Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.11.2012, 13:27:01
Zeytin Zeytin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.04.2011
Locație: United Kingdom
Religia: Ortodox
Mesaje: 99
Implicit O mare nelamurire..

Am urmatoarea situatie: parintii mei au botezat 2 ( din 3) dintre copii unei prietene de-a mamei. Sotul femeii a murit. De mai bine de 20 de ani femeia a trait in concubinaj cu unul... unii cunoscuti spun ca ea nu poate "fara barbat" dar eu zic ca depindea de el material ( avand un salariu frumos). In fine. Dupa 20 de ani ( nu ca in Alexandr Dumas) si dupa ce femeia a avut multe necazuri cu el fiind un betiv si afemeiat, au ajuns sa se si casatoreasca... inclusiv la biserica. Desi el a incalcat grav bunavointa cu care a fost primit la noi in casa... si faptul ca am informat parintii mei asupra acestui lucru totusi ei au acceptat sa mearga ca... nasi la nunta lor. Acum, la nici juma' de an maica- mea e pusa in situatia sa- i dea sfaturi femeii sa se scape de el.. degeaba i- am spus eu ca e pacat s-o naseasca ... degeaba! E pacat ca dupa ce a mers de nas sa-i spuna sa divorteze! Daca- i zic ca femeia ( prietena ei) e buiaca se supara.. desi sper ca constientizeaza adevarul spuselor mele...
Nu cred ca parintii mei aveau nevoie de acest pacat care si l-au facut ...
__________________
"Cand iti aduci aminte de Dumnezeu inmulteste rugaciunea, ca atunci cand Il vei uita, Domnul sa-si aduca aminte de tine." - Marcu Ascetul
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
am o mare nelamurire stefan florin Generalitati 8 21.09.2011 14:47:27
Mare nelamurire redandrei90 Generalitati 11 08.01.2011 14:50:58
Am o nelamurire mare!! Templier Knight Despre Sfanta Scriptura 14 27.12.2010 23:29:46
Mare nelamurire CristiArg Generalitati 8 19.06.2010 00:20:37
O mare rugaminte odata cu aceasta Sfanta mare sarbatoare mara2008 Generalitati 7 25.12.2009 22:35:45