Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 16.03.2012, 13:25:28
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

----- Forwarded Message -----
From: Zaharia Lidia <baby_lidiutza@...>
To: provitabucuresti@...
Sent: Thursday, March 15, 2012 8:49 PM
Subject: Provita Bucuresti: Nu vreau sa fac avort!

Acesta este un chestionar email via http://provitabucuresti.ro/ de la:
Zaharia Lidia <baby_lidiutza@...>

Am nevoie de un ajutor.Va rog ajutati-ma cum puteti.Si va implor din tot sufletul.Sunt din Botosani si sunt insarcinata in 4 saptamani.am 21 de ani,mi-am dorit acest copil,il doresc,si-l voi dori din totdeauna.Dar nu stiu ce sa fac.Va rog ajutati-ma cu un sfat ca simt ca o iau razna..baiatul cu care am conceput acest copil ,pe care eu l-am vrut si-l vreau din toata inima, mi-a zis dupa 4 saptamani de sarcina,sa fac avort(...Prima oara cand a aflat vestea,era extrem de fericit.Dar vestea cea mare nu a prea bucurat-o pe mama lui.Tin sa va zic k el sta in suedia cu parintii lui,inca depinde de ei.Eu cu parintii nu prea sunt apropiata,am crescut la bunica.parintii mei sunt foarte exigenti,inca cu idei invechite.Ei nu au aflat de aceasta sarcina si pana nu gasesc o scapare ca sa ies bine din aceasta situatie si eu cat si pruncul,nu le voi spune.Am cautat un ajutor din toate partile.Credeti-ma avort nu vreau sa fac,e pruncul meu cel mult dorit!! Dar daca o i-au si pe partea cealalta..ajutor din partea prietenului meu nu voi avea,din partea parintilor mei nici atata,in alta parte nu am de unde cere un mic ajutor,un mic sfat.nu stiu ce sa fac.sunt constienta ca daca fac avort,n-am sa mai fiu cum am fost pana acuma.Mi-e frica de ai mei,mi-e frica de gura lumii.Nu am unde sa ma duc sa pot duce sarcina mai departe,unde pot creste pruncul meu iubit.Va rog din tot suflet,tot ce am nevoie de la d-voastra e un mic sfat..De un mic ajutor..Va rog raspundeti-mi la mesaj ca sunt disperata si nu vreau sa ajung la ideea k daca il omor pe prunc ...mai bine mor cu el in burta,decat sa-l ucid.Va rog ajutati-ma! Va rog din Tot sufletul!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #42  
Vechi 07.04.2012, 17:21:14
Nicador's Avatar
Nicador Nicador is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 142
Implicit

Alta durere mare pe care o aveti voi mamele, dar care atarna si-asupra tatilor, sunt copiii lepadati. E pacat strigator la cer! E ucidere la mijloc, nu e ceva mai usor. E pacat strigator la cer. Ascultati toti cu luare aminte. Sangele lor striga razbunare. De aceea nu vei avea noroc cu ceilati ci plans si jale. Razbunarea sangelui varsat se face fara mila, ori ca iti ia Dumnezeu si pe ceilalti, ori vor cere insasi capul mamei.

Despre copiii lepadati - Parintele Arsenie Boca - http://www.adevaruldespreavort.ro/ce...e-arsenie-boca
__________________
Da-ne Doamne mie si natiunii
Credinta Fiului Tau cand si-a asumat pacatul lumii
Ca sa putem sta drepti in fata furtunii
Ca'i atat de trist sa vezi ce ieftin se vand unii
Trag numai pentru ei si fac ce vor
Demoni, manglitori ma tenteaza sa raman un carnivor
Dar raze de adevar mangaietor de la Mantuitor
Au ajuns la inima mea cu mult inaintea lor!
Reply With Quote
  #43  
Vechi 08.04.2012, 16:12:22
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit crima

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
----- Forwarded Message -----
From: Zaharia Lidia <baby_lidiutza@...>
To: provitabucuresti@...
Sent: Thursday, March 15, 2012 8:49 PM
Subject: Provita Bucuresti: Nu vreau sa fac avort!

Acesta este un chestionar email via http://provitabucuresti.ro/ de la:
Zaharia Lidia <baby_lidiutza@...>

Am nevoie de un ajutor.Va rog ajutati-ma cum puteti.Si va implor din tot sufletul.Sunt din Botosani si sunt insarcinata in 4 saptamani.am 21 de ani,mi-am dorit acest copil,il doresc,si-l voi dori din totdeauna.Dar nu stiu ce sa fac.Va rog ajutati-ma cu un sfat ca simt ca o iau razna..baiatul cu care am conceput acest copil ,pe care eu l-am vrut si-l vreau din toata inima, mi-a zis dupa 4 saptamani de sarcina,sa fac avort(...Prima oara cand a aflat vestea,era extrem de fericit.Dar vestea cea mare nu a prea bucurat-o pe mama lui.Tin sa va zic k el sta in suedia cu parintii lui,inca depinde de ei.Eu cu parintii nu prea sunt apropiata,am crescut la bunica.parintii mei sunt foarte exigenti,inca cu idei invechite.Ei nu au aflat de aceasta sarcina si pana nu gasesc o scapare ca sa ies bine din aceasta situatie si eu cat si pruncul,nu le voi spune.Am cautat un ajutor din toate partile.Credeti-ma avort nu vreau sa fac,e pruncul meu cel mult dorit!! Dar daca o i-au si pe partea cealalta..ajutor din partea prietenului meu nu voi avea,din partea parintilor mei nici atata,in alta parte nu am de unde cere un mic ajutor,un mic sfat.nu stiu ce sa fac.sunt constienta ca daca fac avort,n-am sa mai fiu cum am fost pana acuma.Mi-e frica de ai mei,mi-e frica de gura lumii.Nu am unde sa ma duc sa pot duce sarcina mai departe,unde pot creste pruncul meu iubit.Va rog din tot suflet,tot ce am nevoie de la d-voastra e un mic sfat..De un mic ajutor..Va rog raspundeti-mi la mesaj ca sunt disperata si nu vreau sa ajung la ideea k daca il omor pe prunc ...mai bine mor cu el in burta,decat sa-l ucid.Va rog ajutati-ma! Va rog din Tot sufletul!!!!!!!!!!!
Dumnezeu sa-i dea gandul cel bun acestei fete acum in preajma invierii.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!

Last edited by Hartford; 08.04.2012 at 16:15:56.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ispita de dreapta, ispita de stanga carmina Mari Duhovnici si predicile lor 24 31.05.2013 17:22:58
LA MAI MARE ! cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 15 11.07.2011 19:40:58
Cer un mic mare ajutor unu_oarecare Pocainta 12 13.01.2011 20:28:10
cel mai mare pacat, sau cea mai mare minciuna zuzu17 Intamplari adevarate 9 05.01.2010 13:44:56
O mare rugaminte odata cu aceasta Sfanta mare sarbatoare mara2008 Generalitati 7 25.12.2009 23:35:45