Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #221  
Vechi 30.09.2021, 17:25:15
Iuliana.M Iuliana.M is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.08.2015
Mesaje: 30
Implicit

Doamne, ajută!

Iorest, nu-mi închipuiam că mai ”trăiește” cineva pe topicul acesta al Mădălinei.
Am nimerit azi aici să aflu dacă cccchiar și sufletele credincioase își inchipuie că Mădălina chiar s-a sinucis. Am rămas dezamăgită, evident vina mea că m-am amăgit - cum ar spune maica Siluana (Dumnezeu să o odihnească).

Nu-mi vine a crede că în tot acest timp chiar nimeni nu a intervenit aici cu noile dezvăluiri despre caz. Îmi vine să plâng de ... șoc.

(((((((Care credeți că ar fi fost mobliul unei presupuse crime, ce probe incriminatorii s-au găsit care să conducă la ideea să fi fost altcineva ?)))))))
Doamna analist de investigații Nu a ”aflat” exact cine a omorât-o. A analizat complet dosarul, chiar împreună cu alți specialiști de pe mai multe continente, alteori l-a dezbătut ca studiu de caz în mai multe contexte și nimeni n-a reușit să fie sigur, să se convingă, că e vorba de sinucidere. Încă o dată cu tot dosarul în față. Ceea ce am urmărit la doamna Brooks îmi face imposibilă convingerea că Mădălina s-a sinucis. Dar nici în 2010 nu am crezut așa ceva. Simțeam că e ceva între accident și crimă, dar balanța mea mai mult înclina spre accident.

Nu știu ce anume au vehiculat televiziunile in toți acești ani, nu mai am abonament tv din 2006. Nu privesc la televizor. În 2010 doar am parcurs câteva articole online care anunțau plecarea Mădălinei din lumea noastră.
Odată cu aflarea materialelor pe YT realizate de doamna analist, am alergat la stirile din 2010 și am observat cu câtă ignoranță crasă și imbecilitate făceau ”dezvăluirile” anchetei. Și niște copii de grădiniță ar fi reușit să afle mai multe de la fața locului.

(((((((Care credeți că ar fi fost mobliul unei presupuse crime, ce probe incriminatorii s-au găsit care să conducă la ideea să fi fost altcineva ?)))))))
Iorest, ancheta a fost făcută așa cum trece gâsca prin apă. Cel puțin 34 de erori de anchetă! Păi ancheta trebuia să dovedească suicidul. Și ceea ce a făcut nu a condus la dovedirea suicidului. Sau cel mai clar dovedește cum s-a dorit a se interpreta ca suicid. Ceea ce-mi vine acum repede în memorie de la doamna Brooks este că nu au fost găsite amprente pe pahar, și dacă au fost, nu avea cum să susțină paharul conform amprentelor găsite și să-și îndese pe gât atâția ml de substanță roz, fără să fie urmă de substanță pe buze, ci abia undeva înspre adâncul cavității bucale. Cineva i-a turnat otrava pe gât. Doamna explică foarte limpede.

Eu sunt sigură că a fost amenințată cu moartea de cineva, care o avertiza că și persoanele dragi ei ar putea fi în pericol. Se aștepta în orice clipă să fie omorâtă. Despre filmulețul acela din oglindă poate chiar ea a acceptat să-l facă pentru a constitui probă pentru dosar, la fel și ”scrisoarea de adio” pe care a ”găsit-o” soțul ei și care s-a repezit să o prezinte procuraturii, la fel și cu celelalte ”probe” cărate acolo.

((((((Nu știu dacă s-a vorbit pe fir, Mădă avea duhovnic, se spovedea complet inclusiv gândurile vătămătoare, nemulțumirile/răbufnirile eului care pot duce la tragedii, de ce ajunge un fost star cunoscut de mai multă lume în situația ei ?))))))
Nu vă închipuiți cât de mult mă bucur să aflu de la dumneavoastră că se spovedea astfel, așa cum simțea sufletul ei și că nu ascundea sau nu se ferea de ceva la Spovedanie.
Cât despre ce artiști se plimbă sau nu pe la tv, îmi pare rău, chiar nu mai știu.
Pentru mine este cert că Mădălina a avut probleme sufletești existențiale încă din fragedă copilărie.
Tot pe youtube am ajuns să o văd pe mama ei ce scandal monstruos a făcut la mormântul ei. Am paralizat de spaimă și de stupefiere. Era pur si simplu o ființă posedată. Un om care se crede credincios nu face așa ceva la mormântul propriului copil sub nici un fel de context sau cum vreți să-i spuneți.

(((((((De ce a ajuns un om care a cunoscut cândva succesul să cadă așa ușor ? Teoretic nu cădea în stradă.)))))))
Este și ”meritul” oamenilor din jurul ei.
Reply With Quote
  #222  
Vechi 30.09.2021, 17:37:13
Iuliana.M Iuliana.M is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.08.2015
Mesaje: 30
Exclamation Dumnezeu ne-a dat creier ca să-l folosim

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
”Fata draga nu fi trista fiindca e pacat,
Fara lacrimi nu exista dor adevarat...”

Furadanul e un ingrasamant foarte toxic care s-a gasit in stomacul ei intr-o cantitate destul de mare incat poti sa-ti inchipui ca cineva l-a baut din proprie vointa. Putea fi deci suicid.
Daca crede cineva ca sotul singur a obligat-o si a pus-o sa bea o cana intreaga in timp ce-i ameninta copilul cu cutitul pentru a ramane stapan in casa, e si asta o posibilitate. Poate i-a turnat cu tolceriul pe gat dupa ce a legat-o sau a pacalit-o ca-i un ceai calmant dupa ce a imbatat-o.

Indiferent cine ar fi vinovatul si cum s-a intamplat nu cred ca suntem noi in masura sa judecam si sa osandim.
Porunca pentru crestini este de a se iubii unii pe altii fara a judeca pe cineva si fara a judeca pe cei ce judeca pe altii stiind ca asa vei fi iertat de Dumnezeu precum ierti greselile gresitilor tai.
1. Dacă vă îndeamnă curiozitatea să aflați ce demonstrează doamna analist de investigații o să vă fie imposibil să vă gândiți la sinucidere.
2. Iertați-mă, dar ”Nicolae Steinhardt: Nicăieri și niciodată nu ne-a cerut Hristos să fim proști”
Reply With Quote
  #223  
Vechi 30.09.2021, 18:30:11
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 171
Implicit

Lasati-l doamna in pace ca nu e tont, doar il da afara din casa nevroza. Il trimite aici sa exfolieze ideologii :)))))
Reply With Quote
  #224  
Vechi 30.09.2021, 19:21:08
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iuliana.M Vezi mesajul
((((((Nu știu dacă s-a vorbit pe fir, Mădă avea duhovnic, se spovedea complet inclusiv gândurile vătămătoare, nemulțumirile/răbufnirile eului care pot duce la tragedii, de ce ajunge un fost star cunoscut de mai multă lume în situația ei ?))))))
Nu vă închipuiți cât de mult mă bucur să aflu de la dumneavoastră că se spovedea astfel, așa cum simțea sufletul ei și că nu ascundea sau nu se ferea de ceva la Spovedanie.
Nu știu dacă avea duhovnic, eu pusesem semnul întrebării, era o interogație.
Dacă ar fi avut duhovnic la care se spovedea complet nu ar mai fi avut ispita deznădejdii decât pentru puține momente, dracul deznădejdii chinuie când e în ascuns, dar când e dat la vedere prin spovedanie dispare ca un fum.

De aceea un om care e smerit, e mai ferit de tristeți și răbufnirile eului, sunt momente când iese ca un potop de nemulțumiri din partea reptiliană a creierului, omul care se spovedește cu smerenie și corect e ca și cum se decolmatează de mâlul existențial.

Nu rămân acumulări care să rupă „barajul”.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #225  
Vechi 30.09.2021, 19:30:09
Iuliana.M Iuliana.M is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.08.2015
Mesaje: 30
Implicit

"partea reptiliană a creierului" ..... Considerați că Dumnezeu l-a creat pe om cu așa ceva?

Vă rog să mă iertați că nu am detectat semnul de întrebare din capătul frazei, chiar eram așa de bucuroasă încât nu mi-am dat seama că în capăt era acel semn de punctuație. :))))

Dar să știți că am interogat repede google și chiar am aflat într-un articol că duhovnicul Mădălinei este la Ploiești (între timp a plecat și el la cele veșnice). Nu pot să sper decât că este și adevărat.
Reply With Quote
  #226  
Vechi 30.09.2021, 19:40:01
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iuliana.M Vezi mesajul
"partea reptiliană a creierului" ..... Considerați că Dumnezeu l-a creat pe om cu așa ceva?
Da citisem despre subconștient, sau despre partea amigdaliană responsabilă mai ales cu stimuli/impulsuri agresivitate, sexualitate, etc, sunt unele mesaje care rămân în subconștient și răbufnesc când nici nu te aștepți, și reclamele și videocrația le accentuează.

Creierul e ca o bandă magnetică în care se stochează multe pe care nici nu le mai ținem minte.

Mintea îndumnezeită a sfinților rugători decolmatează această parte și așa ating rugăciunea cu putere.

Citat:
În prealabil postat de Iuliana.M Vezi mesajul
Vă rog să mă iertați că nu am detectat semnul de întrebare din capătul frazei, chiar eram așa de bucuroasă încât nu mi-am dat seama că în capăt era acel semn de punctuație. :))))
Nu e nicio problemă poate și eu am frazat greșit.

Citat:
În prealabil postat de Iuliana.M Vezi mesajul
Dar să știți că am interogat repede google și chiar am aflat într-un articol că duhovnicul Mădălinei este la Ploiești (între timp a plecat și el la cele veșnice). Nu pot să sper decât că este și adevărat.
Nu știu detalii, trebuie spovedanie continuă pentru cineva care e chinuit de deznădejde, și alte nemulțumiri acumulate, omul se poate sinucide și din anumite nemulțumiri și neîmpăcări sufletești.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #227  
Vechi 30.09.2021, 19:55:16
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iuliana.M Vezi mesajul
Doamne, ajută!

Iorest, nu-mi închipuiam că mai ”trăiește” cineva pe topicul acesta al Mădălinei.
Am nimerit azi aici să aflu dacă cccchiar și sufletele credincioase își inchipuie că Mădălina chiar s-a sinucis. Am rămas dezamăgită, evident vina mea că m-am amăgit - cum ar spune maica Siluana (Dumnezeu să o odihnească).
Nu vă mai necăjiți, rar a acuzat-o sau înfierat-o cineva.


Citat:
În prealabil postat de Iuliana.M Vezi mesajul
Iorest, ancheta a fost făcută așa cum trece gâsca prin apă. Cel puțin 34 de erori de anchetă! Păi ancheta trebuia să dovedească suicidul. Și ceea ce a făcut nu a condus la dovedirea suicidului. Sau cel mai clar dovedește cum s-a dorit a se interpreta ca suicid. Ceea ce-mi vine acum repede în memorie de la doamna Brooks este că nu au fost găsite amprente pe pahar, și dacă au fost, nu avea cum să susțină paharul conform amprentelor găsite și să-și îndese pe gât atâția ml de substanță roz, fără să fie urmă de substanță pe buze, ci abia undeva înspre adâncul cavității bucale. Cineva i-a turnat otrava pe gât. Doamna explică foarte limpede.
Ce interes ar fi avut cineva să-i favorizeze pe presupușii făptuitori, mai ales că era persoană publică ?

Cum s-ar fi putut ascunde atât timp vinovatul/vinovații fără să-și piardă liniștea dacă erau vinovați ?

Citat:
În prealabil postat de Iuliana.M Vezi mesajul
Eu sunt sigură că a fost amenințată cu moartea de cineva, care o avertiza că și persoanele dragi ei ar putea fi în pericol. Se aștepta în orice clipă să fie omorâtă.
Dacă era așa nu alerta autoritățile, nu era un cerc de suspecți din presupuși dușmani ?



Citat:
În prealabil postat de Iuliana.M Vezi mesajul
Cât despre ce artiști se plimbă sau nu pe la tv, îmi pare rău, chiar nu mai știu.
Pentru mine este cert că Mădălina a avut probleme sufletești existențiale încă din fragedă copilărie.

(((((((De ce a ajuns un om care a cunoscut cândva succesul să cadă așa ușor ? Teoretic nu cădea în stradă.)))))))
Este și ”meritul” oamenilor din jurul ei.
Oamenii reacționează diferit la durere, cine știe de ce o fi reacționat așa.

Eu întreb pentru că un om care e cândva sus tot are o anumită stare rar cade în sărăcie lucie, pauperizare, are niște cunoștințe în mai multe domenii se poate reinventa în altceva, cât despre emisiuni tv, concerte, festivaluri, presa spunea că nu a mai fost chemată și de aceea ar fi fost supărată că intrase într-un con de umbră.

De exemplu și formația Hi-Q s-a desființat dar unul din artiști e pilot pe cursă alții s-au reinventat, multe trupe sau artiști au intrat într-un con de umbră nemaifiind chemați sau nemaiavând proiecte care să-i țină în atenția publică.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #228  
Vechi 30.09.2021, 20:08:04
Iuliana.M Iuliana.M is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.08.2015
Mesaje: 30
Implicit

((((
Ce interes ar fi avut cineva să-i favorizeze pe presupușii făptuitori, mai ales că era persoană publică ?

Cum s-ar fi putut ascunde atât timp vinovatul/vinovații fără să-și piardă liniștea dacă erau vinovați ?

Dacă era așa nu alerta autoritățile, nu era un cerc de suspecți din presupuși dușmani ?
))))

Îmi pare rău că nu știu să folosesc opțiunea de selecție a citatului, altfel decât în metoda bâjbâită de mine.
Doamna Brooks doar demonstrează că nu a fost sinucidere. Și eu nu doar că acum cred ... dar mi-e imposibil să nu cred, pentru că dosarul nu arată că s-a sinucis. Și eu cred că și din cauză că nu au vrut să se complice și să facă o anchetă temeinică, așa cum trebuie să fie toate anchetele. Este practic o crimă felul în care anchetatorii au ajuns la concluzia că s-a sinucis doar că așa i-a sugestionat soțul ei. Sunt o grămadă de greșeli pe care oricine le poate observa dacă are răbdare și curiozitate să se informeze din ceea ce arată doamna Brooks. O să aveți apoi alte întrebări și muuult mai multe.
Reply With Quote
  #229  
Vechi 30.09.2021, 22:05:40
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iuliana.M Vezi mesajul
Îmi pare rău că nu știu să folosesc opțiunea de selecție a citatului, altfel decât în metoda bâjbâită de mine.
Nu vă mai faceți griji.

Citat:
În prealabil postat de Iuliana.M Vezi mesajul
Doamna Brooks doar demonstrează că nu a fost sinucidere. Și eu nu doar că acum cred ... dar mi-e imposibil să nu cred, pentru că dosarul nu arată că s-a sinucis.
Am citit într-un articol mai vechi faptul că ar fi trimis un sms de pe telefonul ei pe nr ei, oare acolo nu s-au găsit amprentele ei ?


Citat:
În prealabil postat de Iuliana.M Vezi mesajul
Și eu cred că și din cauză că nu au vrut să se complice și să facă o anchetă temeinică, așa cum trebuie să fie toate anchetele. Este practic o crimă felul în care anchetatorii au ajuns la concluzia că s-a sinucis doar că așa i-a sugestionat soțul ei. Sunt o grămadă de greșeli pe care oricine le poate observa dacă are răbdare și curiozitate să se informeze din ceea ce arată doamna Brooks. O să aveți apoi alte întrebări și muuult mai multe.
E posibil ca unele probe să fi fost amestecate în timpul anchetei în faza de fixare probe/ prelevare amprente să fi pus mâna pe pahar fără mânuși și cei care făceau ancheta, sau să fi interferat și persoane care nu erau specialiști pe acolo, eu nu zic că e așa.

Am găsit pe mediafax parcă un articol care spunea că mai avusese o tentativă cu o lună înainte.

Eu nu vreau să-l acuz pe soț că nu știu ce a fost, ce cred că putea face e să fi avut grijă la ce e prin casă să arunce acel flacon înainte să se fi produs ceva negativ și să caute prin casă dacă e ceva suspect după acea primă tentativă, acel flacon nu s-a teleportat acolo.

Eventual să evite certuri, supărări, viața de familie e foarte solicitantă.

Oricum nu cred că e ziditor subiectul cel mai bine ar fi să vorbim despre exemplele înălțătoare, luminoase și așa social vremurile sunt greuțe.

Iar cât privește valurile vieții, a ieși din viața artistică, din viața sportivă, din câmpul muncii prin pensionare, retragere, inadecvare pe piața cu public comercial tânăr (18-45), nu ar trebui să fie decât un nou început, o nouă reinventare, nicidecum vreo capitulare.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #230  
Vechi 01.10.2021, 13:15:16
Iuliana.M Iuliana.M is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.08.2015
Mesaje: 30
Exclamation Mădălina Manole nu s-a sinucis.

((((....nu cred că e ziditor subiectul...))))
Iertați-mă, dar eu cred că subiectul Mădălinei e firesc să prezinte interes pentru orice om (mai ales creștin) care este curios dacă a fost sau nu sinucidere. Această curiozitate nu poate reprezenta un păcat pentru un creștin, ba chiar Dumnezeu ne-a dat cap ca să-l folosim cât mai bine cu putință și la cote rezonabile în funcție de capacitatea fiecăruia. Eschivarea, poate amestecarea smereniei și a nejudecății, în acest fenomen al Mădălinei (și al oricărei sinucideri înscenate care vine într-un fel sau altul în aria de percepție a unui om) nu are cum să genereze ceva pozitiv în lumea în care trăim și implicit pentru persoana care are astfel de ”convingeri”. Însă atitudinea de genul ”nu mă interesează și cu asta basta” nu este specifică unui creștin.
Cred că subiectul Mădălinei are multe avantaje pentru care poate fi încadrat la subiect ziditor. Unul este că orice persoană interesată de cazul ei are șansa de a face o faptă bună chiar și numai cu o rugăciune pentru Mădălina și pentru rezolvarea tuturor relelor care s-au produs în modul cum a trecut ea la cele veșnice. E vorba de atitudine. Criminalii sunt liberi si nu doar că viețuiesc, dar nu se știe pe cine au mai pus în pericol în acest timp, după ce ”smeriții” anchetatori și publicul au acceptat cu o seninătate monstruoasă refrenul cu sinuciderea. Tocmai că e vorba de o persoană publică.

(((((((Iar cât privește valurile vieții, a ieși din viața artistică, din viața sportivă, din câmpul muncii prin pensionare, retragere, inadecvare pe piața cu public comercial tânăr (18-45), nu ar trebui să fie decât un nou început, o nouă reinventare, nicidecum vreo capitulare.))))))
Credeți-mă că nu știu cum s-au reinventat alți artiști și care a dorit sau nu a dorit să facă asta - chiar nu mi-a trecut nici măcar pe la ureche, reamintesc că nu privesc la tv de ani de zile și nici radio-ul nu-l deschid.
Când m-am referit la persoanele din jurul ei care-s responsabile moral (în parte, desigur) pentru halul de praf în care a ajuns mintea ei (și e ca picătura chinezească - nu se ajunge la așa ceva cât ai bate din palme, ci în ani de zile) mă refer la părintii ei, fratele ei, părintii soțului (și fostului soț), soțul ei, prietenele/prietenii ei. Nu m-am referit la cine a chemat-o sau nu a chemat-o pe scenă/spectacole/emisiuni etc.

Revenind la ceea ce ați menționat că nu vă este clar din momentul tragediei și ce a urmat apoi, o să încerc să schițez un rezumat. Poate o să fie de ajutor și persoanelor care nu pot crede că Mădălina s-a sinucis doar că așa s-au grăbit să anunțe anchetatorii și mai ales presa.


1. Toxicologic, nu prea sunt urme

https://www.youtube.com/watch?v=g_pJTP_MyB8

Doamna Brooks începe cu efectele, dovedite științific, ale furadanului în funcție de cantitatea și felul în care se vine în contact cu el. Ceea ce eu nu știam este că furadanul pătează în așa hal că acea pată, oriunde s-ar afla, nu poate fi scoasă prin nici un fel de procedeu, decât decupare/răzuire a porțiunii pătate/atinse.
Apoi urmează ce au găsit anchetatorii la fața locului: prosopul din baie care nu a fost analizat, nimeni nu a cercetat unde este sigiliul îndepărtat cu forfecuța, bucățile de tifon, nu s-au cercetat urmele de sânge de pe pereți și alte locuri de interes pentru desfășurarea logică și firească a anchetei, felul în care arată degetele Mădălinei (și felurile în care era logic să se fi pătat pe degete), cum nu s-a întrebat nimeni ce căutau cheile de la mașină în baie... și nu mai zic că nimeni nu scoate o literă despre unde era telefonul Mădălinei înainte să fie înmânat de soțul ei autorităților, și cum nu se suflă o vorbă despre amprente sau urme pe acesta. Apoi reconstituie modalitățile de deschidere a flaconului și presupusa înghițire voluntară, cum arată paharul și amprentele găsite pe acesta.

2. Uite amprentele! Nu-s amprentele!

https://www.youtube.com/watch?v=psKwIanjbWM

Aici cel și cel mai mult, după ce a arătat ce a declarat în scris fiecare persoană din casă la acel moment, m-a atras demonstrația care începe la minutul 24:40.

3. Episod 1- Madalina Manole - Sangele, Parul, Tricoul si Telefonul

https://www.youtube.com/watch?v=b147MfLMtjw

După ce prezintă pozele anchetatorilor, urmează la minutul 10:27 să încerce o reconstituire pornind cu telefonul Mădălinei. Apoi iar arată cum se prezintă în dosar degetele Mădălinei și unde era musai să fie niște urme (pete de furadan) pe telefon.
Pe la minutul 17:00 vorbește detaliat și arată plaga Mădălinei de la cap și tot ceea ce poate implica aceasta și faptul că NU se poate produce în urma unei loviri/ciocniri cu nivelul solului.
18:30 arată cum ar fi arătat părul Mădălinei dacă ar fi căzut liber din picioare.

4. Part 2 - Telefonul Madalinei

https://www.youtube.com/watch?v=zGW6xyEuwPY&t

1:27 cronologie evenimente conform declarațiilor scrise de martori, din dosar
5:05 factura Vodafone a telefonului Mădălinei, pe care tătăl ei a solicitat-o
7:54 poze făcute telefonului Mădălinei cu succesiunea mesajelor, urmate de poza cu mesajul de adio în format SMS.
10:21 desfășurător SMS-uri emis de Vodafone

5. Prima Analiza Medicala Pana acum NICI un indiciu de ingerare voluntara

https://youtu.be/SlZCOFNMJhc

Ce declară fiecare martor în scris la dosar - soțul ei, soacra ei, personalul de pe cele 2 ambulanțe sosite pe rând...


6. A fost sau nu Madalina dusa la medici? Introducere la "prima tentativa de suicid"

https://www.youtube.com/watch?v=KB0FLstYFb4

De la 2:06 arată documentele emise la așa zisa tentativă de sinucidere din Iunie, când a parcurs și o testare psihologică în care nu s-a dectectat ceva suspect.
Cam de la 5:55 soțul ei confirmă verbal la o emisiune cele de la 2:06.


7. Madalina Manole Date schimbate de procuratura

https://www.youtube.com/watch?v=8itCEnUzjqM


8. Prima analiza sumara "Testament Sentimental" coroborata cu primul interviu al lui Petru Mirce

https://www.youtube.com/watch?v=Pv0TMYdWAIU

9. Partea 3 0 Sectiunea 1 - Omisiuni la ancheta, descriere locul faptei, declaratii martorii

https://youtu.be/ZcjZZoGpTT0


10. Sumar Omisiuni Erori ale Anchetatorilor

https://youtu.be/YTErEItTKcY
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Madalina Manole Carmen FUNIERU Slujba inmormantarii 61 04.10.2021 15:46:54
Bunica mea a plecat la Domnul... glykys Generalitati 75 12.06.2014 10:24:15
Parintele Arsenie Papacioc a plecat la Domnul Adriana Cluj Stiri, actualitati, anunturi 77 18.11.2012 12:58:30
Cornel Fugaru a plecat la Domnul + cristiboss56 Generalitati 8 15.07.2011 12:10:54
IPS Bartolomeu, a plecat la Domnul!+ cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 77 18.03.2011 12:13:17