Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 05.10.2015, 18:50:05
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Deci tu crezi că americanii au bombardat în mod intenționat un spital civil.

Ceva argumente în sprijinul acestei acuzații extrem de grave ?
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
  #22  
Vechi 05.10.2015, 19:07:01
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Deci tu crezi că americanii au bombardat în mod intenționat un spital civil.

Ceva argumente în sprijinul acestei acuzații extrem de grave ?
Acum nu am timp, dar, cand am, si ai si tu, vom cauta in paralele daca vrei descriewri ale crimelor de razboi ale imperialistilor. Sunt multe, desi, evident mai ales intr-un stat neocolonie, pardon, aliat, sunt destul de mult ocultate mediatic.
Nu ma intelege gresit: sunt unul din cei ce au clocotit de ura cand s-a intamplat tragedia de la Beslan; de atunci, si chiar de mai demult, consider pe cei afalti in structuri militar-securistice niste viermi violenti si hedonisti fara liber arbitru indiferent de c eparte sunt sau din ce tara.
Insa Satanele Unite duc o politica a Raului. e mult de spus, dar, crede-ma, adevarat. Daca nu poti vedea, este pentru ca nu vrei, poate. Din nou, ai kotivele talel pe care le respect, dar nu le voi impartasi vreodata. Pentru mine, Raul este: societati secrete, cunoasteri interzise, iar la nivel grosier-politic: Euro-America, Arabia Saudita si alte puteri sunnite radicale locale. Cand si daca acestea vor fi infrante politic sau distruse militar, omenirea va respira o vreme.

Last edited by The Willful One; 05.10.2015 at 19:10:01.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 05.10.2015, 19:24:40
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Deci, argumente concrete, zero ?
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
  #24  
Vechi 05.10.2015, 19:26:45
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Deci tu crezi că americanii au bombardat în mod intenționat un spital civil.

Ceva argumente în sprijinul acestei acuzații extrem de grave ?
Păi cel mai simplu: conform spuselor celor de acolo, spitalul funcționa de cel puțin un an.
Mi-e greu să cred că se pot întâmpla așa erori la măreții americani.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #25  
Vechi 05.10.2015, 19:29:55
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Deci, argumente concrete, zero ?
Logic: tu te astepti ca, intr-un stat controlat de imperialist,i sa gasesti la o simpla goagla detalii despre crimele lor din Orientul Mijlociu, sau de oriunde? Tot ce pot sa iti dau sunt dovezi al caror subiectivism il poti si il vei ataca in numele propriului tau subiectivism (cineva obiectiv ar intelege si/sau accepta ca marile puteri nu se creeaza, mentin si extind prin mangaierea populatiei de cucerit sau chiar prprii pe crestet. Si da, abuzurui de genul sunt o parte a strategiei: "Facem ce vrem, ne c..m pe ea de etica si religie si drepturi". Un fel de PR satanic, tipic spalacit, pardon occidental, si american).
Intreaba-l pe Mihnea detalii, daca vrei partea tehnica a stirii, sa zic asa. Eu prefer sa abordez the big picture, sa folosesc o expresie a ocupantului.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 05.10.2015, 19:42:43
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Păi cel mai simplu: conform spuselor celor de acolo, spitalul funcționa de cel puțin un an.
Mi-e greu să cred că se pot întâmpla așa erori la măreții americani.
"Mi-e greu să cred" nu este un argument.
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
  #27  
Vechi 05.10.2015, 19:43:47
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The Willful One Vezi mesajul
Logic: tu te astepti ca, intr-un stat controlat de imperialist,i sa gasesti la o simpla goagla detalii despre crimele lor din Orientul Mijlociu, sau de oriunde?
"Este evident că dovezile au fost ascunse" se numește teoria conspirației, nu argumentare.

Până la dovada contrară, în sensul de a produce argumente solide că americanii au bombardat intenționat un spital, opinia mea este că oricine îi acuză de o asemenea crimă abominabilă se înscrie în linia celui pe care tradiția creștină îl numește cu drept cuvânt "Acuzatorul"....
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi

Last edited by GMihai; 05.10.2015 at 19:46:23.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 05.10.2015, 19:44:59
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
"Este evident că dovezile au fost ascunse" se numește teoria conspirației, nu argumentare.
Poate. Dar, cred ca ai un deja vu cand primesti un client care, dupa ce a facut cutare infractiune a ascuns/distrus dovezile, nu?
Reply With Quote
  #29  
Vechi 05.10.2015, 19:50:09
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The Willful One Vezi mesajul
Poate. Dar, cred ca ai un deja vu cand primesti un client care, dupa ce a facut cutare infractiune a ascuns/distrus dovezile, nu?
Poate. Eu sunt, totuși, avocat. Spune-mi, tu, dacă ai fi judecător, ai condamna pe cineva în lipsa dovezilor ?
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
  #30  
Vechi 05.10.2015, 19:53:42
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
"Mi-e greu să cred" nu este un argument.
Bun. Mai primești un măr.
În altă ordine de idei, apropos de celelalte întrebări ale tale.
Da, rușii acționează legal în Siria fiind acolo chemați de președintele LEGITIM. Că nu le place americanilor nu-l face mai puțin LEGITIM.
Și da, americanii, în lipsa unei eventuale rezoluții a ONU nu prea au ce căuta, legal, acolo.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
Răspunde