Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 14.01.2010, 13:19:40
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Multumim din suflet doamnei sau domnului anonim datorita dumneavoastra am putut plati chiria si am luat de mancare am pus si voi pune in continuare acatist pentru raposatul bunic al dumneavoastra Dumnezeu si Maica Domnului sal ierte si sal ea dea drapta Tatalui iar pe dumneavoastra si familia dumneavoastra sa va ajute si sa va dea tot ce va doriti caci neati ajutat foarte mult si nu ne putem gasi cuvinte de multumire in fata tuturor ,Dumnezeu sa ne ajute sa iesim din aceasta incurcatura care suntem ,cu ajutorul unor oameni cu suflet mare am reusit sa ne platim chiria caci cu serviciul nu sa pututrezolva nimic mai merg cu ziua sa fac banuti de mancare cand gasesc ,ne este foarte greu si va imploram din suflet daca aveti posibilitati sa ne ajutati caci numai cu ajutorul oamenilor cu suflet mare putem depasi aceasta situatie ,sotia mea sa apucat de impletit si crosetat eventual sa le vindem pentru a le gurii ,nu intru des pe forul deoarece nu mai am internet dar care doriti sa ne ajutati cu orice puteti trimite la adresa care a postato Doamna Gabriela care ne cunoaste foarte bine ,va doresc din suflet multa sanatate in primil rand caci este cel mai important caci Dumnezeu ne ajuta prin credinta care o avem ,Doamne ajuta .
  #22  
Vechi 01.02.2010, 09:01:53
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Dragii nostri ,in primul rand sarut mana si buna ziua cu respect ,stiu ca multi prieteni asteapta vesti despre noi cum mai suntem si cum ne mai descurcam cu sanatatea suntem cam rau cristi este cam racit si eu sunt cu o mana ranit in urma unui accident nu miam gasit nici de lucru ne descurcam foarte greu in aceste momente mai ales ca eu acum nu prea pot sa mai fac nimic din cauzei rani cam mi sa facut de la stuf ,mia intrat in palma cosia la taiat stuf si mi sa infectat acum sa dat drumul la infectie dar tot mai iau antibiotice .Este tare greu va spun din suflet sunt cu moralul la pamant si mie tare frica sa nu fac o depresie din cauza grijilor si a datoriilor deja avem la administratie si nu stiu cum ii vom da ca proprietarul este tare suparat pe noi ca nu achitam ,Iuliana lucreaza matura scarile unui bloc si ea 200 de lei pe luna ,e tare greu va spun sincer si vreau sa va rog din inimi sa nu ne uitati si sa va rugati pentru noi sa iesim din acest impas care suntem ,stiu ca multi dintre voi va rugati pentru noi si va rog din inima sa va rugati in continuare ca cu ajutorul lui Dumnezeu sa trecem peste aceste necazuri va rugam din inima si care doreste sa ne ajute ajutatine ca nu avem pe nimeni de ajutor inafara de Maica DOmnului ,Dumnezeu si Iisus Hristos ,va multumesc si sa stiti ca ne rugam pentru toti in fiecare acatist si la fiecare sluzba care mergem ne rugam atat pentru voi cat si pentru noi ,daca doriti sa ne vizitati sau sa vb cu noi cu un sfat sau o vb buna tare near fi de folos in aceste momente ,noi speram ca sunteti sanatosi si bine si Dumnezeu sa va dea tot binele din lume cu sanatate si tot ce va doriti caci speranta este in puterea lui Dumnezeu si daca ne rugam cu credinta si lacrimi ne ajuta ,cred ca Dumnezeu ma intarit si nu am cazut intro depresie ,copii cresc si cand voi putea voi mai pune niste poze cu noi si sper in curand caci sunt multi care doresc sa ne vada ,va doresc din suflet multa sanatate si bucurie in familie cu Doamne ajuta ,nu ne lasati va rugam din suflet rugativa pentru noi ,ajutatine ,Dumnezeu sa va ajute si sa va dea sanatate ,numai bine va dorim si Doamne AJUTA .
  #23  
Vechi 01.02.2010, 13:47:52
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Doamne ajuta si Dumnezeu sa va rasplateasca pentru ca sunteti alaturi de noi ne vom ruga pentru toti cu sanatate spor in casa si bucurii ,Doamne ajuta .
  #24  
Vechi 08.02.2010, 12:09:13
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit dragii nostri

in primul rind ii multumesc din suflet in numele familiei mele doamnei sau domnului anonim care este alaturi de noi in continuare ajutorul dumneavoastra este tare binevenit in aceste momente in care ma simt tare neputincios fata de familia mea .Am pus pomelnic pentru domnul aurel Dumnezeu sal odihneasca in pace aveti un suflet mare si mereu ma rogpentru dumneavoastra si familia cu toti cei dragi.Am platit la bloc 270 de lei am schimbat butelia si am mai luat deale gurii in casa copii sint bine ne asteapta 3 zile inportante e ziua lor emilian face 3 ani in 27 februarie pe 8 martie cristian face 1 an iar ionica face 7 ani pe 24 martie eu am fost chemat pe 1 martie la servici imi dorescdin suflet sa treaca timpulmai repede sa incep serviciul ne este greu mai sint putine zilesi vine chiria si nu stiu ce vom face multa suferinta este in ziua de astazi si multi oameni care nu pleaca capul in fata lui Dumnezeu si el judeca pe fiecare dupa cum stie.Rugativa la Dumnezeu si Maicii domnuluipentru noi si noi ne rugam neincetatpentru toti cind merg la biserica ma simt usuratsufleteste Dumnezeu ia trimis spre noipe unii oameni si ii multumesc din suflet zi de zi.Marog la Dumnezeu satreaca si luna asta sa pot lucra ca tare este greu pentru noi ma uit la emilianca ia ramas papucii mici si nu pot lua altii plinge citeodata ca il dor degetele .Dragii nostriDumnezeu si Maica domnului sa va ajute pe toti va doresc din suflet sanatate multa si tot ce va doriti in primul rind sanatate si multumiri.Ramineti alaturi de noiuasacum ati fost si sinteti ca o familie pentru noi.Doamne ajuta.AMIN
  #25  
Vechi 11.02.2010, 11:47:05
gabrielacoada gabrielacoada is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2009
Mesaje: 24
Implicit un ajutor pentru familia Dumitrescu!

Familia Dumitrescu trece printr-o perioada extrem de grea. Sunt in pragul deznadejdii pentru ca si sotul Iulianei, Emil, a ramas fara serviciu, asa cum s-a intamplat cu foarte multi romani in ultimul timp. Spuneam ca au ajuns in pragul disperarii pentru ca nu mai au cu ce plati chiria, ca sa nu mai vorbim de mancare pentru cei mici. Emilian nu are incaltaminte...
In speranta ca mai sunt oameni cu situatie financiara sau materiala ceva mai buna si sunt dornici sa ajute, lansez acest mesaj prin care fac apel la mamicile care au hainute sau incaltaminte pentru copii de 1 an, 3 ani sau 7 ani si nu le mai folosesc, faceti un bine acestei familii atat de incercata de-a lungul timpului.
De asemenea daca exista cineva care poate sa ajute financiar pentru a-si putea plati chiria pe luna aceasta, ca sa nu fie nevoiti sa stea pe strazi cu copii.


Binecuvantarea Domnului sa fie peste voi si sa va dea putere sa mergeti mai departe, draga Iuliana si Emil, si sa reusiti sa oferiti un viitor sigur copilasilor vostri, cu care v-a binecuvantat Dumnezeu. Ei sunt nevinovati si atat de frumosi si foarte bine educati. De aici se vede ca sunteti parinti buni, dispusi sa de-a totul si sa faca totul pentru copii lor.
Doamne ajuta!
  #26  
Vechi 15.02.2010, 08:33:27
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Dragii nostri in primul rand vreau vreau sa va doresc sanatate si tot ce va doriti dumneavoastra cu toti cei dragii voua. Noi nu suntem bine deloc inca nu am reusit sa ne platim chiria mai avem 5 zile de ragaz simi doresc sa reusim cunva sa trecem si peste asta stiu ca ati facut mult bine ptr noi mai ales domnul sau doamna anonima mereu neti fost alaturi nu stiu de unde vom plati chiria ca deja gazda noastra nu ne mai intelege se zice bn ca cel ce are si nu cunoaste saracia greu ajuta saracul el nu are familie si greutati el stie ca tu trebuie sai dai doar tare greu ne este ne descurcam foarte greu cu mancarea doua zile emil a baut ceai cu o felie de paine pentru ca erau cativa cartofi si am facut o supa la cei mici ca sa aiba ei si nu neam lipit de ea nici sa o gustam desi copii nostri ne zicea mami tati nu mancati si voi noi le ziceam ca mai tarziu ,tare greu ste va spun cu mana pe inima sa te gandesti ce fac maine de astazi de mancare stresul si grijile te doboara ,mias fi dorit din suflet sa am o prazitura sai pun o lumanare sai dau lui emilian de ziua lui pe 27 februarie dar stiu ca nu voi avea ma multumesc daca voi avea o felie de paine pentru el sa manance ,nu mai zic de cristi care mai sunt cateva saptamani si face 1 an si fiecare parinte isi doreste sai faca tort de 1 an eu ma rog sa fie sanatos si sa creasca mare sa invete sa mearga la o scoala buna sa aibe un viitor reusit ca si pentru ceilati copilasi sa reuseasca in viata sa nu aibe parte de necazuri si viata lor sa fie un vis frumos de asta de mici ei se roaga fac metanii si merg la biserica sa creada in Dumnezeu caci Dumnezeu nui uita niciodata ca sunt minunati rugativa ptr noi sa iesim din acest impas sa mergem mai departe sa reusim sa ne implinim visul crescandune copii caci grijile si supararile ne macina sufletul ,daca nu ne platim chiria gazda noastra ne da afara si atunci chiar vom muri de suparare ajutatine va imploram pentru copilasii nostri care sunt minunati ,sunt viata noastra toata si sufletul nostru nu am rezista sa stam cu ei pe strada daca aveam unde merge sa stam mergeam dar nu avem si cum chiriile sunt scumpe nu ne permitem si nu avem ce sa facem nu putem risca sa stam in strada ,va rugam mai plecati odata capul catre necazul nostru si rugativa pentru noi caci printre dumneavoastra sunt si oameni cu suflet foarte mare care daca near cunoaste ar vedea ca suntem o familie minunata chiar daca avem lipsuri si necazuri ,nu ne lasati puneti un acatist pentru noi caci si noi ne rugam pentru dumneavoastra ,emil,iulia ,ioana , emiliam , cristian, Doamne ajuta si multa sanatate va dorim si Dumnezeu sa va ajute sa ne ajute si pe noi.
  #27  
Vechi 17.02.2010, 20:17:18
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Dragii nostri ,suntem intro situatie critica riscam sa perdem unde stam din cauza neplatii la chirie suntem disperati de suparare nu ne gasim cuvintele de greutatile care neapasa in aceste momente nu stiu ce sa facem ,dragii nostri ajutatine cum puteti sa putem plati chiria mai avem doua zile apoi ne da afara nu ne intelegem cu gazda prin cale amiabila sa ne astepte avand in vedere ca nu are copii si are de toate nu ne poate intelege va rugam din inima ajutatine cu cat puteti sa iesim din acest necaz 200 de ron atat ne costa chiria iar noi nu avem de unde lua respectiv eu nu lucrez pana in martie iar ce castiga iulia ne ramane de mancare ,cat cu incaltaminte pentru cei mici nu avem pe emilian nul scot nicaieri ca nu mai am papuci pentru el iau ramas mici sil dor degetelele ,va imploram ajutatine sa iesim din aceasta greutate care ne apasa si nu stim cum sa iesim din ea ,poate sunt mame care au incaltari pentru 3 anisori si nui mai foloseste datii pentru ai nostri ca nu ne permitem sai luam in acest moment va rugam sa nu ne lasati cu cat puteti sa strangem sa platim chiria ati face o mare bucurie pentru noi Dumnezeu si Maica Domnului sa va ajute sa ne ajute si pe noi toate datele sunt aici Dumitrescu Dumitru Emil titular ,banca transilvaniei sucursala tulcea ,strada babadag nr 15 bloc 7 parter cont in lei RO09BTRL03701201T06955XX IAR ADRESA UNDE STAM ESTE STRADA ALUNISULUI NR 9 ,BLOC E1 SCARA A,APARTAMENT 19 ,va multumim din suflet adresa de email dumi_emil@yahoo.com daca vreti sa vb cu noi .Doamne ajuta si sanatate la toata lumea .
  #28  
Vechi 17.02.2010, 23:23:32
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Rugăciune către Sfântul Duh - pentru vindecare

Doamne Duhule Sfânt,Dumnezeule Atotfăcător, Atotștiutor, Atotvindecător ajută-ne întărește-ne, vindecă-ne pe noi și pe toți acești ai noștri copii, frați, surori, părinți, rude, prieteni, cunoscuți (nume)și mai ales necunoscuți, bolnavi cu boli grave sau foarte grave, transmisibile sau netransmisibile, care Ți se roagă Ție Doamne și mai ales pe cei care nu Ți se roagă, că nu știu, nu pot sau nu cred, vindecă-i Doamne de boli, după Marea Milă a Ta. Scoate-ne din rău și ne călăuzește la bine, că noi cu smerenie și cu dragoste Îți mulțumim pentru toate! Doamne Dumnezeule Cel Mare, Care ai cea mai mare știință și putere, vindecă-i pe toți acești robi ai Tăi, de bolile lor știute și neștiute de ei. Vindecă-i Te rugăm, de reaua lucrare a duhurilor rele, de vrăji, de farmece, de relele descântece făcute de necredincioși, de fermecători, de vrăjitori, de vrăjitoare și de toți cei care lucrează cu răul. Fie ca prin lucrarea Razelor Tale Sfinte și prin Puterea Ta Cea Mare, bolile acestora, să fie vindecate spre Slava Numelui Tău Cel Sfânt, pentru a se putea vedea Puterea Ta Cea Mare și binefăcătoare asupra acestor suferinzi, iar vrăjitorii, descântătorii, fermecătorii, răii să nu aibă parte de lucrarea lor cea rea. Duhule Sfânt, sfarmă, distruge, risipește și spulberă tot răul care vine de la lucrătorii răului, de la toate duhurile rele ori de la forțele oarbe care se nasc în Univers și pot acționa asupra noastră. Transformă tot întunericul din noi și din jurul nostru în lumină sfântă, vindecătoare. Dăruiește-ne toată iubirea după care tânjește sufletul fiecăruia dintre noi. Ocrotește-ne și întărește-ne cu Puterea Ta nemăsurată, atât pe noi, cât și pe urmașii noștri. Ocrotește România și românii de peste tot Pământul. Slavă Ție Doamne, Slavă Ție! Amin!
  #29  
Vechi 17.02.2010, 23:24:35
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Rugăciune către Domnul Iisus - pentru ridicarea din boală

Doamne Iisuse Hristoase, Care ai venit în lume să tămăduiești neputințele oamenilor, să chemi la pocăință pe cei păcătoși și ai pri­mit moarte pe cruce pentru mântuirea noas­tră, din adâncul inimii Te rugăm să primești sme­rita rugăciune a noastră, pentru cei încercați de boală! Mântuiește-i, Doamne, precum știi, ca un Bun și Iubitor de oameni și rânduiește totul spre fo­losul lor. Că noi neputincioși suntem și nu îi pu­tem ajuta dacă nu ne vei lumina cu Harul Tău. De e Voia Ta, îi poți pedepsi precum se cade pentru păcatele lor, tămăduindu-i cu ierburile amare ale durerii, ca un Doctor Priceput, pre­cum vei vrea. Cădem înaintea Ta și Te rugăm, îndură-Te de robii Tăi (numele), potolește-le fierbințeala, alină-le sufe­rința, ridică-i din patul durerii. Să le fie această încercare prin care trec spre îndreptarea vieții, spre început bun mântuirii și spre iertarea păcatelor. Și dacă le este de folos să ducă mai departe cru­cea bolii, fie Doamne Voia Ta! Dăruiește-le lor răbdare și liniște, alungând de la ei toată frica și toată deznădej­dea, ca să nu fie îngenuncheați de durere și să cârtească sau să cadă în patima mâniei. Ajută-i, Iubitorule de oameni, ca văzând ei Mila Ta, să cadă la picioarele Tale cu lacrimi de po­căință și de mulțumire, ca să se învredni­cească să audă Glasul Tău Cel Sfânt: Iertate îți sunt păcatele! Slavă și mulțumire Îți aducem Ție, Doamne, pentru ajutor și pentru toate milele Tale! Amin!
  #30  
Vechi 17.02.2010, 23:25:52
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Rugăciune către Domnul Iisus - pentru tămăduire
Doamne Iisuse Hristoase,FiulLuiDumnezeușiMântuitorulLumii,miluiește-ne,ajută-ne, tămăduiește-ne de bolile sufletului, ale minții și ale trupului. Îndrumă-ne pe calea cea bună, așa cum i-ai îndrumat pe toți Sfinții din toate veacurile. Dumnezeule Darnic, Preasfânt și Preaplin de Iubire, Care pe mulți i-ai tămăduit, i-ai ocrotit, dăruindu-le învățătura sfântă, precum și multe alte daruri sfinte, dă-ne și nouă un strop din Harul Tău Cel Sfânt, așa cum ai dat Sfinților, care Te-au ascultat, tămăduiește-ne, învață-ne și ajută-ne să rămânem pe calea cea bună. Doamne Iisuse milostivește-Te spre robii Tăi (numele) și dă-ne nouă, celor dragi nouășituturor oamenilor, tămăduire și tot ce este de folos sufletelor, spiritelor, minților și trupurilor noastre, pentru ca lucrând bine și cu spor să ajungem în Împărăția Cerurilor. Doamne, Tămăduitorul Cel Mai Mare și Vindecătorul Tuturor celor care aleargă spre Tine, ca Cel care ai puteri nebiruite, Te rugăm să ne izbăvești de bolile sufletești și trupești că pe Tine Te lăudăm, Te slăvim și Ție Îți mulțumim, noi robii Tăi. Amin!
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciune, va rog VelvetSky Rugaciuni 11 13.06.2012 19:33:24
RUGACIUNE iosif Pocainta 12 17.03.2010 22:47:50
Rugaciune anirod Umanitare 3 05.05.2009 14:25:12
La rugaciune Hartford Stiri, actualitati, anunturi 10 09.08.2008 20:31:49
o rugaciune alexa.oni Generalitati 9 07.07.2008 15:37:44