Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #961  
Vechi 28.03.2010, 15:05:17
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

La multi ani tuturor celor ce purtati nume de flori, sa ii aduceti lui Dumnezeu miresme bine placute, sa va raspanditi parfumul pe tot pamantul, sa infloriti si sa le aduceti numai bucurii celor care va privesc si va aud!

La multi ani in special pentru Ory, Florinadrossu, Florinbrasov si Florin66!


__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.

Last edited by glykys; 28.03.2010 at 15:36:11.
Reply With Quote
  #962  
Vechi 28.03.2010, 17:30:22
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

La muuuuulti ani infloritori, tuturor sarbatoritilor de astazi!!!!
Attached Images
File Type: jpg 532_45acd2c70a86c.jpg (24,2 KB, 1 views)
File Type: jpg buchet-9-lalele-grena-www-floridelux-ro-image0-258797.jpg (31,1 KB, 1 views)
File Type: jpg lalele.jpg (20,0 KB, 0 views)
File Type: jpg roses23.jpg (67,1 KB, 0 views)
File Type: jpg muguet3.jpg (14,0 KB, 1 views)
Reply With Quote
  #963  
Vechi 28.03.2010, 17:33:12
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
La multi ani tuturor celor ce purtati nume de flori, sa ii aduceti lui Dumnezeu miresme bine placute, sa va raspanditi parfumul pe tot pamantul, sa infloriti si sa le aduceti numai bucurii celor care va privesc si va aud!

La multi ani in special pentru Ory, Florinadrossu, Florinbrasov si Florin66!


Mmmmmm...pot sa rup si eu un trandafir?
Reply With Quote
  #964  
Vechi 28.03.2010, 18:42:56
Maria-Raluca's Avatar
Maria-Raluca Maria-Raluca is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 79
Implicit

La multi ani si multe bucurii tuturor sarbatoritilor acestei zile!
Attached Images
File Type: jpg floare.jpg (25,4 KB, 1 views)
File Type: jpg Intrarea Domnului in Ierusalim 0604.jpg (35,0 KB, 1 views)
__________________
~Munceste ca si cum nu ai muri niciodata, dar ingrijeste-te de suflet ca si cum ai muri maine!~
~Cand oamenii te cinstesc si te lauda, spune-ti in sinea ta:" Nu eu merit asta, asta nu se cuvine mie, ci, Tie, Doamne!"~
Reply With Quote
  #965  
Vechi 28.03.2010, 18:48:22
florina_drossu florina_drossu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 120
Implicit

Mulțumesc mult de tot pentru urări, dragii mei colegi forumiști!

Fie ca săptămâna care urmează sa ne fie tuturor urcuș spre a învia cu Hristos, după ce mai întâi răstignim patimile și poftele necurate din noi!
Attached Images
File Type: jpg cruci.jpg (78,9 KB, 6 views)
Reply With Quote
  #966  
Vechi 28.03.2010, 19:07:03
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Pace in suflet!

Doamnei Ica Milin, ii doresc in mod special sa-i fie zilele incarcate de flori ale bucuriei!

Va imbratisez!

Reply With Quote
  #967  
Vechi 28.03.2010, 19:53:06
casiana's Avatar
casiana casiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 177
Implicit pt toti cei cu nume de flori si nu numai..

La multi ani si sa va bucurati de binecuvantarea sarbatorii Intrarii Domnului Iisus Hristos in Ierusalim!
__________________
Ma plangeam ca n-am bani pentru sandale, pana cand m-am intalnit cu un om fara picioare...
"Cred, Doamne! ajuta necredintei mele!"(Marcu, 9:24)
Reply With Quote
  #968  
Vechi 28.03.2010, 20:02:00
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eduardd Vezi mesajul
La multi ani tuturor floricelelor! Va iubesc, va sarut si va
Multumim !, Multumim !...pentru sarut, pentru imbratisare si pentru iubire...SUNT CALDE !, se simt....
Multumesc tuturor pentru urarile frumoase si sincere .
Multumesc Glykys, pentru trandafirii minunati incarcati de parfum, de puritate, de " intangibilitate " pentru protectie si....de atata roz. Imi amintesc de drumurile copilariei, drumuri ce duceau spre scoala, captusite de florile vecinilor .
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "

Last edited by ory; 28.03.2010 at 20:10:35.
Reply With Quote
  #969  
Vechi 28.03.2010, 20:05:25
Grabriella Grabriella is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.05.2009
Locație: Cluj
Religia: Ortodox
Mesaje: 288
Implicit

Eu multumesc din tot sufletul pentru felicitari chiar daca nimeni nu ma cunoaste si nu mi s-a adresat in mod special.Dar aceste zile inseamna enorm pentru mine . Bunul Dumnezeu a facut in asa fel incat sarbatorile crestine de cea mai mare insemnatate sa coincida cu aniversarile mele personale.In urma cu 10 ani , de marea sarbatoare a Bunei Vestiri, inceputul mantuirii noastre,am fost si eu chemata in Biserica Ortodoxa si mi-am facut cererea de primire.Fara sa fac nici o analogie, fiindca pe atunci aceasta sarbatoare nu exista pentru mine,am dorit ca numele de botez sa fie Gabriela.De Sfintele Florii imi serbez numele din buletin care este Lili ,adica crin.Iar Sfanta zi de Inviere a Domnului inseamna si invierea mea din morti pentru ca in acesta zi am primit Sf. Botez Ortodox in Sf. Manastire cu hramul Sf. Arhangheli Mihail si Gavriil,iar in acest an coincide cu ziua nasterii mele.
Iertati-ma, dar am simtit nevoia sa impartasesc marea mea bucurie si marea minune a dragostei Lui Dumnezeu pentru un biet suflet pacatos.
Reply With Quote
  #970  
Vechi 28.03.2010, 20:25:21
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Grabriella Vezi mesajul
Eu multumesc din tot sufletul pentru felicitari chiar daca nimeni nu ma cunoaste si nu mi s-a adresat in mod special.Dar aceste zile inseamna enorm pentru mine . Bunul Dumnezeu a facut in asa fel incat sarbatorile crestine de cea mai mare insemnatate sa coincida cu aniversarile mele personale.In urma cu 10 ani , de marea sarbatoare a Bunei Vestiri, inceputul mantuirii noastre,am fost si eu chemata in Biserica Ortodoxa si mi-am facut cererea de primire.Fara sa fac nici o analogie, fiindca pe atunci aceasta sarbatoare nu exista pentru mine,am dorit ca numele de botez sa fie Gabriela.De Sfintele Florii imi serbez numele din buletin care este Lili ,adica crin.Iar Sfanta zi de Inviere a Domnului inseamna si invierea mea din morti pentru ca in acesta zi am primit Sf. Botez Ortodox in Sf. Manastire cu hramul Sf. Arhangheli Mihail si Gavriil,iar in acest an coincide cu ziua nasterii mele.
Iertati-ma, dar am simtit nevoia sa impartasesc marea mea bucurie si marea minune a dragostei Lui Dumnezeu pentru un biet suflet pacatos.
Foarte frumos!La multi ani, plini de lumina si pace sufleteasca!
Attached Images
File Type: jpg pink4.jpg (33,8 KB, 2 views)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Membri ai familiilor regale vest-europene "cuce- PadreCory Generalitati 69 04.07.2010 18:14:17
Hristos a inviat! si pentru membri altor confesiuni crestine mihailt Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 6 09.04.2010 01:20:01
FORUM iosif Generalitati 16 30.06.2009 08:17:16
Aniversari nede_mar Generalitati 1 30.08.2008 16:59:34
Aniversari si comemorari ancah Stiri, actualitati, anunturi 9 31.08.2007 08:01:08