Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 09.12.2017, 07:40:53
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Dezamagitor cum vezi problema Demetrius.
Probabil vorbesti de Nick Vujicick la P.S.,da,dar de ce nu spui, ca el vroia sa se sinucida cand avea vreo 10 ani aproximativ?

Ce sa mai zic, daca cineva pe aici a fost cam fost revoltata, ca am pus link-uri catre un luccru vadit ca e lucrarea lui Dumnezeu, anume Joni Eareckson Tada. Si ea(Joni ) se ruga de o prietena de-a ei, sa o ajute sa se sinucida ,dar era in primul an dupa accident, cand nu vedea nici un sens suferintei ei. Dar apoi a intervenit intalnirea cu un viitor pastor, Steven Estes care o ajuta sa gaseasca un sens suferintei, persoana care o ajuta sa revina pe linia de plutire, si sa devina un crestin model ducand o cruce teribila cu fruntea sus.
Imi pare rau ca pentru tine e dezamagitor raspunsul meu, imi cer iertare pentru supararea ta, si ma bucur pentru toti cei care-si gasesc un rost, insa eu vad in spatele lor niste interese foarte lumesti mai ales fiindca, desi sunt foarte multi infirmi "la fel de infirmi" care nu-s bagati in seama, numai ei sunt luati, ingrijiti, instruiti si prezentati fiindca "dau mai bine pe sticla" pentru scopurile "dirijorilor".
Daca scopul este sfant, nu i se face publicitate, ci din gura in gura se raspandeste. Efortul si cheltuiala pentru publicitate demonstreaza programarea profitului(dpmdv) si nu mi-e greu sa-l dibuiesc.

Te rog, roaga-te pentru mine!
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 09.12.2017 at 10:26:33.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare