Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 23.01.2017, 23:47:05
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lancelot Vezi mesajul
nu e sofism, a fost un raspuns. la habarnistii ca tine vointa oamenilor se rezuma la stampila. pai, ba, jigodie (ai recunoscut asta, io te alint acum) in programul castigator al psd-ului nu scrie o vorbulita ca ar vrea sa dea vreo amnistie/gratiere, dimpotriva chiar, pai taman voi, securisto/bolsevicii iliescisti, ar trebui sa puneti de-o mineriada doua, ca nu-si respecta aia programul. dar pe voi va doare-n dosuri, sunteti frageziti la minte de alde gadea si badea si in capul vostru nu mai e nimic altceva decat imputiciunile alora...
Bai taticule tu nu intelegi o regula (nescrisa) pe care toate popoarele o aplica:
Cand ajung la putere fac ce vreau eu in limita constitutiei ! La revedere
Reply With Quote
  #92  
Vechi 23.01.2017, 23:56:07
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Ii spune cineva colegului nostru frumos si liber ca iti trebuiesc 7 ani de acasa ca sa scrii aici pe forum ? Ca totusi nimeni nu s-a adresat altuia pe aici cu "ba jigodie", si a scapat nepedepsit, ar fi pacat sa intrerupem traditia. :)
mai bine un "ba jigodie" sincer decat mizeria aia scrisa de tine la adresa dl cristian.

dar, ipocrizie sau nu, m-am prevalat si iata, inca ma prevalez, de propriu tau mesaj.

oricum, imi cer scuze celorlalti, am sa evit astfel de adresari chiar daca ar fi meritate.
Reply With Quote
  #93  
Vechi 23.01.2017, 23:57:23
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Bai taticule tu nu intelegi o regula (nescrisa) pe care toate popoarele o aplica:
Cand ajung la putere fac ce vreau eu in limita constitutiei ! La revedere
nu e asa copacele, nu e deloc asa.
Reply With Quote
  #94  
Vechi 24.01.2017, 00:07:43
Urbanophon Urbanophon is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.11.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 257
Implicit

Va spun cate ceva din propria experienta. Am un prieten care e inspector pe tot ce inseamna furturi si talharii. Intra hotul, ia din casa si apoi se intelege cu pagubitul sa ii returneze bunurile in schimbul retragerii. Si in cele mai multe cazuri, cel pagubit accepta sa ii se returneze bunurile de valoare considerabila, pentru ca nu il incalzeste cu nimic daca hotul stai cativa ani la bulau. Si uite asa prietenul meu se intalneste cu acelasi hot de n ori.

Un alt incident care l-am patit pe propria piele. Dupa ce am trimis la plimbare un fost puscarias, mai negricios asa la piele m-a amenintat: "BAG CUTITUL IN TINE! MAI IAU 3 ANI, FIX P**A!". Din fericire, sunt in plinatatea puterilor si ma pot apara. Dar daca e vorba de un om neputincios? Sau de copilul tau? Sau te trezesti saptmanal cu hotul peste tine in casa? Pai sa nu turbezi? Sa nu faci tu 3 ani de puscarie?

Stau si ma gandesc, ca societatea romaneasca inca are mari deficiente cand e vorba de discernamant si severitate in impartirea dreptatii. Lipsa de promptitudine, de resorturi legislative de a-i apara pe cei ce isi dau silinta sa duca o viata onesta si linistita. Si acum astia vor sa mai largeasca latul in loc sa disece mai adanc?
Reply With Quote
  #95  
Vechi 24.01.2017, 01:42:16
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lancelot Vezi mesajul
nu e asa copacele, nu e deloc asa.
Dar cum e taticule , ia explica tu frumusel aici , cum este ?
Reply With Quote
  #96  
Vechi 24.01.2017, 01:44:00
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Urbanophon Vezi mesajul
Va spun cate ceva din propria experienta. Am un prieten care e inspector pe tot ce inseamna furturi si talharii. Intra hotul, ia din casa si apoi se intelege cu pagubitul sa ii returneze bunurile in schimbul retragerii. Si in cele mai multe cazuri, cel pagubit accepta sa ii se returneze bunurile de valoare considerabila, pentru ca nu il incalzeste cu nimic daca hotul stai cativa ani la bulau. Si uite asa prietenul meu se intalneste cu acelasi hot de n ori.

Un alt incident care l-am patit pe propria piele. Dupa ce am trimis la plimbare un fost puscarias, mai negricios asa la piele m-a amenintat: "BAG CUTITUL IN TINE! MAI IAU 3 ANI, FIX P**A!". Din fericire, sunt in plinatatea puterilor si ma pot apara. Dar daca e vorba de un om neputincios? Sau de copilul tau? Sau te trezesti saptmanal cu hotul peste tine in casa? Pai sa nu turbezi? Sa nu faci tu 3 ani de puscarie?

Stau si ma gandesc, ca societatea romaneasca inca are mari deficiente cand e vorba de discernamant si severitate in impartirea dreptatii. Lipsa de promptitudine, de resorturi legislative de a-i apara pe cei ce isi dau silinta sa duca o viata onesta si linistita. Si acum astia vor sa mai largeasca latul in loc sa disece mai adanc?
Si ce treaba are asta cu legea gratierii ? N-ar bah nici o treaba. Se gratiaza doar cei care nu-s pericol public.

Update:Dan Adamescu a murit acum cateva minute.El de fapt a fost omorat in puscarie datorita conditiilor de lagar de exterminare al penitenciarelor.Dan Adamescu mergea doar in scaun cu rotile fiind bolnav de cancer.Judecatorii si procurori nu i-au dat arest la domiciliu stiind ca virgula conditiile de lagar din puscarie ii vor fi fatale pt sanatatea subreda.
Pt cine nu stie Dan Adamescu a fost unul dinte principalii contributori ai mafiei kovesisto-yohanista.

Last edited by Copacel; 24.01.2017 at 02:02:35.
Reply With Quote
  #97  
Vechi 24.01.2017, 02:22:51
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Nu era patron la deontologi acolo la Romania Libera ?
Reply With Quote
  #98  
Vechi 24.01.2017, 02:44:32
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Nu era patron la deontologi acolo la Romania Libera ?
Ba da, acel Adamescu.Era veriga financiara care gestiona fondurile.Practic el
este elementul cheie daca vrei sa demonstrezi faptul ca cei de la RL erau platiti de serviciile de informatii aservite lui LCK.
Cum aceste veriga acum lipseste, nu mai are cine sa depuna marturie in instanta de amestecul seriviciilor in presa(chestie interzisa prin lege de altfel).
Ar fi caz de curte martiala.Odata cu moartea lui Adamescu nimeni din lantul de mai sus nu mai poate fi tras la raspundere.De aceea Adamescu trebuia sa moara si inca repede, insa sa nu para executie.
Reply With Quote
  #99  
Vechi 24.01.2017, 03:14:52
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Minciuni. Si el si Vantu si aia de la Digi si aia care baga bani in Hotnews sunt (sau au fost ) niste filantropi. Ei isi rup de la gura ca sa poata Tapalaga sa se lupte cu coruptii. :)

Te apuca si rasul cand vezi ca termitele astea parasesc o corabie ( sa-i spunem EvZ ) si se muta pe alta corabie finantata tot din banii unui "penal". Dar ei sunt tot morali, gata sa-i vaneze pe corupti. Nici unul dintre ei nu se intreaba daca in primul rand el nu-i platit din bani negri, tuturor li se pare ca ei sunt cinstiti dar ca restul sunt corupti.

Singura explicatie plauzibila este ca banii "penalilor" nu-s banii lor ci sunt banii dati lor de catre o alta entitate ( sa zicem un serviciu secret ) pentru ca acel serviciu nu poate detine direct mijloace mass media. Si atunci gasesc filantropi de astia care sa finanteze ziare si televiziuni si care sa angajeze acolo toti looserii.
Reply With Quote
  #100  
Vechi 24.01.2017, 03:28:44
Teodosie Teodosie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2012
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 152
Implicit

Se spune ca atunci cand Dumnezeu pedepseste pe cineva il orbeste adica il lasa sa fie prost.
Asta se intampla cu cei ce au jefuit tara se poarta ca niste tampiti si vor pieri cu rusine.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare