Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 19.07.2023, 22:12:50
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 163
Implicit Ajutati-ma va rog mult .Am nevoie de Dumnezeu mult de tot.

Cum pot sa ma pocăiesc cu adevărat și sa îmi predau viata și inima Domnului Iisus?
Sufletul meu tânjește la Iisus din 2008 de când eram elev în a 8-a.
Nici acum nu am reușit sa fac pasul pocăinței ,m-am mai dus pe la biserica ,m-am spovedit ,m-am împărtășit,era o perioadă când mergeam des apoi după ce s-au mai accentuat stările de anxietate si TOC am continuat sa ma rog numai în casa,sa iau Lumina de Paști și sa beau Aghiasma.O singura data am citit Evangheliile arat.Cred în Dumbezeu și consider ca în ultimul timp El m-a scos din crize de rău psihic de multe ori și chiar de astm doar rugandu-l și ungandu-ma cu mir deși eu l-am și criticat su condamnat și m-am răzvrătit des împotriva Lui asta fiindcă nu am acceptat boala.

Vreau sa fac pasul cel mare,adică sa îmi predau viata și inima lui Iisus Hristos Domnul pentru tot restul vieții dar nu știu cum sa fac asta ,bine,corect și cu folos adică pe bune.
Am nevoie de Dumnezeu,Dumnezeu e speranța mea și chiar dacă poate sper intr-un medicament ,supliment sau carte sa îmi mai amelioreze suferință sper știind ca Dumnezeu lucrează prin oameni,chiar și prin unele medicamente,suplimente,cărți,filme,melodii etc
Nu știu cum am rezistat acești trei ani de la pandemie(eu sunt bolnav din 2009) dar din 2020 am avut 3 ani grei cu tot felul de stări de rău și pur și simplu rugandu-ma,dandu-ma cu mir,cerandu-i lui Dumnezeu și lui Sf.Arhanghel Rafail și Sf.Nectarie în principal sa ma ajute în 20 de minute îmi reveneam complet și adormeam,a doua zi nu mai aveam nimic.Asta inseamna ca Dumnezeu ma iubește însă ei sunt un gunoi păcătos care l-am dezamăgit mereu ,ce sa fac si cum sa fac sa ma pocăiesc și ca măcar de acum sa vina Dumnezeu pe veci în inima mea ,sa îmi predau inima, viata și totul lui Hristos Dumnezeu?
Am nevoie de Dumnezeu mai mult ca oricând su vad ca diavolul chiar încearcă sa ma distrugă dandu-mi ispite,nervi,certuri cu părinții,agresivitate verbala dar și atunci obiecte ,nervi de moment care strica apoi toată ziua și chiar nu mai vremea Simt din 2008 o dorința de chemare a lui Hristis,simt ca ma cheamă sa Îl primesc în viata și inima mea sau bate la ușă și pana acum i-am deschis doar pe jumătate.
Vreau sa ma pocăiesc,sa devin un om nou,un om mai bun întru Hristos sincer dar pare ca nu reușesc.
Am nevoie de rugăciunile voastre.Trexeti-ma va rog la pomelnic și pomeniti-ma p secunda în rugăciune ca Dumnezeu sa îmi lumineze mintea sa Îl primesc ,sa ma duc la spovedanie,Împărtășanie adică sa îmi fac curaj ca am o mare rușine și destule păcate grave..va rog rugati-va pentru mine ,numele meu este Alin.

Dumnezeu sa va răsplătească înzecitDoamne ajuta!


Sunt tare zbuciumat și nu e vorba de psihic căci e stabil pe tratament ci spiritual și cu problemele de sănătate fizice care unele îmi amenință încet, lent dar sigur viata.

Va rog rugati-va pentru mine,căci eu câteodată și în rugăciune ma tulbur si îmi vin gânduri blasfemiatoare fără sa vreau eu și mai mult ma lupt sa le alung decât sa ma rog..
Rugati-va pentru mine și va rog spuneti-mi cum sa ma pocăiesc CU ADEVARAT.

Doamne ajuta!Mulțumesc din suflet
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.07.2023, 06:34:05
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Cum pot sa ma pocăiesc cu adevărat și sa îmi predau viata și inima Domnului Iisus?
Sufletul meu tânjește la Iisus din 2008 de când eram elev în a 8-a.
Nici acum nu am reușit sa fac pasul pocăinței ,m-am mai dus pe la biserica ,m-am spovedit ,m-am împărtășit,era o perioadă când mergeam des apoi după ce s-au mai accentuat stările de anxietate si TOC am continuat sa ma rog numai în casa,sa iau Lumina de Paști și sa beau Aghiasma.O singura data am citit Evangheliile arat.Cred în Dumbezeu și consider ca în ultimul timp El m-a scos din crize de rău psihic de multe ori și chiar de astm doar rugandu-l și ungandu-ma cu mir deși eu l-am și criticat su condamnat și m-am răzvrătit des împotriva Lui asta fiindcă nu am acceptat boala.

Vreau sa fac pasul cel mare,adică sa îmi predau viata și inima lui Iisus Hristos Domnul pentru tot restul vieții dar nu știu cum sa fac asta ,bine,corect și cu folos adică pe bune.
Am nevoie de Dumnezeu,Dumnezeu e speranța mea și chiar dacă poate sper intr-un medicament ,supliment sau carte sa îmi mai amelioreze suferință sper știind ca Dumnezeu lucrează prin oameni,chiar și prin unele medicamente,suplimente,cărți,filme,melodii etc
Nu știu cum am rezistat acești trei ani de la pandemie(eu sunt bolnav din 2009) dar din 2020 am avut 3 ani grei cu tot felul de stări de rău și pur și simplu rugandu-ma,dandu-ma cu mir,cerandu-i lui Dumnezeu și lui Sf.Arhanghel Rafail și Sf.Nectarie în principal sa ma ajute în 20 de minute îmi reveneam complet și adormeam,a doua zi nu mai aveam nimic.Asta inseamna ca Dumnezeu ma iubește însă ei sunt un gunoi păcătos care l-am dezamăgit mereu ,ce sa fac si cum sa fac sa ma pocăiesc și ca măcar de acum sa vina Dumnezeu pe veci în inima mea ,sa îmi predau inima, viata și totul lui Hristos Dumnezeu?
Am nevoie de Dumnezeu mai mult ca oricând su vad ca diavolul chiar încearcă sa ma distrugă dandu-mi ispite,nervi,certuri cu părinții,agresivitate verbala dar și atunci obiecte ,nervi de moment care strica apoi toată ziua și chiar nu mai vremea Simt din 2008 o dorința de chemare a lui Hristis,simt ca ma cheamă sa Îl primesc în viata și inima mea sau bate la ușă și pana acum i-am deschis doar pe jumătate.
Vreau sa ma pocăiesc,sa devin un om nou,un om mai bun întru Hristos sincer dar pare ca nu reușesc.
Am nevoie de rugăciunile voastre.Trexeti-ma va rog la pomelnic și pomeniti-ma p secunda în rugăciune ca Dumnezeu sa îmi lumineze mintea sa Îl primesc ,sa ma duc la spovedanie,Împărtășanie adică sa îmi fac curaj ca am o mare rușine și destule păcate grave..va rog rugati-va pentru mine ,numele meu este Alin.

Dumnezeu sa va răsplătească înzecitDoamne ajuta!


Sunt tare zbuciumat și nu e vorba de psihic căci e stabil pe tratament ci spiritual și cu problemele de sănătate fizice care unele îmi amenință încet, lent dar sigur viata.

Va rog rugati-va pentru mine,căci eu câteodată și în rugăciune ma tulbur si îmi vin gânduri blasfemiatoare fără sa vreau eu și mai mult ma lupt sa le alung decât sa ma rog..
Rugati-va pentru mine și va rog spuneti-mi cum sa ma pocăiesc CU ADEVARAT.
Du-te sa te rogi la biserica.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 20.07.2023, 10:02:44
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
...
Rugati-va pentru mine și va rog spuneti-mi cum sa ma pocăiesc CU ADEVARAT.

Doamne ajuta!Mulțumesc din suflet
Simplu: Te straduiesti sa te pocaiesti si sa te smeresti pe calea ortodoxa ca sfinti Domnului Hristos-Cuvantul si nu k lumea.

Sa te ajute Dumnezeu sa gasesti pocainta... pentru rugaciunile sfintilor parinti ai mila Doamne de ucemicul Alin si de mine (pacatosul fricos si mandru ce nu face decat sa se laude toata ziua ca se lauda toata ziua si noaptea avand impresia ca stie, ca e un preacompetent stiutor cunoscator ce se foloseste de orice, pana si de Dumnezeu ca sa fure si sa se laude cu tot felul de grozavii pripite si smintite sulimenizand fecioarele doar din priviri ca sa-i devina scrofitze sclave.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 20.07.2023 at 12:59:26.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 21.07.2023, 11:39:13
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco
Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
...
Rugati-va pentru mine și va rog spuneti-mi cum sa ma pocăiesc CU ADEVARAT.

Doamne ajuta!Mulțumesc din suflet
Simplu: Te straduiesti sa te pocaiesti si sa te smeresti pe calea ortodoxa ca sfinti Domnului Hristos-Cuvantul si nu k lumea, k porcii mari ce violeaza sa moara mai micii din rautatea idoleasca, bani, placeri, laudarosenii, mandrii, ipocrisme.

Sa te ajute Dumnezeu sa gasesti pocainta... tinand seama de pocaintza lui Petru si Pavel dar mai ales de pocainta lui Cornelie. Pentru rugaciunile sfintilor parinti catre Maica preasfanta Fecioara ai mila Doamne de ucemicul Alin si de mine (pacatosul fricos si mandru ce nu face decat sa se laude toata ziua ca se lauda toata ziua si noaptea avand impresia ca stie, ca e un preacompetent stiutor cunoscator ce se foloseste de orice, pana si de Dumnezeu ca sa fure si sa se laude cu tot felul de grozavii pripite si smintite sulimenizand fecioarele doar din priviri ca sa-i devina scrofitze sclave.)

Cauza tuturor bolilor si suferintelor e pacatul, neasultarea prin pacat care duce la moarte si chinuri-adictii-munci vesnice si apoi mandria si laudarosenia grozava de inganfat-inganfatza de la pacat si de la ”mantuirea” prin pacat si prin grozaviile nebuniei.

Deci iata medicamentul universal valabil si gratuit daruit de sus ca o mana cereasca: asculta de Dumnezeu cand iti zice prin Hristos-Cuvantul dupa ce te iarta ”sa nu mai pacatuiesti” si gata, te-ai vindecat. Crezi?


Cum ti se pare, ce-ti inchipui, ce impresie interioara iti face tie raspunsul dat? Ce simti, iti dai seama de adevar?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 21.07.2023 at 12:43:07.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 26.07.2023, 00:50:35
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Tiger, tu asculti prea mult radio dracul.

Adica protestantii.

Au bagat aia in tine o frica si o emotie din aia "sa primesc pe Iisus in inima ta" incat ti-ai pierdut mintile.

Vezi ca reciti de la protestanti si nu iti dai seama.

Aia te ia de cap rau de tot, vezi ca ai inceput sa dai semne de protestant.

Mai ai putin si te pierzi de tot.


Nu mai priza de la draci, de la protestanti.


Tigere, da-ti doua palme singur si revino-ti.\


Dar parintii aia ai tai nu te invata nimic?

Da-mi un mesaj in privat ca te mai invat eu una alta.


Ai innebunit la cap, ce pocainta vorbesti? Ti-ai pierdut mintile?

Du-te la Biserica sa fii sanatos si nu mai priza radio de la protestanti.

Alea te strica, de la alea ti se face rau.


Tu nu ai pe nimeni sa te tina sub control, sa-ti dea doua palme sa iti revii? Ca doar doua palme iti trebuie tie.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 26.07.2023, 13:53:36
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

domnul tovaras @gpalme (ce se vrea taiat in doua de Hristos) recomanda tratamentul cu palme...
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 26.07.2023 at 13:55:51.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 28.07.2023, 08:38:25
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 163
Implicit

Gpalama

Hai Otelul:))))


Părinții mei nu sunt habotnici îndoctrinați bătuți în cap ca majoritatea crestinilor.
Mai bine New Age.


Unde ma pierd?Eu sunt pierdut de mult,de Biserica Habotnica Romana

Last edited by tigeratlantic9; 28.07.2023 at 08:42:00.
Reply With Quote
Răspunde