Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.11.2018, 04:30:48
ionut_saracu ionut_saracu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.08.2016
Mesaje: 26
Implicit Nu stiu ce cariera sa aleg

Acum cativa ani am incercat cateva cariere dar nu mi-au placut si acum am gasit postliceale pe internet care din cate am inteles te invata sa devii meserias.Parintii nu mi-au dat multe sfaturi si am inceput sa oscilez in 2 directii fara a fi ghidat de cineva.Acum sincer sa fiu imi place sa calatoresc in alte tari dar din pacate nu am ramas cu multe in scoala generala si cred ca voi esua in cariere stiintifice precumrofesor,inginer,arhitect,etc.Eu ma asteptam sa invat partea practica in scoala si nu partea teoretica.Am ramas cu partea teoretica pe care o gasesc inutila dupa mult studiu individual si am ramas la concluzia ca scoala in sine este o pierdere de timp si de energie.Observ ca peste tot proverbul:Meseria se fura,nu se invata se aplica dar eu nu il gasesc in dex(Explicatia este diferita:A fura meseria care nu este identic cu proverbul acesta).Am rasfoit proverbele romanesti si nu scria nicaieri de acest proverb.
La ce se refera?Se refera la faptul ca poti fura meserie(de la altul) fara sa inveti?
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare