Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 12.07.2008, 13:17:33
eclat_de_lune eclat_de_lune is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

Buna sa va fie inima, tuturor! E prima data cand postez pe linkul acesta cu acest nick. Am mai avut o sg interventie acum un an sau doi si de atunci va urmaresc aproape zilnic. Pentru ca sa fiu on topic, imi place sa intru pe acest forum si sa va citesc post-urile, imi place ca ati creat aici un fel de comunitate care, in ciuda unor rare diferende, lasa sa se simta mereu caldura si bunavointa chiar si pentru cei care nu isi fac simtita prezenta in mod activ si care isi gasesc aici sfaturile sau intarirea de care au nevoie. Imi mai place sa citesc,sa scriu, imi place ocupatia pe care o am, imi place sa invat,sa merg la facultate, sa ascult pe cei intelepti, sa particip la conferinte sau simpozioane, lansari de carti, sa merg la opera, sa merg in pelerinaje de una singura cu oameni care imi sunt straini, sa ma pierd prin parcurile mari. Imi mai plac: Divna Ljubojevic si Rachmaninov, hainele gen hippie, caldura bisericilor mici, clopotele bisericii de langa casa mea, Tarkovski, sa fac filme, sa fiu cu prietenii mei. Ce nu imi place? Nu imi plac slabiciunile mele, faptul ca cedez usor atunci cand sunt cu moralul la pamant si tind sa imi aprofundez si mai mult starea de rau si ca ma pierd in false dramatisme, ca nu las oamenii sa se apropie de mine; nu imi place sa merg in excursie cu parintii, si urasc momentele cand semafoarele nu functioneaza.
Reply With Quote
  #122  
Vechi 12.07.2008, 13:22:21
Z.Lidia Z.Lidia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.1975
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 545
Implicit

Imi place sa vorbesc cu oamenii, sa-i "trag de limba", sa-i fac sa-si spuna amintiri; imi place sa merg pe jos, imi place sa gatesc fara sa fiu presata de timp, ceea ce nu mi se intampla des, imi plac drumetii, peisaje, natura, imi place sa ma joc cu copiii, imi place pictura si muzica (in aceasta ordine). Uneori imi place si ploaia.
Nu-mi place sa ma trezesc dimineata (dar tot asta fac), nu-mi place sa ma cert (doar sa vorbesc in contradictoriu, cu argumente),nu-mi place sa vad lumea trista, nu-mi place sa ma simt vinovata. Uneori nu-mi place cand nu sunt bagata in seama, de colegi sau prieteni, dar stiu ca asta e din mandrie.
Reply With Quote
  #123  
Vechi 12.07.2008, 18:01:30
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eclat_de_lune
Buna sa va fie inima, tuturor! E prima data cand postez pe linkul acesta cu acest nick. Am mai avut o sg interventie acum un an sau doi si de atunci va urmaresc aproape zilnic. Pentru ca sa fiu on topic, imi place sa intru pe acest forum si sa va citesc post-urile, imi place ca ati creat aici un fel de comunitate care, in ciuda unor rare diferende, lasa sa se simta mereu caldura si bunavointa chiar si pentru cei care nu isi fac simtita prezenta in mod activ si care isi gasesc aici sfaturile sau intarirea de care au nevoie. Imi mai place sa citesc,sa scriu, imi place ocupatia pe care o am, imi place sa invat,sa merg la facultate, sa ascult pe cei intelepti, sa particip la conferinte sau simpozioane, lansari de carti, sa merg la opera, sa merg in pelerinaje de una singura cu oameni care imi sunt straini, sa ma pierd prin parcurile mari. Imi mai plac: Divna Ljubojevic si Rachmaninov, hainele gen hippie, caldura bisericilor mici, clopotele bisericii de langa casa mea, Tarkovski, sa fac filme, sa fiu cu prietenii mei. Ce nu imi place? Nu imi plac slabiciunile mele, faptul ca cedez usor atunci cand sunt cu moralul la pamant si tind sa imi aprofundez si mai mult starea de rau si ca ma pierd in false dramatisme, ca nu las oamenii sa se apropie de mine; nu imi place sa merg in excursie cu parintii, si urasc momentele cand semafoarele nu functioneaza.
bine ai venit eclat_de _lune.Stiam eu ca avem un "Big brother" care tace dar care ne urmareste non-stop.:D
Reply With Quote
  #124  
Vechi 12.07.2008, 23:31:25
eclat_de_lune eclat_de_lune is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

Bine v-am gasit! NU am vrut sa apar ca un "Big Brother", v-am urmarit, dar nu v-am controlat. V-am urmarit si am invatat. :)
Reply With Quote
  #125  
Vechi 13.07.2008, 11:34:02
viviana's Avatar
viviana viviana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2007
Locație: undeva...
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Implicit

buna tuturor...f draguti sunteti toti,va regasesc asa cum erati acum cateva luni de cand n-am mai fost aici.ce-mi place mie...sa gatesc dar din pasiune si pt cineva drag, sa citesc , sa ma plimb, sa merg la biserica, sa relationez cu oamenii, sa ajut din toata inima pe cei din jur ,si sa ma bucur de copilul meu,sa-l vad cum creste stiind ca alturi de Dumnezeu, am pus si eu un umar acolo...ce nu imi place? singuratatea, si am parte de ea..sunt trista din cauza asta...sa fiu mintita,inselata, si cred ca ar mai fi dar mergem inainte.se spune ca avem ceea ce meritam,cine stie poate imi merit acest destin si cu asta ma consolez...
Reply With Quote
  #126  
Vechi 13.07.2008, 17:03:08
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

Citat:
În prealabil postat de viviana
buna tuturor...f draguti sunteti toti,va regasesc asa cum erati acum cateva luni de cand n-am mai fost aici.ce-mi place mie...sa gatesc dar din pasiune si pt cineva drag, sa citesc , sa ma plimb, sa merg la biserica, sa relationez cu oamenii, sa ajut din toata inima pe cei din jur ,si sa ma bucur de copilul meu,sa-l vad cum creste stiind ca alturi de Dumnezeu, am pus si eu un umar acolo...ce nu imi place? singuratatea, si am parte de ea..sunt trista din cauza asta...sa fiu mintita,inselata, si cred ca ar mai fi dar mergem inainte.se spune ca avem ceea ce meritam,cine stie poate imi merit acest destin si cu asta ma consolez...
viviana ai un copil.Altii nu au nimic.Bucura-te de copilul tau si Dumnezeu va avea grija si de restul la timpul potrivit.
Reply With Quote
  #127  
Vechi 13.07.2008, 19:29:53
Traditie Traditie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2006
Mesaje: 738
Implicit

Mie îmi place singuratatea, linistea, mersul pe jos, natura, calatoriile.

Nu-mi place ca totul degenereaza în lume, se distruge natura, se înmultesc afro-asiaticii, nu-mi plac manelele si în general necinstea.
Reply With Quote
  #128  
Vechi 15.08.2008, 14:00:34
anishorik anishorik is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 21
Implicit

Imi place mult sa aud cum bate toaca :rolleyes: sa merg la biserica, sa citesc psalmi la utrenie:rolleyes: imi place sa acult muzica (clasica in special) si sa merg la concerte... imi plac traditiile romanesti, cantul si jocul popular...competitiile de gimnastica artistica :),sa ma joc cu copii mici :)si...ciocolata:D.

Nu-mi place minciuna,ura si diferentele sociale dintre oameni.???

Reply With Quote
  #129  
Vechi 15.08.2008, 14:13:10
ceruti ceruti is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.08.2008
Mesaje: 11
Implicit

Viviana...ma cam regasesc in postarea ta...si eu cam la fel simt. Daca ai doua minute, poate arunci un mesaj scurt pe tancan35@yahoo.com si promit sa iti raspund prompt. In rest... imi place cand domneste o atitudine de dragoste pe forum, de intelegere, chiar cand sunt puncte de vedere opuse, de cautare sincera a adevarului. Imi place tare mult.
Reply With Quote
  #130  
Vechi 15.08.2008, 14:17:51
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

imi place ca mai sunt persoane credinciaose in aceasta tara, imi place sA PAP PEPENE SI SOCO, SA BEAU UN CAPPUCCINO SAMBATA SI DUMINICA IN ORAS, IMI PLACE WEDER BREMEN DE LA NEMTI, IMI PLAC NEMTII CA SUNT CORECTI....IMI PLACE BERLINUL SI VARSOVIA SI BUCURESTIUL....IMI PLACE HEARSTRAUL ...IMI PLACE INGHETATA, SA MERG LA BISERICA, FETELE SLABE...CA SI MINE+:), NU IMI PLAC FITELE...DE ORICE FEL, SNOBISMUL DE LA NOI, FUMATORII NU IMI PLAC...IMI PLACE MUZICA CKLASICA, LIT.sf, muzica electro....si other and other.....and many more...:D
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce nu va place in Biserica? iosif Reguli in Biserica 436 22.09.2022 13:34:10
Imi place de o verisoara - de gradul 2 Stefan500 Generalitati 42 27.09.2013 15:21:39
Ce ne place in biserica? Darius Biserica Ortodoxa Romana 57 09.06.2010 20:15:29
Ce va place, si ce nu va place, la propria dumneavoastra persoana??? lavinia40 Generalitati 32 11.12.2009 18:20:00