Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 17.10.2005, 13:26:34
alecsandru alecsandru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.10.2005
Mesaje: 290
Implicit

Pentru persoanele care au trecut poate pe acest forum si se gandesc sa urmeze poate o forma de invatamant teologic, si nu au carti, cursuri, sau au nelamuriri, le stau la dispozitie cu materiale si nu numai!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 01.11.2005, 19:00:46
daliapantelimon daliapantelimon is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.10.2005
Mesaje: 124
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alecsandru
Pentru persoanele care au trecut poate pe acest forum si se gandesc sa urmeze poate o forma de invatamant teologic, si nu au carti, cursuri, sau au nelamuriri, le stau la dispozitie cu materiale si nu numai!
Dar daca persoanele respective nu urmeaza o forma de invatamant teologic, dar au nevoie de o solida cultura teologica, din motive bine intemeiate (de pilda, intrarea in monahism), nu le poti ajuta?? Am o prietena care va fi maica la Jitianu si are nevoie de multe materiale, dar...de unde sa le mai ia sau sa i se recomande alte posibilitati de informare...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 09.04.2009, 11:36:14
icjulian icjulian is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.03.2009
Mesaje: 60
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alecsandru Vezi mesajul
Pentru persoanele care au trecut poate pe acest forum si se gandesc sa urmeze poate o forma de invatamant teologic, si nu au carti, cursuri, sau au nelamuriri, le stau la dispozitie cu materiale si nu numai!

Eu as avea nevoie de o carte relativ la frumusetile Crestinisumului Ortodox si care in acelasi timp sa combata ecumenismul sau celelate cai ratacitoare ale celorlalte religii . Stiu ca exista un anume , a fost scrisa de catre un mitropolit rus , dar nu stiu daca a fost publicata in Romania . Dar nu e neaparat sa fie cea la care ma gandesc eu , numai sa contina cele despre crestinismul ortodox si combaterea ereziilor .
Daca stii vreuna ( mai ales cu binecuvantarea Bisericii ) te rog indica-mi titlul si autorul si incerc sa mi-o procur eu .
Multumesc anticipat .
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O carte excepțională, mai ales pentru cei care sunt în căutări duhovnicesti laurastifter Generalitati 12 18.02.2015 12:32:32
Rugaciune pentru bolnavul care nu poate dormi bettykalazar Intrebari utilizatori 3 25.06.2011 11:42:05
Cele mai sarace tari din Europa sunt cele crestine(ortodoxe) cocacoc Generalitati 70 15.10.2010 13:10:26
Rugativa pentru noi caci grele si dureroase sunt vremurile care le traim emiliulia Umanitare 82 28.07.2010 13:49:27
Azi sunt suparata pe cele care fac avort !!! elenavioletacocos Generalitati 189 16.01.2010 21:51:01