA BOTEZATĂ CU DUHUL SFÂNT A SCHIMBAT MELODIILE LA CÂNTĂRI. Acel grup de tineri cântau dar melodiile erau ca ale celor din Babilon. Am văzut șapte grupuri ieșind pe aceeași poartă, melodiile erau ca a celor din Babilon. Ultima dată când am privit am văzut că a ieșit pe poartă un grup smerit și care cântau spre slava Domnului. Am văzut cum îngerii asistau la aceea cântare. Glasul Domnului
a zis: AȘA TREBUIE SĂ CÂNTE ASTĂZI BISERICA DOMNULUI BOTEZATĂ CU DUHUL SFÂNT. Apoi am văzut cum ieșea pe poartă un grup de bătrâni cântând. Dar Domnul nu-și găsea plăcerea în inima lor. A mai ieșit un grup de bătrâni cântând însă
erau smeriți și privirea lor era înspre ceruri. Atunci am auzit glasul Domnului care s zis: AȘA TREBUIE SĂ FIE ASTĂZI BISERICA DOMNULUI DE PE PĂMÂNT, CUM SUNT GRUPUL ACESTA DE BĂTRÂNI.Am privit toate grupurile care mergeau, am
văzut două intersecții. Drumul acela ducea în sus, dar era un alt drum care ducea în altă parte în Babilon. Am văzut cele șapte grupuri de tineri care au trecut împreună cu acel grup de bătrâni cum au plecat spre Babilon, drumul acela ducea spre pierzare. Acolo era Satan care avea două cetăți unde era o mare destrăbălare. Diavolul a intrat cu ei în cele două cetăți, atunci glasul Domnului a zis: AICI AU INTRAT ASTĂZI CEI DIN POPOR. Am privit spre Biserică din nou pe pământ, era din nou o mare întunecime și beznă. Am privit spre răsărit și am văzut cum cobora un înger al Domnului cu o trâmbiță în mână care răsuna asupra pământului și spunea că nu mai e mult și cel ce vine va veni curând. Apoi au apărut trei îngeri cu trei cărți în mână. Cărțile au fost deschise asupra pământului. Am văzut cum o mare gloată venea de pe pământ. Glasul Domnului mi-a zis: PRIVEȘTE LUCRAREA ACEASTA CARE SE VA PETRECE ACUM. Am văzut că acea gloată era ridicată de pe pământ. Glasul Domnului a zis: ACEASTA ESTE MIREASA CARE VA INTRA PE PORȚI ÎN CETATE. Au venit îngerii și au deschi porțile cerului și gloata a intrat acolo. Am văzut această poartă care s-a deschis, acolo era cetatea cerească Noul Ierusalim. Străzile erau pline cu aur strălucitor. Înaintea porților erau cei doisprezece apostoli care au deschis porțile când gloata a ajuns acolo. După ce a intrat gloata pe porți în cetate am văzut pe marele Împărat care era înaintea cetății și-a intrat și El împreună cu gloata și au început să se bucure în cetate. Când s-a terminat lucrarea aceasta s-
au deschis porțile cerului și din nou am fost coborâtă în văzduh și am privit a doua taină ce se va întâmpla pe pământ. Am văzut pe pământ ca atunci când vine vreme rea, tunete
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
despre aurul din Romania sunsray Generalitati 15 11.12.2011 15:14:15
Profeții despre România IonutS Generalitati 81 01.05.2010 18:13:50
Materiale despre Romania coralina Generalitati 15 12.10.2009 09:23:01
profetii mesianice catalinabalhui Din Vechiul Testament 4 23.04.2009 10:08:41
Alte profetii despre Romania si Europa florinrusu Intamplari adevarate 1 20.04.2009 22:29:22