Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 21.08.2008, 18:03:42
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.562
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
Foarte frumos. In afara de ocean te-am mai scufundat undeva?
:D

Nu, eu nu prea beau, daca la "sportul" asta te referi, serveam doar din cind in cind cite un mohito(cel cu frunze de menta) si pinacolada dar fara romul lor renumit....si apa multa tot timpul ca transpiri incontinuu.

De sportul national cu cubaneze m-a ferit Dumnezeu!...desi ispitele sunt ingrozitor de mari
Slava Domnului!
Reply With Quote
  #42  
Vechi 21.08.2008, 20:33:36
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Citat:
În prealabil postat de philalex
si eu vreau sa cumpar o bicla...sper sa nu ne loveasca snobii cu masinile lor....;)merg in Herastrau...e asa fain...
Daca esti din Bucuresti, poate facem o tura prin Herastrau...hmm, ce zici? :)
Reply With Quote
  #43  
Vechi 25.08.2008, 15:42:53
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Citat:
În prealabil postat de Mirean
Foarte frumos. In afara de ocean te-am mai scufundat undeva?
:D

Nu, eu nu prea beau, daca la "sportul" asta te referi, serveam doar din cind in cind cite un mohito(cel cu frunze de menta) si pinacolada dar fara romul lor renumit....si apa multa tot timpul ca transpiri incontinuu.

De sportul national cu cubaneze m-a ferit Dumnezeu!...desi ispitele sunt ingrozitor de mari
Slava Domnului!
Ma refeream la alte mari/oceane/lacuri in care te-ai scufundat. Si eu sunt pasionat de scufundari, urmeaza sa dau examenul pentru un brevet NAUI. Pana in prezent m-am scufundat, de mai multe ori, in Marea Rosie si Marea Neagra.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 25.08.2008, 15:53:31
literaR literaR is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.06.2008
Mesaje: 35
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de cozia
Citat:
În prealabil postat de Mirean
Foarte frumos. In afara de ocean te-am mai scufundat undeva?
:D

Nu, eu nu prea beau, daca la "sportul" asta te referi, serveam doar din cind in cind cite un mohito(cel cu frunze de menta) si pinacolada dar fara romul lor renumit....si apa multa tot timpul ca transpiri incontinuu.

De sportul national cu cubaneze m-a ferit Dumnezeu!...desi ispitele sunt ingrozitor de mari
Slava Domnului!
Ma refeream la alte mari/oceane/lacuri in care te-ai scufundat. Si eu sunt pasionat de scufundari, urmeaza sa dau examenul pentru un brevet NAUI. Pana in prezent m-am scufundat, de mai multe ori, in Marea Rosie si Marea Neagra.
Si eu am facut scufundari, in Bucuresti, in lacul Morii si in Snagov. Am doar primul nivel. Nu am mers mai departe, am pierdut legatura cu instructorul Acum am inteles ca un curs costa destul de scump. In rest ca sport am 8 ani de inot.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 25.08.2008, 16:22:16
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de literaR
Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de cozia
Citat:
În prealabil postat de Mirean
Foarte frumos. In afara de ocean te-am mai scufundat undeva?
:D

Nu, eu nu prea beau, daca la "sportul" asta te referi, serveam doar din cind in cind cite un mohito(cel cu frunze de menta) si pinacolada dar fara romul lor renumit....si apa multa tot timpul ca transpiri incontinuu.

De sportul national cu cubaneze m-a ferit Dumnezeu!...desi ispitele sunt ingrozitor de mari
Slava Domnului!
Ma refeream la alte mari/oceane/lacuri in care te-ai scufundat. Si eu sunt pasionat de scufundari, urmeaza sa dau examenul pentru un brevet NAUI. Pana in prezent m-am scufundat, de mai multe ori, in Marea Rosie si Marea Neagra.
Si eu am facut scufundari, in Bucuresti, in lacul Morii si in Snagov. Am doar primul nivel. Nu am mers mai departe, am pierdut legatura cu instructorul Acum am inteles ca un curs costa destul de scump. In rest ca sport am 8 ani de inot.
Ai primul nivel NAUI? Un curs (incepatori sau pentru aavansati) costa in jur de 9 milioane si are un modul teoretic, un modul practic - bazin si scufundari in Marea Neagra (pentru Romania) - si examinare finala.
Reply With Quote
  #46  
Vechi 25.08.2008, 16:55:41
saccsiv saccsiv is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Mesaje: 69
Implicit

Practic culturismul . Nu sunt de acord cu MATANIILE pe post de sport . MATANIA are alt scop , nu sportul .

Doamne ajuta !

http://saccsiv.weblog.ro/
Reply With Quote
  #47  
Vechi 25.08.2008, 17:30:02
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Pai uite mai Mirene hai sa mergem sa ne plimbam cu bicicleta.
:D
Reply With Quote
  #48  
Vechi 25.08.2008, 18:33:01
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

mie imi plac traseele turistice montane.chiar acum in acest weekend am fost pe VALEA SIGHISTELULUI ,o zona carstica ce face parte din complexul din muntii Apuseni ,care se chiama PONOARE.dupa 3 ore de mers ,cu opriri pe la pesterile de pe traseu ,am ajuns la un canion f.frumos distanta e mai putin de 1 metru intre cele 2 stinci inalte .pe traseu am admirat la intoarecere si pestera MAGURA ,cea mai mare dintre cele 6 aflate pe acel traseu.Se ajunge de pe valea ARIESULUI acolo.,sau dispre Oradea.Cazare la cortul propriu intr-o poiana cu nuci sau la oameni in satul Sighistel,AFLAT LA 1KM DE POIANA.E un sport complex ,efectuarea traseelor de munte care pune in circulatie singele ,creste oxigenarea tesuturilor si deci aduce numai bine corpului ,dar si relaxant pentru sistemul nervos.Merita ,cui ii plac traseele montane sa vada sighistelul si PONOARELE ,cu izbucuri numeroase si cu cel mai mare portal de pestera din Europa de 78 metri inaltime.
Reply With Quote
  #49  
Vechi 26.08.2008, 20:46:50
quasar quasar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.11.2006
Mesaje: 343
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga
mie imi plac traseele turistice montane.chiar acum in acest weekend am fost pe VALEA SIGHISTELULUI ,o zona carstica ce face parte din complexul din muntii Apuseni ,care se chiama PONOARE.dupa 3 ore de mers ,cu opriri pe la pesterile de pe traseu ,am ajuns la un canion f.frumos distanta e mai putin de 1 metru intre cele 2 stinci inalte .pe traseu am admirat la intoarecere si pestera MAGURA ,cea mai mare dintre cele 6 aflate pe acel traseu.Se ajunge de pe valea ARIESULUI acolo.,sau dispre Oradea.Cazare la cortul propriu intr-o poiana cu nuci sau la oameni in satul Sighistel,AFLAT LA 1KM DE POIANA.E un sport complex ,efectuarea traseelor de munte care pune in circulatie singele ,creste oxigenarea tesuturilor si deci aduce numai bine corpului ,dar si relaxant pentru sistemul nervos.Merita ,cui ii plac traseele montane sa vada sighistelul si PONOARELE ,cu izbucuri numeroase si cu cel mai mare portal de pestera din Europa de 78 metri inaltime.
am fost in Apuseni.Intr-adevar este foarte frumos dar prea putin solicitant din punct de vedere fizic.Sofia daca esti o iubitoare a muntelui iti recomand cu caldura Ceahlaul.Cazarea in varful muntelui la cabana Dochia e mai mult decat ieftina,pe o camera de 4 paturi am platit 15 ron de persoana.Poti si servi masa.E suuuuperb!!
Reply With Quote
  #50  
Vechi 26.08.2008, 23:12:17
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Io va recomand cazarea la cort e 0 ron/zi.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce spune biserica despre sport si competitie? alexdu Generalitati 12 27.01.2012 09:58:21
Un sport periculos Florin09 Generalitati 20 26.07.2010 21:08:08