Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 01.07.2009, 19:04:06
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Se stie ca asa zisa pedofilie a lui Michael nu a fost probata, asadar, cei care va hliziti copios, mai bine v-ati uita in oglinbda, sau in oglinda propriului suflet si a propriei minti, s-ar putea sa gasiti acolo lucruri mult mai hilare decat stirea cu Michael. De la un simplu zvon pana la certitudine este o cale foarte lunga pe care o poate intelege doar cei cu ceva minte in cap si cu mai putin zambet pe mutra din orisice.
Nu sunt un fan Michael, dar cunosc ceva dintre melodiile lui fiindca nu ai cum sa le ocolesti , care, de altfel, daca le intelegi sensul ele sunt chiar profunde si pline de umanism.
Michael a fost un om foarte sensibil, a fost un copil etern, iar chestia cu pedofilia a fost evident un abuz, o manipulare...un proces pentru castiguri materiale, si-nca ce castiguri. Un om simplu care nu stie decat sa hlizeasca nu are cum sa inteleaga aceasta forta a banului in societate, o forta, mai ales malefica pe care o simt cei invidiosi si pusi pe hartuiala.
Michael Jackson a fost un copil, un etern copil...a ajutat copii. Se spune ca , copii merg in rai, Michael a fost un copil care a suferit foarte mult, care a sfidat valoarea banului facandu-l rece in fata acestora, a fost un copil mare...iar copii se duc in RAI.
DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE, PACEA MULT DORITA !
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #82  
Vechi 01.07.2009, 19:35:17
peps peps is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 55
Implicit !!!

http://trashselector.com/evan-chandl...sorry-michael/
Reply With Quote
  #83  
Vechi 02.07.2009, 16:26:53
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

" We Are The World "...spune totul despre Michael Jackson.
Dumnezeu sa-l ierte !, a avut o inima mare in care nu a facut loc la toti banii pamantului.
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #84  
Vechi 02.07.2009, 19:59:14
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

nu stiu de ce il tot ridicati in slavi pe jackson?
a fost un pedofil si zic unii chiar satanist
la concertele lui ramane intr-o pozitie ,in forma de fulger,simbol satanist.

Fulgerul

Este simbolul lui Lucifer.
Hristos zice in Noul Testament: Am văzut pe satana ca un fulger căzând din cer (Luca 10,18).

si sora-sa
[SIZE=3][COLOR=black][SIZE=2]Janet Jackson e cam satanista:

[/SIZE]
[/COLOR][/SIZE]
http://home.earthlink.net/~satanbusters/
Reply With Quote
  #85  
Vechi 02.07.2009, 20:12:20
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

http://www.sfaturiortodoxe.ro/_muzicarock.htm


Multe formatii ca AC/DC , Black Sabbath , Kiss folosesc acest simbol al fulgerului,

iar Michael Jackson ajunge să-l facă cu trupul lui în timp ce dansează .

Este oare o simplă coincidentă faptul că organizatia SS a lui Hitler avea ca simbol acelasi semn al fulgerului?
Reply With Quote
  #86  
Vechi 02.07.2009, 20:43:25
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Michael, where are you, Michael???
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #87  
Vechi 02.07.2009, 22:26:12
iulyaan's Avatar
iulyaan iulyaan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.09.2006
Mesaje: 315
Implicit

simple speculatii
Reply With Quote
  #88  
Vechi 02.07.2009, 22:37:21
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
nu stiu de ce il tot ridicati in slavi pe jackson?
a fost un pedofil si zic unii chiar satanist
la concertele lui ramane intr-o pozitie ,in forma de fulger,simbol satanist.

Fulgerul

Este simbolul lui Lucifer.
Hristos zice in Noul Testament: Am văzut pe satana ca un fulger căzând din cer (Luca 10,18).

si sora-sa
[SIZE=3][COLOR=black][SIZE=2]Janet Jackson e cam satanista:

[/SIZE]
[/COLOR][/SIZE]
http://home.earthlink.net/~satanbusters/
Aberatii, si iar aberatii, crestinii, mai ales cei anti...si tot anti..., cauta orice pretext pentru a denigra lucruri care nu tin neaparat de biserica...
Aberatii ! ! ! Cu toata credinta pe care considerati ca o aveti, ati dori voi sa fiti atat de inocenti ca Michael. Iar oamenii inocenti prezinta credinta nepropovaduita a fragilitatii lor.
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #89  
Vechi 02.07.2009, 23:04:20
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

eu nu cred ca sunt simple speculatii

nu vreau sa studiez familia jackson,viata lor ...ca sa demonstrz ca sunt satanisti,cel putin janet si michael jackson
dar totusi suntem crestini deci sa nu ne lasam inselati si pacaliti-chiar daca ne place cum suna muzica lui- si sa vedem adevarul.

dupa cum zice articolul de aici :http://home.earthlink.net/~satanbusters/ cel putin michael jackson daca nu si alti frati sau surori au fost molestati cand erau mici de catre tatal lor.Din punct de vedere psihologic acest lucru a lasat o amprenta asupra psihicului lui Michael Jackson care mai tarziu ajunge pedofil si molesteaza la randul lui copii (un fel de razbunare inconstienta sau poate constienta).
Faptul ca a fost satanist nu e de mirare -multi cantareti rock sau de alt gen si-au vandut sufletul diavolului,au fost in organizatii oculte au practicat magie pt a dobandi putere,faima,bani.
O fi cazul si a lui Michael Jackson,care apare in pozitia fulgerului pe scena cand danseaza,fulgerul fiind simbol satanist.

Tot in articolul de mai sus vedem ca Michael Jackson a sacrificat 40 de vaci si a facut baie in sange de vaca,urmand ca sa apara apoi melodia:
Blood On The Dance Floor

unde se vorbeste numai de sange pe ringul de dans de cutit plin de sange etc:
http://www.azlyrics.com/lyrics/micha...ancefloor.html

deci cred ca totusi nu sunt simple speculatii...

Totusi suntem crestini hai sa privim lucrurile crestineste si sa nu ascultam muzica unor satanisti.

Si inca ceva..e o aberatie sa se faca atatea manifestatii -chiar si in Romania-pt ca amurit jackon-un pedofil si satanist

cred ca nici daca murea un mare duhovnic nu se mediatiza atata
Reply With Quote
  #90  
Vechi 02.07.2009, 23:13:32
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Ei, so what ? Si ce daca avea si versuri mai nonconformiste, era om si avea propriile frustrari, ca noi toti, de altfel, insa ni le manifestam altfel..scriind pe forum, spre exemplu. Cu ce cred cei care-l denigreaza ca sunt mai presus de omenia lui Michael, poate mai prejos, pentru ca nu ar fi acestia capabili de maiestria lui si de sensibilitatea acestuia.
Dar versurile mai profunde si pline de umanism nu le aduceti la inaintare ? Nu !, pentru ca sunteti doar pe post de carcotasi acum...si va place, judecati fiindca asta stiti sa faceti cel mai bine....
Lasati-l pe Michael sa se odihneasca in pace si vedeti-va de pacatele si de semnul de pe fruntea proprie fiindca, nu se stie care pe care ingaduie Dumnezeu mai mult, nu aveti nici o certitudine in acest sens.
Michael a spus ceva ce mi-a placut ; " Multumesc Lui Dumnezeu pentru ca mi-a dat vocea si oamenilor pentru ca au ascultat-o ! "
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A murit Colombo Daniel_7 Stiri, actualitati, anunturi 5 10.07.2011 21:02:21
Mama mea a murit ichim Generalitati 15 08.08.2008 02:26:13
"Codul Bibliei" de Michael Drosnin alexandra28again Generalitati 23 09.05.2008 15:27:01