Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.02.2009, 23:02:43
Anunnaki Anunnaki is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Arad
Mesaje: 4
Implicit Am invatat ca...

Ne naștem singuri, murim singuri. Aparent trăim împreună… Viața va găsi mereu un mod original de a te surprinde. De multe ori va fi și neplăcut. Oamenii sunt oameni și nimic mai mult. Orice decizie vei lua, va fi una greșită. Doar din teama de a nu greși. Nu există pedepse, ci doar consecințe.
Prietenii sunt călători fără bilet în trenul vieții. Doar tu mergi până la capăt… Atunci când îți merge bine, pregătește-te pentru ce-i mai rău. Sunt ceea ce gândesc atunci când nu-mi controlez gândurile. Visul e singurul din care pot să mă trezesc speriat, zicând a fost doar un vis… Dezamăgirea vine din partea celor dragi, dar mai ales din partea ta. Iubirea la fel. Încrederea e un lucru periculos, deoarece deschide inimi prea fragile. Odată rupte, mințile nu mai pot fi cusute.
__________________
.:. Doamne, Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine, pacatosul .:.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 21.03.2009, 00:45:49
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

[SIZE=3] "Am invatat ca nimeni nu este perfect... pana cand nu te indragostesti.
Am invatat ca viata e dura... dar eu si mai si!!!
Am invatat ca sansele nu trebuie niciodata sa le pierzi...acelea pe care le pierzi tu, le prinde din zbor o alta persoana.
Am invatat ca atunci cand porti pica si amaraciune, fericirea se duce in alta parte.
Am invatat ca ar trebui mereu folosite vorbe bune... pentru ca maine poate va trebui sa le retragi.
[/SIZE]
[SIZE=3]Am invatat ca un suras e un mod economic pentru a-ti imbunatati aspectul.
[/SIZE]
[SIZE=3]Am invatat ca nu pot sa aleg cum ma simt... dar pot mereu sa fac cite ceva.
Am invatat
[/SIZE] [SIZE=3]ca atunci cand fiul tau nou nascut iti tine degetul in micul lui
pumn... s-a lipit de tine pentru toata viata.
Am invatat ca toti vor sa traiasca in varful muntelui...dar toata fericirea si
cresterea au loc in timpul urcusului.
Am invatat ca trebuie sa te bucuri de calatorie si sa nu te gindesti doar la scopul ei.
Am invatat ca e mai bine sa dai sfaturi doar in doua situatii... cand sunt cerute si cand de ele depinde viata cuiva"
[/SIZE]
Reply With Quote
  #3  
Vechi 21.03.2009, 00:47:59
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Multe si frumoase ai invatat Marina, eu insa mai am multe de invatat!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce am invatat astazi glykys Generalitati 135 22.04.2014 14:42:08
invatat Anna Generalitati 20 09.05.2009 20:58:38
rugaciune pentru invatat Annamarria Rugaciuni 23 19.09.2008 00:41:24