Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 17.06.2021, 21:54:40
eusingur eusingur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2014
Locație: Germany
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Send a message via Skype™ to eusingur
Implicit Ajutor

Nu mai este nevoie, multumesc!!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 18.06.2021, 13:22:27
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eusingur Vezi mesajul
Si tu ai dreptatea ta...si fariseii zic Doamne, Doamne...
Degeaba devin ultra politicosi si respectosi si umili si zic Doamne Doamne, Doamne Doamne Hristoase-Cuvinte in ziua aceea... caci nu vor fi auziti.

Bine ca s-a rezolvat.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #13  
Vechi 18.06.2021, 16:17:21
eusingur eusingur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2014
Locație: Germany
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Send a message via Skype™ to eusingur
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Degeaba devin ultra politicosi si respectosi si umili si zic Doamne Doamne, Doamne Doamne Hristoase-Cuvinte in ziua aceea... caci nu vor fi auziti.

Bine ca s-a rezolvat.
prietene, E MAI USOR SA clevetesti DECAT SA AJUTI, Credinta fara fapte, este nula! BAGA IN CAPUL ALA SEC...
Reply With Quote
  #14  
Vechi 18.06.2021, 16:53:50
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eusingur Vezi mesajul
prietene, E MAI USOR SA clevetesti DECAT SA AJUTI, Credinta fara fapte, este nula! BAGA IN CAPUL ALA SEC...
Clevetesc?
Cap sec?
Credinta fara fapte?

Pai ce rost au faptele din Credinta daca sunt lipsite de simtirea milei?
Ar trebui sa-mi fie mila de prietena ta sau de tine dupa ce-mi vorbesti astfel?

De ce m-as milostivii de tine? Ca-ti bati joc de mine la fel ca @gpalama pe care-l iei de prieten pentru ca te-a prostit in fata si ca ma huleste fara numar?

Spui ca eu clevetesc desi mitomanul clevetitor lansator de barfe si superstitii la adresa mea si a celor 7 Tr.Ap. e prietenul tau @gpalama, prieten de necredinta! Nu poti din cauza asta sa constati cine e defapt teroristul si clevetitorul? Nu poti urmari firele discutiei dintre noi ca sa-ti dai seama cine minte si cine spune adevarul, cine se comporta ortodox si cine nu?

Ma confunzi!
Nu eu sunt dusmanul tau!

Mi-e mila de tine si de prietena ta deci iata ca am o credinta care nu e moarta! Simti mila mea?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 18.06.2021 at 16:58:46.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 21.06.2021, 21:27:53
eusingur eusingur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2014
Locație: Germany
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Send a message via Skype™ to eusingur
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Clevetesc?
Cap sec?
Credinta fara fapte?

Pai ce rost au faptele din Credinta daca sunt lipsite de simtirea milei?
Ar trebui sa-mi fie mila de prietena ta sau de tine dupa ce-mi vorbesti astfel?

De ce m-as milostivii de tine? Ca-ti bati joc de mine la fel ca @gpalama pe care-l iei de prieten pentru ca te-a prostit in fata si ca ma huleste fara numar?

Spui ca eu clevetesc desi mitomanul clevetitor lansator de barfe si superstitii la adresa mea si a celor 7 Tr.Ap. e prietenul tau @gpalama, prieten de necredinta! Nu poti din cauza asta sa constati cine e defapt teroristul si clevetitorul? Nu poti urmari firele discutiei dintre noi ca sa-ti dai seama cine minte si cine spune adevarul, cine se comporta ortodox si cine nu?

Ma confunzi!
Nu eu sunt dusmanul tau!

Mi-e mila de tine si de prietena ta deci iata ca am o credinta care nu e moarta! Simti mila mea?
PRIETENE, "PRIETENUL MEU" GPALAMA, A FACUT CEVA concret, NU NUMA DECLARATIV...INTELEGI, SI-A SUSTINUT credinta cu fapte...TU DOARA MAGULESTI IN VAN....SCUZA-MA, DA IO NU TE CONSIDER Dusman, TE CONSIDER TOT PRIETEN...NUMA CA UNU MAI RATACIT ASA...
Reply With Quote
  #16  
Vechi 26.06.2021, 17:06:27
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Nu banul ci rugăciunea și mila ajută.
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”
Reply With Quote
  #17  
Vechi 26.06.2021, 17:45:32
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Nu banul ci rugăciunea și mila ajută.
In pilda bunului samarinean levitul si preotul exact asta faceau se rugau intern poate poate se ridixa singur ala de jos.

E un exemplu foarte bun asta cu rugaciunea, asa, de nipisti.

Mila in sensul de te uiti ca boul si nu faci nimic?

Esti doar aplaudacul lui Moroncel putin creier multa demagogie.

Demagogia este lucrarea voastra, fatarnicia.


Daca taceai din gura si nu vorbeai prostii poate aveai bila smereniei in dreptul tau, dar asa.. doar bila gurei mari care vorbeste dar nu face.

Last edited by gpalama; 26.06.2021 at 18:11:51.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 26.06.2021, 23:16:14
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
In pilda bunului samarinean levitul si preotul exact asta faceau se rugau intern poate poate se ridixa singur ala de jos.

E un exemplu foarte bun asta cu rugaciunea, asa, de nipisti.

Mila in sensul de te uiti ca boul si nu faci nimic?

Esti doar aplaudacul lui Moroncel putin creier multa demagogie.

Demagogia este lucrarea voastra, fatarnicia.


Daca taceai din gura si nu vorbeai prostii poate aveai bila smereniei in dreptul tau, dar asa.. doar bila gurei mari care vorbeste dar nu face.
Preotul și levitul nu s-au rugat pentru cel căzut între tâlhari ci mergeau la ”rugăciune”, erau grăbiți să adune bani de la popor.

Poate, după mintea ta, Domnul Iisus nu cu rugăciune și cu putere de sus ci cu bani o fi făcut toate minunile și vindecările în popor, nu-i așa?

Săraci, bolnavii, aparținătorii celor pe moarte sau a celor care au murit Îl rugau să-i ajute și El, după mintea ta, le dădea bani și ei se făceau bine, nu-i așa? Asta ai învățat? Asta este scris? Ai ajuns de ai pus banul mai sus decât rugăciunea? Vai de tine. Roagă-te lor, banilor, vezi poate o să te ajute ei și o să-ți răspundă la rugăciuni.

Ai auzit că Domnul Dumnezeu e milostiv și răspunde la rugăciuni și nu la bani?

Dacă te rogi și ai milă de cel în necazuri care cere ajutor, dacă simți milă pentru el deja ai făcut totul pentru el, nu e nevoie de bani. E ca și cum i-ai fi dat viață căci faci voia Lui Dumnezeu care este viu și dătător de viață și iată așa lucrează Dumnezeu prin rugăciunea și mila ta.

Nu-mi da lecții îndreptățindu-ți năzbâtiile. Se vede cât de prostuț ești crezându-te în același timp foarte isteț.

Nu crezi în puterea rugăciunii dar te dai pe aici mare ortodox făcându-i pe alții sectari și ipocriți?

Mă rog pentru tine să-ți vezi bârna din ochiul cel ”drept”!
Degeaba îți pui nădejdea în bani căci nu te vor putea ajuta să ți-o scoți.
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 26.06.2021 at 23:22:02.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 26.06.2021, 23:20:28
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Draga Moroncel ipostasiat in Petru.

Vezi tu in pilda se intinde mana nu se face rugaciune....

Asa ca esti departe de orice intelegere a scripturii.

Invata sa citesti intai ca scrie destul de clar ce trebuie facut.

Voi sunteti cam strambi rau de tot, cand e vorba de credinta alegeti nip, cand e vorba de a face va rugati cand e vorba de bor injurati. Pe invers sunteti voi in secta asta..
Reply With Quote
  #20  
Vechi 26.06.2021, 23:41:00
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Draga Moroncel ipostasiat in Petru.

Vezi tu in pilda se intinde mana nu se face rugaciune....

Asa ca esti departe de orice intelegere a scripturii.

Invata sa citesti intai ca scrie destul de clar ce trebuie facut.

Voi sunteti cam strambi rau de tot, cand e vorba de credinta alegeti nip, cand e vorba de a face va rugati cand e vorba de bor injurati. Pe invers sunteti voi in secta asta..
Cine e Moroncel?

Ai impresia că mă cunoști? Ai impresia că mă recunoști? Mă crezi altul? Mă confunzi cu altcineva? Am dat cautare, nu exista niciun user Moroncel. Ai ceva cunoștințe cu numele ăsta? Ți se pare că-ți amintești de cineva care semamănă cu mine? Cred că mă confunzi cu tine căci tu epari a fi oximoronul forumului. Pare că ai ști când colo defapt ești prost de bubui.

În pildă cel căzut între tâlhri intindea mâna? Cerșea el oare bani de la preot și de la levit? Sigur se ruga lui Dumnezeu și oamenilor. Iată că Dumnezeu a lucrat prin rugăciunea celui căzut și prin mila unui samaritean, un fel de sectar al timpurilor de acum 2000 de ani.

E foarte hazliu cum analfabetul îndeamna să citești așa ”corect” ca el și orbul din tine se laudă că vede bine și înțelege corect.

Despre care voi vorbești? (Voi sunteți)
Ai impresia că dicuți cu mai mulți și că voi sunteți mai mulți?
Atunci cred că ar trebui să mărturisești duhovnicului problema ta sau să apelezi la un medic mai ales că ai impresia mereu că e unii pe aici care înjură BOR.
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare