Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 17.07.2023, 21:02:14
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 163
Implicit De azi ma pocaiesc

De azi aleg sa ii predau inima Domnului Iisus Hristos și sa ma pocaiesc.Simt ca trebuie sa fac o schimbare mare su benefica în viata mea și chiar acum e momentul .Dumnezeu sa îmi ajute..este oare iertare pentru tot ce am făcut?Oare pot eu oare sa o iau de la început?

https://youtu.be/C6yupqpB8ps
Reply With Quote
  #2  
Vechi 17.07.2023, 23:45:31
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Pai poti sa iti raspunzi singur la intrebare.

Si daca nu poti, iti raspundem noi.

De ani de zile te lamentezi si vorbesti de schimbare.

Dar nu ai inceput sa calci pe la Biserica.


Asa ca nu mai visa si incepe sa te duci la Biserica.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 18.07.2023, 11:20:00
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
De azi aleg sa ii predau inima Domnului Iisus Hristos și sa ma pocaiesc.Simt ca trebuie sa fac o schimbare mare su benefica în viata mea și chiar acum e momentul .Dumnezeu sa îmi ajute..este oare iertare pentru tot ce am făcut?Oare pot eu oare sa o iau de la început?

https://youtu.be/C6yupqpB8ps
Pai nu o dai Domnului Iisus-Hristos, pastorul cu Crucea asa cum zici ci o dai la Yehovisti ca Biji, iar neoprotestantii astia merg pe cai gresite si foarte atractive, usuratice.

Nu vezi ca esti prea usor de amagit si tzepuit? Nu vezi ca singur te autopripesti si te autotzepuiesti?

Mereu ajungi sa fii foarte hotarat si motivat ca vrei sa-ti urmezi chemarea, sa fi si tu un ucemic al Domnului insa iata cum esti gata sa te dai mereu la altii, nicidecum Lui.

Nu esti ortodox? Daca esti ortodox de ce sa te dai la martorii Yehovisti sa te ”mantuie” ei?

NU stiu de ce intreb ca si asa nu raspunzi. Bine macar ca-ti doresti ceva legat de Dumnezeu. Sa te miluiasca sfintii ca sa-ti gasesti binele pe care-l cauti.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #4  
Vechi 18.07.2023, 13:08:43
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 163
Implicit

Sunt crestin ortodox dar ascult de când suntvmic muzica neoprotestante pentry ca ma atrage mai mult și mi se pare mai pe gustul meu.
Îmi da liniate,pace,speranța de ex grupul Speranța Adi Gliga,Alin și Florina Jivan ,Isaura Dinca ,Otto Pascal ,Emanuel Ion și mulți alții.
Și nu fa confuzie între neoprotestante penticostalii,baptiști,adventiști și martorii lui Iehova.Primii cred ca Iisus ca Dumnezeu iar martorii lui Iehova nu cred în îndumnezeire lui Iisus.
Eu sunt ortodox și asa voi rămâne Dar voi asculta muzica de pocăiți mereu fii dacă pur și simplu îmi place ,îmi da liniste,imi ridica moralul și îmi da speranța și nu vad niciun păcat în asta ,sunt mai deschis la minte decât unii radicalisti prezenți în BOR.
În fine.Plus ca muzica ortodoxa nu îmi lase asa mult ,e lunga si lalaitoare,mai degrabă catolica Dar sunt unele melodii ortodoxe bizantine care chiar îmi plac,depinde de cine le canta.Dar nu contează neapărat muzica ca toate muzicile creștine Îl slăvesc pe Dumnezeu
Si da,chiar Îl caut pe Dumnezeu ,e tot ce am nevoie în acest moment ,am nevoie de pace sufleteasca si vindecare ca în viitorul mai îndepărtat sa pot ajunge terapeut naturist asta după ce ma vindec pe mi e,dacă ma vindec,asta e visul meu și sper ca Dumnezeu sa fie cu mine!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 18.07.2023, 15:53:34
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 163
Implicit

https://youtu.be/zP2n8FNKYuY
Reply With Quote
  #6  
Vechi 18.07.2023, 16:01:19
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Pai daca asculti de indemnurile din muzica a celor care nu asculta ce o sa iasa?
Nu o sa ajungi oare si mai neascultator prin pacat decat esti tot auto-tzepuindu-te ca sa te pripesti sa crezi ca asculti?

De azi ar trebui sa te pocaiesti asa cum spui insa iata ca tu te pocaiesti ca pocaitii ce se pocaiesc k lumea iar asta nu-i pocainta ci inselare!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 18.07.2023 at 16:04:31.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 26.07.2023, 00:39:27
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Posturile tale tiger au un iz, un miros de pocaiti.


Nu e bine sa ii asculti pe aia ca iti pierzi mintile de tot.

E chiar foarte rau, mai ales pentru boala ta.

Pentru ca in cantecele alea de la neoprotestanti vorbreste satana.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 26.07.2023, 00:43:26
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Tot ne ameninti ca te pocaiesti, pai pocaieste-te odata.


Tot te aud de ani intregi si tot scrii in fiecare zi cate un thread nou.

Dar de facut nu faci nimic.

Ti-am scris pe fiecare thread cate un post, du-te la Biserica.

Vad ca nu raspunzi, si nu auzi.

Mai rau decat orice, esti pierdut in lumea ta, nu auzi si nu gandesti.


Omule, tu auzi ce ti se spune? Ca scrii continuu, dar nu esti atent la oameni, cand iti scriu.

Trezeste-te, revino-ti!
Reply With Quote
Răspunde