Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #7  
Vechi 27.02.2021, 14:52:47
eusingur eusingur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2014
Locație: Germany
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Send a message via Skype™ to eusingur
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Alta perla(neagra)!


Cum iti spusei adineaori(la preotul grec): e tocmai invers.
Iubirea nu depinde de absolut nimic.
Vrei sa spui ca Iisus habar n-avea ca e Fiul lui Dumnezeu pana nu s-a intrupat ca noi pacatosii? Dumnezeu n-a stiut ca e Dumnezeu pana n-a facut Lumina?
Tu nu intelegi ca lumina nu depinde de intuneric, ci intunericul depinde de lipsa luminii?

Plusul are valoare de sine, spre deosebire de - (minus), care se remarca prin lipsa valorii.
Mai ai de folozofat putin, nu foarte mult, dar nu singur ca-i pericol sa crezi ca ai dreptate.




P.S. Nu raul trebuie sa-l cunosc ca sa cred ca sunt bun, ci binele trebuia sa-l cunosc ca sa stiu ca sunt rau natural.
bine, si tu ai dreptate, nu am sa-ti dau satisfactie, vizavi de p.s-ul tau...
deci tu sustii ca Dumnezeu a Creat niste rai, inclusiv pe tine.
Dumnezeu NU INVATA SI NU AFLA NIMIC, EL ESTE! Tu esti in starea de invatare(asta daca vrei sa)
Fiul Lui Dumnezeu E insasi Dumnezeu, deci logic(?) ca nu are nevoie sa afle nimic, DEJA STIE TOT.
"Eu si cu Tatal, Una Sutem"...capisci?
"Eun sunt in toate si toate in Mine sunt"...asta cu aflatu...
"Eu sunt alfa si omega, inceputul si sfarsitul..."
Dumnezeu Tatal=tot ce tu vezi si simti(?)
Dumnezeul Fiul=Iisus Hristos...Dumnezeu intrupat, PENTRU CA IN STARE DE DUMNEZEU NU POATE CUNOASTE MOARTEA...s-a intrupat in chip de OM(Deja e compatibil,din moment ce tu esti "chip si asemanare" si "suflare de viata" e in tine, de la Dumnezeu),ca sa poata MURI, si asa sa cunoasca pe madam moartea, si sa o infranga...capisci?
Duhul Sfant=vointa Divina, care manifesta pretutindeni in univers, e omni prezenta si omni potenta, de aia tu poti fi aici pe pamantu asa..un rau!

Last edited by eusingur; 27.02.2021 at 16:42:17.
Reply With Quote