Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #151  
Vechi 11.06.2009, 19:07:16
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pana una alta "antiecumenistii" si "anticipuitorii" sunt cei care musca din ceilalti din Biserica in baza inchipuitei lor virtuti de inchipuiti mucenici.

"Sa nu intrati in biserica unde preotul nu vorbeste anticip".
"Preotii sunt mituiti ca sa nu vorbeasca anticip".
"Sinodul este talharesc, ia decizii apostate".
"Cine are act cu cip nu trebuie spovedit, impartasit".
etc.
Mai sa fie! Antiecumenistii sunt adevaratii vinovati! Si musca si musca din ceilalti si din Biserica si li s-a facut burta mare de-atata mancat si gura le e plina de sange de-atata muscat!!!

Nu cumva e invers? Pai nu stim noi ca adevarul umbla cu capul spart? Iata ca se gasesc voluntari care presteaza gratis astfel de servicii!

N-ar fi mai bine sa verificam cu atentie unde se greseste cu adevarat, fara partinire, si sa ne gandim la solutii constructive? Dumnezeu sa ne lumineze mintea pentru a sti ce avem de facut.
Reply With Quote
  #152  
Vechi 21.06.2009, 14:50:42
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit Conferinta in Timisoara

Maine, 22 iunie la ora 19:00 va fi o lansare de carte si o conferinta pe tema documentelor biometrice, a implanturilor si a avertismentelor Parintelui Iustin Parvu. Conferinta va avea loc in Aula Magna a Universitatii de Vest Timisoara si va fi sustinuta de un monah, un preot, un fizician si de un conferentiar doctor in teologie - nu te-am retinut numele.

Afisul este prin oras pentru mai multe detalii.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #153  
Vechi 22.06.2009, 13:25:32
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit anunt important

Am primit un mesaj de curand si ma simt datoare sa il pun aici.
Doamne ajuta !

CATRE TOTI ROMANII !!! Pana miercuri 24 iunie cand se va da votul final
pt Legea pasapoartelor biometrice si a implementarii cip-urilor umane, va rugam sa va mobilizati cu mic cu mare - rude, prieteni, cunostinte etc - si sa spuneti rugaciunea TATAL NOSTRU de 7 ori la rand in fiecare seara de la 21.15 -21.30 pt ca Dumnezeu sa salveze acest popor si aceasta tara de la acest dezastru iminent. E singura noastra sansa si singurul lucru pe care noi mai putem sa-l facem in acest moment. FACETI CUNOSCUT ACEST MESAJ LA CAT MAI MULTI OAMENI. ASA SA NE AJUTE DUMNEZEU.AMIN. !!!
Reply With Quote
  #154  
Vechi 22.06.2009, 14:06:04
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Mai soro Anita "cipuri umane"?
Eu sincer sa fiu nu am auzit inca de cineva din Romania care sa fi primit un cip in trup nici nu am auzit ca s-ar dori votarea unei astfel de legi.
Reply With Quote
  #155  
Vechi 22.06.2009, 14:31:05
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Mai soro Anita "cipuri umane"?
Eu sincer sa fiu nu am auzit inca de cineva din Romania care sa fi primit un cip in trup nici nu am auzit ca s-ar dori votarea unei astfel de legi.
mai plineshte cineva poruncile Domnului? nimeni, sunt peste tot codurile cu 666? pe mancare, pe pashapoarte, pe animale, pe tot locul pana shi pa cartzile sfinte? sunt,
sunt in toate cartzile shi gazeletele femei goale shi pe toate canalele ispitele desfranarii shi lacomiei banilor? sunt

ce ai vrea ca sa crezi? sa-tzi implanteze in fiecare osicior shi in maduva otrava minciunilor ca sa crezi ca ne aflam de multa vreme in plina ispita?

suntem in vremurile lui antichrist... shi ma mir ca nu va datzi seama cat de multe pacate facem in fiecare clipa... suntem in burta balenei shi calare pe jet stam deasupra ca o lenebada in drum spre triunghiul bermudelor spre a ne dezbraca shi de bermude ca sa traim shi noi veshnic in lumea placeilor... lumea celor pierdutzi... un frate golah cu unul bine imbract, unul nepasator iar celalat fidel fariseu osanditor... iar amandoi impreuna sunt homo... homo sapiens... doar ca gandul in care s-au intalnit nu era al lui Dumnezeu.

deci ne rugam draga anita, dar shtie Dumnezeu inca inainte de a rosti ceea ce dorim, shi ne daruie chiar in clipa aceea ceea ce cerem, dar asta nu inseamna ca oamenii nu vor fi lasatzi ca sa faca viceversa... vor fi lasatzi... dar din pacate pentru ei fiecare va da socoteala candva de faptele sale... deci nu-tzi fa probleme ca Dreptatea lui Dumnezeu este Minunata shi sfanta, iar candva se va vedea... cu ochiul liber... de patimi shi pacate.
Reply With Quote
  #156  
Vechi 22.06.2009, 19:14:08
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Frate Mihail ,ai citit revista 'Presa ortodoxa' nr.1 si 2?
Daca citeai vedeai ca astea nu sunt vorbe in vant ,dar totul se face in ascuns.
Pace iti doresc !
Reply With Quote
  #157  
Vechi 29.06.2009, 23:37:19
Danialex Danialex is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Arges
Religia: Ortodox
Mesaje: 50
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Mai soro Anita "cipuri umane"?
Eu sincer sa fiu nu am auzit inca de cineva din Romania care sa fi primit un cip in trup nici nu am auzit ca s-ar dori votarea unei astfel de legi.
Mihail, deja s-a hotarat ca bolnavii de la psihiatrie sa poarte niste bratari electronie cu cipuri, deci inceputul este deja facut. Sa nu ne amagim, chiar se lucreaza in ascuns. Desi inca nu e in trup, nu este nici departe de a fi implantat. Sa ne fereasca Domnul de ziua cand vor impune autoritatile asa ceva!
Cat despre lege, nimeni nu spune in fata ca se doreste sa se ajunga acolo. Dar uite in ce graba si cu cat secret s-au votat pasapoartele biometrice! Tocmai s-au votat, cam de o saptamana.... iar despre buletinele cu cip s-a hotarat sa se dea incepand cu 1 ianuarie 2011. Totul de intampla foarte rapid! Sunt legi care intai se dau sub forma de ordonante de urgenta, venite din partea UE, care ne santajeaza ca nu vom mai primi finantari daca nu ne supunem lor. Apoi ordonanta este votata ca lege, cum s-a intamplat cu pasapoartele. Iata deci sclavia!
Parintele Paisie a descris cel mai bine aceste vremuri, cu toate etapele premergatoare implantarii cipului, care se identifica cu pecetea din Apocalipsa. In limba greaca se foloseste cuvantul "haragma" pentru aceasta pecete, care inseamna semn gravat, imprimat, deci implant, prin extensie. A spus cu lux de amanunte despre cardul bancar, cel de la hypermarket (pe care le avem deja), apoi actele cu cip ce contine datele persoanei, dupa care unificarea actelor intr-o cartela unica (la care apare numarul unic personal, cel cu barcode, care contine cele 3 caractere 666), iar in final, implantarea. Deci este foarte clar ca ne aflam in primele stadii, dupa cum ne-a avertizat si parintele Justin Parvu. Este ca la treptele pacatului: daca ai facut primul pas, e greu sa dai inapoi.
Nu ne ramane decat pocainta si unitatea in rugaciune pentru ca Dumnezeu sa mai amane putin vremurile, daca se milostiveste spre noi. Sfintii Parinti spun ca smerenia si pocainta oamenilor pot amana mania lui Dumnezeu.
Doamne-ajuta!
Reply With Quote
  #158  
Vechi 01.07.2009, 04:36:03
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Frate Mihail ,ai citit revista 'Presa ortodoxa' nr.1 si 2?
Daca citeai vedeai ca astea nu sunt vorbe in vant ,dar totul se face in ascuns.
Pace iti doresc !
"Presa ortodoxa" numai ortdoxa nu mai e, la ultimul numar i s-a retras si binecuvantarea.

Isteria asta anticip promovata sub chip de virtute de inchipuita mucenicie n-are nimic ortodox in ea, decat poate pentru cei care nu cunosc decat superficial ortodoxa si pot inghiti talmes-balmesul asta de pseudo-moralism predicat dintr-o inchipuita perspectiva absurda si zelotista a unei inchipuite Imparatii a lui Dumnezeu pe pamant care vezi Doamne crestinul ar trebui sa zbata sa o implementeze pe pamant chiar si inainte de Parusie, cu bata chiar daca e nevoie, iar daca nu poate ca e prea slabanog si las, macar sa faca scenete de inchipuit mucenic de fitze care vrea sa traiasca in lume si sa profite de ea dar dupa regulile sale, construite pe inchipuite virtuti ("refuz cipul") si nu cele din lume (buletin, carduri bancare, evidenta, supraveghere, etc.)
Reply With Quote
  #159  
Vechi 01.07.2009, 08:49:50
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

AlinB
"Presa ortodoxa" numai ortdoxa nu mai e [COLOR=blue](de ce ca ai pus dumneata ghilimele?)[/COLOR], la ultimul numar i s-a retras si binecuvantarea. [COLOR=blue](cum se retrage o binecuvantare? de catre cine? nu cumva inventezi? shi referitor la ce subiect? sau insinuezi dumneata cineshtie ce ca? sa fiu in asentimentul CIE ori CMB ori al lepadarii de credintza... poi ce vrajitorie, ce razvratire, ce neascultare, ce nemultzumire induce acel 666 de peste tot? ce important este individul pecetluit? cat de important? acel inscris cum itzi halucineaza atentzia in mod ascuns?) [/COLOR]

Isteria asta anticip promovata sub chip de virtute de inchipuita mucenicie [COLOR=blue](de ce spui inchipuita? poi daca eu nu vreau sa-l primesc shi tu vrei cu de-asila nu ma violezi? nu-mi calci demnitatea shi libertatea? nu incalci constitutzia shi nu ma indemni sa-l lepad pe Hristos?)[/COLOR] n-are nimic ortodox in ea [COLOR=blue](monahii care au spus Adevarul nu sunt ortodocshi? cine ne vinde pe noi shi cine ii vinde pe ei? cine are interes ca sa avem astfel de acte shi sa ne pecetluim cu etichete la urechi, la mana dreapta sau la frunte? cui ii trebuie aceasta intietate shi astfel de pile?)[/COLOR], decat poate pentru cei care nu cunosc decat superficial ortodoxa [COLOR=blue](Sf Efrem Sirul care ne vorbea despre pecetluirea satanei pe mana dreapta sau pe frunte ca sa nu te mai potzi pecetlui cu sf Cruce, despre dracul care vine la tine dupa o indelungata postire ca sa itzi puna semn, cunoshtea superficial ortodoxia?)[/COLOR] si pot inghiti talmes-balmesul asta de pseudo-moralism predicat dintr-o inchipuita perspectiva absurda si zelotista a unei inchipuite Imparatii a lui Dumnezeu pe pamant care vezi Doamne crestinul ar trebui sa zbata sa o implementeze pe pamant chiar si inainte de Parusie [COLOR=blue](exagerand spre ironie cinica shi ridicola nu cred ca se poate considera ca argument, iar daca nu faci nimic asta inseamna sa stai linishtit in pacate shi patimi, sa le faci linishtit mai departe ca se ocupa (v)bilderberg citit invers de noi)[/COLOR], cu bata chiar daca e nevoie [COLOR=blue](poi nu voi implementatzi cu politzia? deci la cine e pulanul shi jetul de apa legea?)[/COLOR], iar daca nu poate ca e prea slabanog si las, macar sa faca scenete de inchipuit mucenic de fitze care vrea sa traiasca in lume si sa profite de ea dar dupa regulile sale, construite pe inchipuite virtuti ("refuz cipul") si nu cele din lume (buletin, carduri bancare, evidenta, supraveghere, etc.) [COLOR=blue](poi inseamna ca la dumneata virtute este sa primeshti ce-tzi ofera gLumea, sa te lacomeshti la tot burdelochiulul shi la tot babanetul ei din furt shi din speculatzie criminala... deci virtute este sa nu primeshti, sa nu te invoieshti shi sa nu savarsheshti pacatul... in fapte bune, caci doar faptele singure nu mantuiesc ci in fapte bune... iar cum noi suntem rai caci noi suntem de jos, atunci se intzelege ce inseamna "nu jertfe desharte ci mila voiesc" sau ma inshel?)[/COLOR]
Reply With Quote
  #160  
Vechi 01.07.2009, 08:55:50
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

[COLOR=black]rectific fatza de mai sus caci nu e corecta gramatica semnului de intrebare, rezultand altceva din text:[/COLOR]
[COLOR=#0000ff][COLOR=black][COLOR=blue]"sau insinuezi dumneata cineshtie ce? ca sa fiu in asentimentul CIE ori CMB ori al lepadarii de credintza? ..."[/COLOR][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#0000ff][COLOR=black][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#0000ff][COLOR=black]poi eu nu sunt in asentimentul lor grozav shi ascuns shi marshav... dar cine voieshte nu-l opreshte nimeni, decat se va lamuri el cand va vedea, cand va cunoashte Adevarul, caci e liber sa alegi... binele sau raul... dar voi nu ne mai lasatzi libertatea shi tot voi va revoltatzi ca nu acceptam minciuna ascunsa a tuturor faradelegilor...[/COLOR] nu este ciudat felul in care ganditzi?[/COLOR]
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Pr Iustin Parvu ana-maria Mari Duhovnici si predicile lor 71 06.12.2011 00:20:28
parintele iustin parvu dana-v Diverse Sarbatori 0 04.04.2010 23:00:15
Iustin Parvu spinum Intrebari utilizatori 3 10.03.2010 17:09:06
Parintele Iustin Neagu madalinutza Preotul 7 10.03.2008 19:50:55
Parintele Iustin michaela Stiri, actualitati, anunturi 0 02.04.2006 22:38:34