Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 11.08.2011, 09:47:52
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit Rasul,benefic foarte

Deci am depresie azi dimineata cineva m-a binedispus cu glumele lui nevinovate si cat de bine m-am simtit!Extraordinar!Dintr-o stare de moleseala,tristete m-a dus la o stare extrem de buna.Acum pot sa va zic:''RASUL FACE MINUNI''
Si preotii glumesc.Am vazut cu ochii mei,normal doar sunt si ei oameni.
Haideti sa discutam aici despre ras.Multumesc mult
Reply With Quote
  #2  
Vechi 11.08.2011, 12:05:14
Man Teo Man Teo is offline
Banned
 
Data înregistrării: 15.07.2011
Locație: Dincolo
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 191
Implicit Nu te inteleg, dar te acopar cu dragoste

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Deci am depresie azi dimineata cineva m-a binedispus cu glumele lui nevinovate si cat de bine m-am simtit!Extraordinar!Dintr-o stare de moleseala,tristete m-a dus la o stare extrem de buna.Acum pot sa va zic:''RASUL FACE MINUNI''
Si preotii glumesc.Am vazut cu ochii mei,normal doar sunt si ei oameni.
Lumanarea primeste lumina de la alta sau de sus, se vede cu ochii ca de la alta. dar se vede o lumanare mai bine cu nasul, ca unde nu e aerul ce nu se vede, nu e nici lumina. E o cruce si asta, pe verticala, noi oamenii dam lumina unul de la altul, dar pe orizontala trebuie ceruta de sus.
Haideti sa discutam aici despre ras.Multumesc mult
Starea ta de cadere trupeasca in intunerec, o poate ridica cineva apoi, de langa tine?
Si Eva a spus lui Adam cat de bun e fructul supracunoasterii...a mai mult decat trebuie sa stii.
Si fariseii glumeau, poti sa citesti cu ochii tai. Ca doar au si ei sotii pe pamant...
As vrea sa incepem cu tristetea si sa atingem smerenia.

Intre oglinda de aur a Fiului sunt doua testamente.
Oare ce poti tu vedea in oglinda, de oricare parte ai fi?
Dar oare ce poate vedea Cel din oglinda?
Nu vede, la fel de bine, si sufletul si trupul, caci El, Elohim e mai stralucitor decat o folie de argint.

Cum poti spune ca lumina vine de la alta lumanare? vazand cu ochii lumanarea. i-ti spun ca daca nu o vezi cu nasul, nu vei stii ca lumina vine de sus.
I-ti dau crucea Fiului, o iei sa o duci chiar daca nu se vede?
Lumina lumanarii vine pe verticala, de la o alta, de la un ochi la celalalt, ca si in cazul tau.
Adevarata lumina, vine pe orizontala, nasul i-ti spune ca daca lumanarea ce primeste nu are aer, bate vanturi si sunt goluri, ea nu se aprinde.

Du-te dincolo de preot, si vei gasi fericirea vesnica.
Sa stiti ca stiinta acum vrea sa scoata ochii omului si sa ii puna deasupra lui, ca sa se vada!

Last edited by Man Teo; 11.08.2011 at 12:17:00.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 11.08.2011, 12:34:34
Soaree Soaree is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.08.2011
Mesaje: 99
Implicit

Veselia este starea naturala a inimii si a sufletului. Oamenii, prin pacate, au descoperit tristetea (ce vine din frica, deznadejde).
Reply With Quote
  #4  
Vechi 11.08.2011, 12:43:55
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

De obicei cand citesc pe aici anumite dialoguri, ma tavalesc de ras si brusc ma simt mult mai bine....Exista rasoterapia, nu?
Reply With Quote
  #5  
Vechi 11.08.2011, 12:54:25
Soaree Soaree is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.08.2011
Mesaje: 99
Implicit

Citat:
În prealabil postat de misteria Vezi mesajul
De obicei cand citesc pe aici anumite dialoguri, ma tavalesc de ras si brusc ma simt mult mai bine....Exista rasoterapia, nu?

=))))))))
rasoterapia
veseloterapia
hlizoterapia
ranjoterapia

.
.
.
.
.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 11.08.2011, 12:57:13
Nenumitul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit



Last edited by Nenumitul; 18.11.2011 at 13:22:02.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 11.08.2011, 13:00:09
the_Listener
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nenumitul Vezi mesajul
„Cel mai mare reprezentant al familiei felidelor din padurile Europei are in România o populatie puternica si viguroasa. Exemplare de peste 30 kg. au fost recoltate destul de frecvent in padurile muntilor Carpati. Muntii si dealurile puternic impadurite reprezinta arealul râsului in tara noastra.

Principala specie pe care o pradeaza este capriorul, dar nu rare au fost cazurile in care ciutele au fost doborâte de acest pradator destul de inzestrat. Perioada de vânatoare este cuprinsa intre 15 septembrie si 31 martie si se practica in baza unei autorizatii individuale. Metodele de vânatoare practicate sunt pânda si goana.

Râsul fiind un animal deosebit de atent si prudent, cu simturi foarte dezvoltate, pune la incercare rabdarea si maiestria vânatorului care vrea sa-i obtina trofeul. Vârfurile de serie ale trofeelor din România sunt reprezentate de o blana de 173,37 puncte CIC si de un craniu de 28,05 puncte.”

Sursa

Nu știu dacă aș spune că e benefic, dar dispariția lui ar avea cu siguranță un efect asupra stabilității sistemului ecologic, cum ar fi creșterea populației de șoareci, iepuri sau căprioare.
, genial raspuns , felicitari
multa iubire
Reply With Quote
  #8  
Vechi 11.08.2011, 13:01:29
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

ESTI MORTALLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!
Dar asa e...exista râși și rîsuri....
Reply With Quote
  #9  
Vechi 11.08.2011, 13:11:10
Man Teo Man Teo is offline
Banned
 
Data înregistrării: 15.07.2011
Locație: Dincolo
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 191
Implicit Rastalmacesc cu dragoste la tine

Citat:
În prealabil postat de Soaree Vezi mesajul
Veselia este starea naturala a inimii si a sufletului. Oamenii, prin pacate, au descoperit tristetea (ce vine din frica, deznadejde).
Bucuria e recunosterea in suflet si trup, inaintea Dumnezeului adevarat, a luminii.
Cine pune o inima si un suflet in intunerec cum se simte natural ?
Sufletul sa se teama de El, caci atunci trupul prin ochii lui, e trist.
Se pare ca tu i-ti pui suflet de lumina.
Oamenii daca i-si recunosc greselile din ei si din jur, descopera tristetea si frica de Dumnezeu inlauntru-l trupului.
Atunci doar dincoace de trup se emana bucurie.

Ma bucur sa stiu ca bucuria soarelui e facuta deodata cu tristetea lunii.
Si sa aflu de la tine ca prima data a fost lumina.
Oare oamenii pamantului traiesc toti in zambetul evanghelic?
Reply With Quote
  #10  
Vechi 11.08.2011, 13:14:17
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Man Teo Vezi mesajul
Bucuria e recunosterea in suflet si trup, inaintea Dumnezeului adevarat, a luminii.
Cine pune o inima si un suflet in intunerec cum se simte natural ?
Sufletul sa se teama de El, caci atunci trupul prin ochii lui, e trist.
Se pare ca tu i-ti pui suflet de lumina.
Oamenii daca i-si recunosc greselile din ei si din jur, descopera tristetea si frica de Dumnezeu inlauntru-l trupului.
Atunci doar dincoace de trup se emana bucurie.

Ma bucur sa stiu ca bucuria soarelui e facuta deodata cu tristetea lunii.
Si sa aflu de la tine ca prima data a fost lumina.
Oare oamenii pamantului traiesc toti in zambetul evanghelic?
AI SCRIS MINUNAT ! Ma inclin si te recitesc !
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
rasul ca terapie miles to truth Stiri, actualitati, anunturi 21 16.04.2012 08:27:00
rasul?-terapie sau pacat nicoletajuravle Generalitati 41 10.10.2011 16:28:23
Foarte important si foarte grav ... mc2009 Homosexualitatea 28 01.06.2011 19:28:25
Rasul excesiv si consecintele lui. iulian92 Generalitati 10 23.05.2011 23:07:04
Foarte important !!! catehumen Despre Biserica Ortodoxa in general 0 29.03.2011 23:40:42