Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 20.09.2018, 01:14:40
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Demetrius, tocmai ai enuntat o utopie.
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 20.09.2018, 01:55:55
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suslik Vezi mesajul
Demetrius, tocmai ai enuntat o utopie.
???

Nu-ti fa probleme, eu "o" voi trai.



P.S. Poate si tu.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #33  
Vechi 20.09.2018, 23:57:46
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
???

Nu-ti fa probleme, eu "o" voi trai.



P.S. Poate si tu.

Poate. Cine stie?
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 21.09.2018, 19:38:05
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Thumbs down

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
am cautat adineauri si am gasit ca sunt obstetricieni care intarzie declansarea travaliului sfatuind parintii sa faca... sex! este demonstrat stiintific ca ajuta nasterea, sexul si acupunctura. actul sexual nu numai ca ajuta la declansarea travaliului, dar mareste dilatatia cu pana la 2 cm!
Alibaba tu cred ca ai temperatura?... Ma tu esti stresat rau la lucru, ai inceput sa halucinezi. Vorbesti iresponsabil. Te rog, controleaza-te!
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote
  #35  
Vechi 21.09.2018, 19:59:49
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Alibaba tu cred ca ai temperatura?... Ma tu esti stresat rau la lucru, ai inceput sa halucinezi. Vorbesti iresponsabil. Te rog, controleaza-te!
adica nu crezi? de ce as inventa asa ceva? dar este simplu, cauta domne surse pe net, eu cred ca nici macar una nu neaga, chestiunea e sigura, demonstrata stiintific.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 21.09.2018, 21:10:38
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

si inca ceva, nu se poate sa nu ai si tu ocazia unei vizite la obstetrician, de oriunde o fi el, din vaslui in botosani, din baia mare pan'la slatina , pentru nevasta, nora sau nepoata, intreaba-l domne, pierzi ceva? fii atent ce-ti spun acum, TOTI, dar absolut TOTI, iti vor spune ca e asa cum zic eu, nici macar unul nu-ti va spune altceva. :))
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 21.09.2018, 22:56:06
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
adica nu crezi? de ce as inventa asa ceva? dar este simplu, cauta domne surse pe net, eu cred ca nici macar una nu neaga, chestiunea e sigura, demonstrata stiintific.
Eu pe sursele de pe net, nu dau nici cat pe o ceapa degerata bine.Am mai spus de fapt asta de-a lungul timpului. Dar sunt asa niste chestii evidente,nu stiu de ce insisti in marlanie. Femeia sta sa nasca si tu zici ca o ajuta sexul?...:-(
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote
  #38  
Vechi 21.09.2018, 23:12:33
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Eu pe sursele de pe net, nu dau nici cat pe o ceapa degerata bine.Am mai spus de fapt asta de-a lungul timpului. Dar sunt asa niste chestii evidente,nu stiu de ce insisti in marlanie. Femeia sta sa nasca si tu zici ca o ajuta sexul?...:-(
fa cum ti-am zis si intreaba, jonny. nu e nicio problema sa intrebi, orice obstetrician o sa-ti spuna asta.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 22.09.2018, 07:21:49
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suslik Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de suslik;
Demetrius, tocmai ai enuntat o utopie.
???

Nu-ti fa probleme, eu "o" voi trai.



P.S. Poate si tu.

Poate. Cine stie?
Eu cand am postat ??? -trei semne de intrebare- ma gandeam ca ele sunt suficient de sugestive ca invitatie sa dai explicatii, insa meditand putin asupra utopiei, ma gasesc eu in situatia de a-ti multumi pentru aprecierea utopiei ca fiind ideala, iar eu socotesc ca este si tangibila, mai ales ca sfintii de pana acum au dovedit-o.



P.S. Eu am raspuns initial ca ma va afecta pe mine(si pe tine, ca ai comentat) deoarece am apreciat gresit utopia ca defaimatoare si nu ideala.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #40  
Vechi 25.09.2018, 00:18:28
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Demetrius,
Utopiile sint, prin definitie, utopiile sint nerealizabile.
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare