Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 24.09.2010, 22:17:43
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de codana Vezi mesajul
esti o fericita,daca te intelegi bine cu toti prietenii tai,indiferent de convingerile lor vis a vis de credinta.
referitor la intoarcerea foii,banuiesc ca o faci cu 180 grade,pen ca la 360 grade de intorci la pozitia de plecare.
si daca ai un prieten(a) la fel ca tine,in comportament, nu cred ca ezista cale de mijloc,doua sabii nu stau in aceeasi teaca,zac io.
Eu prefer 360 deoarece prin aceasta rotire rad totul...si ajung in punctul de unde am plecat dar cu o curatenie facuta complet....si sa stii ca am prieteni la fel ca mine si avem loc in aceeasi "teaca", deoarece exista RESPECT, fiecare are locul lui si nu-l incalca pe al celuilalt...eu am spus ca cine ma cunoaste imi respecta principiile si firea iar asta se intampla deoarece eu sunt prima care respect...daca nu s-ar merge pe acest principiu nu am mai discuta de prieteni ci de persoane de pe strada care trec pe langa noi oricum....si nici aceeia nu ma deranjeaza deoarece "prefer sa ma dau la o parte si sa le fac loc sa treaca preferand sa astept putin decat sa ma grabesc sa o iau inaintea lor si in final sa creez ambuscada" :))))
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #42  
Vechi 24.09.2010, 22:19:49
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Cat timp nu ajungem la discutii teologice, e bine; in rest nu vad cum ar fi...
Reply With Quote
  #43  
Vechi 24.09.2010, 22:20:48
codana's Avatar
codana codana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.06.2008
Locație: Botosani
Religia: Ortodox
Mesaje: 523
Implicit salut,iubirea

Citat:
În prealabil postat de Iubirea Vezi mesajul
Eu prefer 360 deoarece prin aceasta rotire rad totul...si ajung in punctul de unde am plecat dar cu o curatenie facuta complet....si sa stii ca am prieteni la fel ca mine si avem loc in aceeasi "teaca", deoarece exista RESPECT, fiecare are locul lui si nu-l incalca pe al celuilalt...eu am spus ca cine ma cunoaste imi respecta principiile si firea iar asta se intampla deoarece eu sunt prima care respect...daca nu s-ar merge pe acest principiu nu am mai discuta de prieteni ci de persoane de pe strada care trec pe langa noi oricum....si nici aceeia nu ma deranjeaza deoarece "prefer sa ma dau la o parte si sa le fac loc sa treaca preferand sa astept putin decat sa ma grabesc sa o iau inaintea lor si in final sa creez ambuscada" :))))
am inteles punctul tau de vedere,multumesc ptr. raspuns
__________________
Ioan,3.16;1Corinteni,13.4-7
Reply With Quote
  #44  
Vechi 25.09.2010, 19:00:46
unpaharcuapa's Avatar
unpaharcuapa unpaharcuapa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 29
Implicit

Nu putem sa traim fara prieteni.Asa e lasat sa-mi iubesc aproapele chiar daca el are alte valeitati si nu-mi impartaseste credinta mea.Eu supravietuiesc alaturi de ei si pot spune ca nu-mi e greu.Toti avem un loc sub soare cu cine iti poti impartasi credinta e binevenit cu cine nu-ti poti impartasi credinta sa-si vada de drumul lui.Eu nu incerc sa-l schimb atata timp cat el nu discuta cu mine contra.Pot sa spun ca cu unii dintre prietenii mei am reusit sa-i mai fac sa-si schimbe un pic viata...un drum la biserica,un acatist,o rugaciune,o spovedanie...imi place sa cred ca omul se poate schimba...azi o discutie,maine alta...insa din cauza vietii asteia asa de intortocheata ne mai impiedicam si pana o luam de la capat...drumul e anevoios dar in aceasta lume e de toate pt toti numai sa vrei.Iubiti-va aproapele caci din iubire am fost creati.Stiu ca e greu ca unii nu merita nici daca ii dai cu ciocolata sau cu caramel dar merita sa incercam.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre esecuri in relatiile cu aproapele=Prietenii fara sorti de izbanda Yasmina Generalitati 19 12.05.2014 19:26:10
Cum intelegeti cultul ortodox ? STEPHAN Spiritualitatea ortodoxa 10 11.06.2012 17:13:39
Parinti necredinciosi...suferinta copiilor! Gabita_30 Intrebari utilizatori 28 23.05.2011 20:12:20
Ce intelegeti prin.......... mara2008 Nunta 12 30.06.2010 07:27:25
Cainii,prietenii lui Lazar!... 14carol06 Generalitati 0 05.02.2009 16:35:05