Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 24.07.2023, 14:28:37
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 163
Implicit Dacă niciun medicament psihiatric nu m-a vindecat pana acum o poate face Dumnezeu

Vreau sa fiu copil de Dumnezeu și sa am ca obiectiv viata vesnica

Eu îmi doream sa fac tot felul de cursuri, sa ma vindec de o boala incurabila(schizofrenia), sa nu știu ce, sa nu știu cum dar adevăratul scop, sens și obiectiv al meu trebuie sa fie sa ma pocăiesc și sa devin copil de Dumnezeu (pe cei ce vin la El ne-a numit fii, copii in Biblie (astfel încât sa ma mântuiască si sa am parte de viata veșnică și sa îmi mântuiască și tot neamul.
E un drum lung, dar am de gând sa îl parcurg, iminapsr atâtea probleme fizice pe lângă alea psihice încât Dumnezeu rămâne și va rămâne mereu ultima si singura Speranța de acum incolo..
La problemele pe care le am eu fizice și psihice nu pot face decât sa îmi pun speranța toată on Dumnezeu și sa ma incred in numele Lui, bratul Sau, în ajutorul Lui.Drumul de pocăință e foarte greu pentru mine, sm o mulțime de pacate dar am speranța că voi reuși sa devin un adevărat copil de Dumnezeu.
Iar dacă nu m-a vindecat niciun medicament pana acum psihiatric, Dumnezeu o poate face sau cel puțin îmi poate vindeca sufletul și e mai mate lucru.
Doamne ajuta tuturur!Acum știu pe ce drum sa merg, pe cel al lui Iisus și al religiei di credinței în Domnul Iisus
Reply With Quote
  #2  
Vechi 24.07.2023, 17:24:56
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Vreau sa fiu copil de Dumnezeu și sa am ca obiectiv viata vesnica

Eu îmi doream sa fac tot felul de cursuri, sa ma vindec de o boala incurabila(schizofrenia), sa nu știu ce, sa nu știu cum dar adevăratul scop, sens și obiectiv al meu trebuie sa fie sa ma pocăiesc și sa devin copil de Dumnezeu (pe cei ce vin la El ne-a numit fii, copii in Biblie (astfel încât sa ma mântuiască si sa am parte de viata veșnică și sa îmi mântuiască și tot neamul.
E un drum lung, dar am de gând sa îl parcurg, iminapsr atâtea probleme fizice pe lângă alea psihice încât Dumnezeu rămâne și va rămâne mereu ultima si singura Speranța de acum incolo..
La problemele pe care le am eu fizice și psihice nu pot face decât sa îmi pun speranța toată on Dumnezeu și sa ma incred in numele Lui, bratul Sau, în ajutorul Lui.Drumul de pocăință e foarte greu pentru mine, sm o mulțime de pacate dar am speranța că voi reuși sa devin un adevărat copil de Dumnezeu.
Iar dacă nu m-a vindecat niciun medicament pana acum psihiatric, Dumnezeu o poate face sau cel puțin îmi poate vindeca sufletul și e mai mate lucru.
Doamne ajuta tuturur!Acum știu pe ce drum sa merg, pe cel al lui Iisus și al religiei di credinței în Domnul Iisus
Pe Cale ca sa-ti implinesti scopul nu uita sa-L si iubesti cu viata in fiecare zi pe Domnul Iisus prin rugaciuni duhovnicesti dorind sa fii si tu iubit de El si pentru asta sa-L asculti si sa-L crezi cu adevarat cand iti vorbeste direct sau prin preotii si sfintii Lui, sa-l crezi mai mult pe El decat pe orice om lumesc pe care ai tentatia, ispita, sa-l asculti, sa-l crezi si sa-i zici tata ca un copil naiv.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #3  
Vechi 26.07.2023, 00:36:16
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Deci la fiecare post pe care ti-l scriu o sa iti spun acelasi lucru.


Du-te la Biserica sa linistesti patimile din tine.

Boala ta e duhovniceasca nu trupeasca.


De asta o sa o vindeci doar in Biserica.


Ce vrei sa iti spun mai mult de atat? De ce nu auzi?

De ce nu intelegi ca pentru boala ta doar Biserica te poate salva?



Lamentarea asta a ta continua, nu te ajuta.
Pierzi timpul de ani intregi si nu te duci la Biserica unde este salvarea ta.

Da, in fiecare saptamana du-te de 2 ori la Biserica si stai la slujba.
Si o sa te pui pe picioare.
Spovedeste-te. Impartaseste-te.

Pune-te pe picioare ca om.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 28.07.2023, 08:50:33
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 163
Implicit

E o boala în care neurotransmitatorii chimici cerebrali sunt afectați.
Nu e nicio boala duhovniceasca.
Defapt sufletul,inima emoțiile,dragostea etc vine din creier nu cum zic religiosii,toate se întâmplă în creierul uman.
Dar la unii se întâmplă în inima care e doar o pompa.
Învățați stiinta/medicina ,lăsați prostiile religioase și bisericoase.
Știința e viitorul,studiati-o
Eu postez aici când n-am ce face,mai mult asa ce visez noaptea postez ziua dar eu sunt la zi cu tratamentul și foarte lucid,însă Biserica delireaza non-stop la liturghii ,pe net dar când cer bani de la oameni pentru serviciile religioase sa vezi ce lucizi sunt.
Mi-e scarba de lumea în care trăim, mi-e scârbă de lumea în care traim,de societatea asta mizera și umanitatea asta infecta
Reply With Quote
  #5  
Vechi 28.07.2023, 11:21:18
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
E o boala în care neurotransmitatorii chimici cerebrali sunt afectați.
Nu e nicio boala duhovniceasca.
Defapt sufletul,inima emoțiile,dragostea etc vine din creier nu cum zic religiosii,toate se întâmplă în creierul uman.
Dar la unii se întâmplă în inima care e doar o pompa.
Învățați stiinta/medicina ,lăsați prostiile religioase și bisericoase.
Știința e viitorul,studiati-o
Eu postez aici când n-am ce face,mai mult asa ce visez noaptea postez ziua dar eu sunt la zi cu tratamentul și foarte lucid,însă Biserica delireaza non-stop la liturghii ,pe net dar când cer bani de la oameni pentru serviciile religioase sa vezi ce lucizi sunt.
Mi-e scarba de lumea în care trăim, mi-e scârbă de lumea în care traim,de societatea asta mizera și umanitatea asta infecta
Ce-ai patit? Pana acum voiai mantuire, sa te faci copil de Hristos si acum iata-te esti pe sfinvers, ai dat-o la intors, critici, lovesti, negi mesajul Liturgic, negi Biserica si vrei dulciuri carnivore gen NewAge in timp ce ti-e greata si lehamite de noi sustinand ca deliram. Ce ai patit? Te-a atins necuratul in somn si te dai mare acuma ca el? Te-a tzepuit, te-a tzepuit necuratul copilule ortodox al lui Hristos si acum ai devenit un tzepuit tzepuitor ca fraierii ce se cred sanatosi si lucizi! Iar ai luat-o pe calea pierzarii bagandu-ti in cap ideea cu habotnicii. Ce e rau in a fi habotnic? Ce inseamna sa fi habotnic? Sa mergi regulat la biserica? Sa te rogi, sa tii posturi, sa crezi, sa asculti de Dumnezeu prin trimisii si sfintii Lui? Ce intelegi tu prin habotnicie incat te-ai lasat basculat? Cine te-a lucrat? Cine te-a tzepuit?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 28.07.2023 at 11:23:46.
Reply With Quote
Răspunde