Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 29.08.2011, 19:46:10
vintage
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zaharia_2009 Vezi mesajul
Imi pare rau, mult rau , ca nu pot fi la inaltimea sau la asteptarile dvs. fata de mine . Asta arata cu certitudine ca sunt un incurcat in multe feluri de pacate si ca nu lupt asa cum trebuie cu ele pt. a face si eu parte din rindul crestinilor cu viata in duh si adevar.
Va rog insa sa faceti dragoste frateasca cu mine si sa ma rabdati asa cum sunt si pt. aceasta veti primi rasplata cea adevarata de la Hristos . Cei ce mult rabda si iarta , mult vor fi iertati si ei !

M-am gindit insa ca privitor la un titan al credintei nu prea mai avem ce vorbi ci mai mult a face (a ne ruga, a posti, a ierta, a face dragoste frateasca , a face milostenie) pe cita vreme , despre virginitate si castitate , cea din timpurile prezente, nu prea mai avem ce face ci mai mult a vorbi . Si in felul acesta am gresit incercind sa fiu in duhul/rindul lumii cu discutiile.
Pt. toate acestea va cer iertare si va rog , ingaduiti-ma asa cum sunt ! Ar mai fi fost si incercarea de a va ruga sa ma pomeniti si pe mine in rugaciunile dvs. dar aceasta inca nu indrasnesc !

Sa fiti binecuvintata cu pace si bucurie !


NB : apropos, spuneti-mi un nume de thread in legatura cu Sf. Ioan Botezatorul si care a fost rulat astazi !

:) Nici nu stiu cum sa va raspund... sau daca sa raspund. Imi sunteti nespus de drag si n-am ce sa iert la dumneavoastra
Sunteti, fiti convins, in rugaciunile mele!
In link-ul de mai jos gasiti cateva incercari "rasuflate" de vorbire si comentare a vietii Sfantului Ioan Botezatorul:
http://www.crestinortodox.ro/forum/s...708#post394708
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Mai este martisorul la moda? alexdu Generalitati 14 29.08.2015 08:53:45
Daruri de la sfinti ptr copiii cuminti lore86 Nunta 19 19.12.2012 23:17:02
Dragobetele saruta fetele shakalu1 Intrebari utilizatori 0 25.02.2010 18:02:17
Care va fi moda de anul acesta? Anca-Miha Generalitati 55 01.02.2009 07:11:19