Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #201  
Vechi 01.03.2012, 00:35:57
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Astepti ce, geniule?
Sa te ia de barbat, cu acte in regula?

Pai si de ce te-ar lua daca alea 7-8 luni n-ai facut altceva decat sa..astepti, alternativa la asteptat care o ai in cap fiind chiar si mai jalnica decat ateptatul?
Poti fii mai explicit te rog?
Reply With Quote
  #202  
Vechi 01.03.2012, 00:41:36
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Poti fii mai explicit te rog?
Pui problema foaarte gresit.
Ce astepti tu de fapt de la o fata?
Reply With Quote
  #203  
Vechi 01.03.2012, 00:46:46
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

" Altfel n-ai spune ca nu exista "nepotrivire sexuala". Exista din pacate si produce mari suferinte.".........

Scuzati,despre ce anume vb si cum se manifesta aceasta afectiune?

Chiar credeti in siretlicuri din astea masculine?
Culmea este ca desi se "potrivesc sexual","potriveala"se tot consuma la nesfarsit si casatoria este tot departe asa cum era si la inceput.Paradoxul este ca cei care cauta potrivire sexuala si o si testeaza tot nu se casatoresc(ca si in alte experiente de laborator,"cercetarile" iti rapesc ani buni...)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #204  
Vechi 01.03.2012, 01:24:50
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pui problema foaarte gresit.
Ce astepti tu de fapt de la o fata?
Pai sora noastra a zis ca toti baietii pe care i-a intrebat daca ar astepta un an o dupa o fata fara ca macar sa o sarute au spus ca nu. Si am spus ca si mie mi se pare exagerat un an. Caci daca astepti si in luna a 10-a sau a 11-a iti da papucii? Nu am spus ca am neaparat asteptari mari,dar nu vad ce e asa rau in sarut de ar trebui sa astept un an.

Last edited by Raoul; 01.03.2012 at 01:30:33.
Reply With Quote
  #205  
Vechi 01.03.2012, 09:35:32
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de JustNicol Vezi mesajul
Referitor la cele de sus, ce mi-a spus un tip, cel de care am vorbit eu mai sus. Ca femeia trebuie sa te si atraga, ca doar nu te bagi in pat doar cu sufletul....Si mi-a mai spus ca nu stai acum sa te uitit la ceas sa te uitit cand au trecut minutele ca sa vina ziua cand poti sa te culci cu ea si ca el la inceput nu ar putea sa tina toate zilele din saptamana.....
Fiecare cu cel doare.
Am intrebat baietii daca ar putea sa stea fara sa sarute o fata timp de un an si mai toti mi-au raspuns ca nu ar putea sa astepte asa mult fara sa o sarute.....
Deci e mai importanta placerea trecatoare decat o iubire de durata pt generatiile din ziua de azi
Vrem sa le facem pe toate repede si fara un rezultat de durata. De aceea toate iubirile/indragosteile patimase se sting repede si au finaluri urate, ................
senorita te inseli. Ce poate fi mai frumos in dragoste decat o sarutare in care partenerul isi pune toata iubirea ce o poarta in acel sarut. Vad ca faci o mare confuzie intre sarut si a face sex cu cineva. E o mare diferenta. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #206  
Vechi 01.03.2012, 11:50:12
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Hai ca sarutul nu cred ca e chiar asa grav. Adica nici sa nu exageram...
daca nu este practicat cu sotia este extrem de grav! este un pacat, se incadreaza in categoria "necuratie".

Last edited by Profetul de carton; 01.03.2012 at 11:56:24.
Reply With Quote
  #207  
Vechi 01.03.2012, 13:29:58
Mia Mia Mia Mia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 145
Implicit

Prin " fete cuminti" am vrut sa spun fete care merg la biserica, se imbraca cuviincios, nu merg prin cluburi, nu injura, nu beau etc , lucruri care tin de moralitate, educatie; cat despre "moda" m-am referit daca mai sunt la cautare aceste fete " mai de moda veche", avand in vedere tendintele societatii de azi
__________________
"Nu te teme, Eu sunt cu tine."
Reply With Quote
  #208  
Vechi 01.03.2012, 13:38:43
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mia Mia Vezi mesajul
Prin " fete cuminti" am vrut sa spun fete care merg la biserica, se imbraca cuviincios, nu merg prin cluburi, nu injura, nu beau etc , lucruri care tin de moralitate, educatie; cat despre "moda" m-am referit daca mai sunt la cautare aceste fete " mai de moda veche", avand in vedere tendintele societatii de azi
sunt si astfel de fete, destul de multe.
Reply With Quote
  #209  
Vechi 01.03.2012, 21:58:14
JustNicol JustNicol is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 46
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
senorita te inseli. Ce poate fi mai frumos in dragoste decat o sarutare in care partenerul isi pune toata iubirea ce o poarta in acel sarut. Vad ca faci o mare confuzie intre sarut si a face sex cu cineva. E o mare diferenta. Doamne ajuta!
Pai pacatul intra prin placere....Era o conferinta de-a lui Parintele Teofil Paraian care vorbea despre relatia de prietenie intre un baiat si o fata si spunea ca e pacat ca tinerii sa se sarute, caci atunci cand ei se cunosc trebuie sa fie intre ei Iisus Hristos.....De la un sarut se poate ajunge la multe, cat de tare te-ai crede, e mai bine sa eviti ispitele decat sa te arunci in ele si sa nu faci fata.....:)
Reply With Quote
  #210  
Vechi 01.03.2012, 22:00:31
JustNicol JustNicol is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 46
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
daca nu este practicat cu sotia este extrem de grav! este un pacat, se incadreaza in categoria "necuratie".
Sunt de acord cu dvs, aveti mare dreptate!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Mai este martisorul la moda? alexdu Generalitati 14 29.08.2015 08:53:45
Daruri de la sfinti ptr copiii cuminti lore86 Nunta 19 19.12.2012 23:17:02
Dragobetele saruta fetele shakalu1 Intrebari utilizatori 0 25.02.2010 18:02:17
Care va fi moda de anul acesta? Anca-Miha Generalitati 55 01.02.2009 07:11:19