Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 31.01.2018, 15:57:00
tudormihai tudormihai is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.11.2014
Mesaje: 6
Implicit Stare de rău in biserica

Va salut, fratilor! Doamne ajuta! Mi-am adus aminte de o întâmplare pe cand eram mai mic. Trebuia sa ma împărtăsesc, ma spovedisem, eram la Sfanta Liturghie cand dintr-odata mi s-a facut un rău groaznic, am iesit afara si am inceput sa vomit. Era iarnă. Nu am mai putut sta si am plecat acasa, m-am pus in pat. Ce credeti ca a fost?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 31.01.2018, 20:36:19
bluester's Avatar
bluester bluester is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2012
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 519
Implicit

Greata si voma pot sa apara in mai multe tulburari, exp: indigestie, toxinfectii alimentare, parazitoze intestinale, uneori pot sa apara si in gripa sau pneumonii la copii. Dar, presupun ca din moment ce ai postat intrebarea asta aici, probabil ca te astepti la o explicatie de natura religioasa, precum blestem/deochi/posedare etc. Din punctul meu de vedere, nu cred ca greata avea vreo legatura cu faptul ca trebuia sa te impartasesti sau ca participai la Sfanta Litughie...pur si simplu, s-a intamplat, atat.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 31.01.2018, 23:57:29
tudormihai tudormihai is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.11.2014
Mesaje: 6
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bluester Vezi mesajul
Greata si voma pot sa apara in mai multe tulburari, exp: indigestie, toxinfectii alimentare, parazitoze intestinale, uneori pot sa apara si in gripa sau pneumonii la copii. Dar, presupun ca din moment ce ai postat intrebarea asta aici, probabil ca te astepti la o explicatie de natura religioasa, precum blestem/deochi/posedare etc. Din punctul meu de vedere, nu cred ca greata avea vreo legatura cu faptul ca trebuia sa te impartasesti sau ca participai la Sfanta Litughie...pur si simplu, s-a intamplat, atat.
Am inteles, multumesc!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare