Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 12.08.2008, 16:07:02
Gabri Gabri is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.06.2008
Mesaje: 35
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanhodean
Citat:
În prealabil postat de mihailo1983
in primul rind in familia mea nimeni nu sa ocupat cu vrajitoriile nici o data.si cine esti tu sa ne judeci?toti credem in Dumnezeu si lucrarea sa.credem in Isus,Mintuitorul nostru.dar stim ca viata are si parti intunecate.
Isus?/:)
neoprotestantism?
nu e de mirare..
ma fratilor nu va luati numai dupa litere si cuvinte stalcite ...daca un om a scris isus cu i mic si fara 2 ii (poate se grabea si a uitat sa scrie ), voi il judecati repede ...ce ipocriti sunteti mai .....omul va cerut un sfat clar are o problema... vrea o explicatie...voi ca si buni farisei ce sunteti repede dari verdicte.....Eu cred ca acest neam de diavoli zice Domnul IISUS Mantuitorul , iese cu post si rugaciune...Si pe vrema Domnului Iisus existau vrajitori si magie....vezi Simon magul draga "vsovi"....
mihailo1983 te cred ,dracu vrea sa amageasca si sa combata binele prin tot felul de tactici fie ele si magie , posedare, ect ...Cu rugaciune si post pute-ti scapa de asta .spovedanie si inoirea vietii in Hristos
Reply With Quote
  #12  
Vechi 12.08.2008, 16:13:07
Iustin32 Iustin32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2008
Mesaje: 815
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailo1983
in primul rind in familia mea nimeni nu sa ocupat cu vrajitoriile nici o data.si cine esti tu sa ne judeci?toti credem in Dumnezeu si lucrarea sa.credem in Isus,Mintuitorul nostru.dar stim ca viata are si parti intunecate.
Sunteti ortodocsi sau altceva? De cand nu v-ati mai spovedit?
Reply With Quote
  #13  
Vechi 12.08.2008, 21:24:26
mihailo1983 mihailo1983 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.08.2008
Mesaje: 8
Implicit

va multumesc din suflet azi mama a vorbit cu parintele Iov care a spus fix ca si voi despre post,rugaciuni,mai ales spre sfintul Mina.apropo suntem ortodoxi din basarabia (toata familia).va multumesc inca o data si sa va binecuvinteze Dumnezeu in calea vietii.cred ca totul va fi bine.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 12.08.2008, 21:25:18
mihailo1983 mihailo1983 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.08.2008
Mesaje: 8
Implicit

imi cer iertare pentru scrisul meu.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 12.08.2008, 21:26:54
mihailo1983 mihailo1983 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.08.2008
Mesaje: 8
Implicit

in basarbia у alt sistem de scris.am scris Isus cu I mare,cei drept numai cu unul.:)
Reply With Quote
  #16  
Vechi 12.08.2008, 21:37:58
mihailo1983 mihailo1983 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.08.2008
Mesaje: 8
Implicit

vsovi,iarta-ma ca te-am acuzat.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 12.08.2008, 23:54:10
konstantinos konstantinos is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.12.2006
Mesaje: 88
Implicit

Exista rugaciuni de farmece si vrajitorii. Mergi la o Biserica si solicita sa ti se citeasca dezlegarile de farmece si vrajitorii si poti sa-ti pomenesti toata familia.
Iti zic asta pt ca la noi la Biserica vin foarte multi cu astfel de probleme si parintele citeste mai mereu acele rugaciuni. Multi oameni au spus ca rugaciunile au avut efect, dar cred eu ca au avut si credinta.

Numai bine!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 13.08.2008, 19:05:30
ioanhodean's Avatar
ioanhodean ioanhodean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 335
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioanhodean
Implicit

mihail,iarta ma ca mam grabit sa te judec..
Reply With Quote
  #19  
Vechi 25.08.2008, 11:22:53
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailo1983
buna ziua tuturor si in primul rind multumesc anticipat celor care imi vor sugera idei.cu vre-o 3 sau 4 saptamini in urma mama mea a gasit in ograda un pachet,iar in el era un craniu de gisca(sau ceva de felul asta),un ac si mai era niste par.ea la luat si la aruncat.de atunci tatal meu bea fara intrerupere(injura si se compoarta ca un obsedat,el fiind un om stapinit de obicei cu studii superioare),iar mamei ii amorteste miina aproape tot timpul si se smte din ce in ce mai rau.spunetimi,va rog cineva ce se poate de facut.imi fac griji pentru ei si pentru familie in general.va multumesc mult si ASTEPT sugestii.
Sigur sunt ceva farmece, de la vrajitoare din astea.

Vezi ca este rugaciunea Sfantului Ciprian care a fost cel mai mare vrajitor din vremea lui, ca dupa aceea sa devina sfant.

Este, trebuie citita de preot.

Imi aduc aminte ce am citit intr-o carte.Cineva a mers ani de-a randul pe la doctori pentru ca era foarte slabit si chiar daca manaca tot asa ramanea, se uscase de tot, dar doctorii nu i-au gasit nici un leac. Acest om a auzit si de Parintele Paisie si a fost la el. Iar Parintele i-a spus sa se duca undeva in gradina si sa dezgroape acolo intr-un loc anume ce era ingropat.

Sunt tot felul de chestii, la voi poate a fost facuta vraja cu efect invers ca daca arunci alea sa aiba acest efect.

Vrajile au puterea in general asupra celor care nu duc o viata crestina, care nu merg la biserica care nu se spovedesc etc Asupra acestora au mare putere pentru ca raman datori la tangalachi.
Deci vezi care este cauza vorbeste cu un duhovnic iscusit.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 25.08.2008, 11:29:41
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

uite aici Rugaciunea Sf.Ciprian pentru vraji (dar trebuie citita de preot)

Stapane Doamne Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, Creatorule si Chivernisitorule a toate, Sfant si slavit esti; Imparatul imparatilor si Domnul domnilor, slava Tie. Tu, Cel ce locuiesti in lumina cea nepatrunsa si neapropiata, pentru rugaciunea mea, a smeritului si nevrednicului robului Tau, departeaza demonii si stinge viclenia lor de la robii Tai; revarsa ploaie la buna vreme peste tot pamantul si fa-l sa-si dea roadele lui; copacii si viile sa-si dea deplin rodul lor; femeile sa fie dezlegate si eliberate de nerodirea pantecelui; acestea si toata lumea mai intai fiind dezlegate, dezleaga si toata zidirea de toate legaturile diavolesti. Si dezleaga pe robul Tau (numele) impreuna cu toate ale casei lui de toate legaturile satanei, ale magiei, ale farmecelor si ale puterilor potrivnice.
Impiedica Tu, Doamne Dumnezeul parintilor nostri toata lucrarea satanei, Tu Cel ce dai dezlegare de magie, de farmece, de vraji si de toate lucrarile satanicesti si de toate legaturile lui, si distruge toata lucrarea vicleana prin pomenirea Prea Sfantului Tau nume.
Asa, Doamne, Stapane a toate, auzi-ma pe mine nevrednicul slujitorul Tau si dezleaga pe robul Tau (numele) de toate legaturile satanei si daca este legat in cer, sau pe pamant, sau cu piele de animale necuvantatoare, sau cu fier, sau cu piatra, sau cu lemn, sau cu scriere, sau cu sange de om, sau cu al pasarilor, sau cu al pestilor, sau prin necuratie, sau in alt chip s-au abatut asupra lui, sau daca din alta parte au venit, din mare, din fantani, din morminte, sau din orice alt loc, sau daca a venit prin unghii de om, de animal, sau gheare de pasare, sau prin serpi (vii sau morti), sau prin pamantul mortilor, sau daca a venit prin strapungere de ace, dezleaga-le pentru totdeauna, in ceasul acesta, Doamne, cu puterea Ta cea mare.
Tu Doamne, Dumnezeul nostru, Care cunosti si stii toate, dezleaga, sfarama si distruge, acum, lucrarile magiei, iar pe robul Tau (numele) pazeste-l cu toti ai casei lui, de toate uneltirile diavolesti. Zdrobeste, cu insemnarea cinstitei si de viata facatoarei Cruci, toate puterile potrivnicilor. Pustieste, distruge si departeaza, pentru totdeauna, toate lucrarile magiei, vrajitoriei si fermecatoriei de la robul Tau (numele).
Asa, Doamne, auzi-ma pe mine pacatosul slujitorul Tau si pe robul Tau cu toti ai casei lui, si dezleaga-i de demonul de amiaza, de toata boala si de tot blestemul, de toata mania, nenorocirea, clevetirea, invidia, farmecele, nemilostivirea, lenea, lacomia, neputinta, prostia, neintelepciunea, mandria, cruzimea, nedreptatea, trufia, si de toate ratacirile si gresalele, stiute si nestiute, pentru Sfant numele Tau, ca binecuvantat esti in veci.

Amin!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Suferinta ne face mai buni sau mai rai? dorinastoica14 Generalitati 145 23.02.2012 11:39:58
"Taticule, de ce mor totdeauna oamenii buni? Bast-et Generalitati 12 04.05.2011 09:12:00
Cum putem sa devenim buni Rodica50 Intrebari utilizatori 23 12.12.2010 21:53:31
despre visrionisti.Sunt buni sau rai? mithrandir Secte si culte 52 26.07.2010 16:17:58