Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Spiritualitatea ortodoxa
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 17.12.2018, 19:59:04
MGTOW4life
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Numărul 9 reprezintă judecata lui Dumnezeu asupra Babilonului,* adică a lumii ...
Multi spun ca antihrist trebuie sa vina, dar asta este inselarea pentru că Ioan spune că duhul lui antihrist a fost încă de la început în biserică printre ei ...Ioan 2:19
"Dintre noi au ieșit, dar nu erau de-ai noștri "
Si oricine nu mărturisește că Mesia ESTE în trup (nu "a venit" - pentru că a venit a murit si a înviat în trup ca Om deplin), acela are spiritul antihristului...
Reply With Quote
  #12  
Vechi 21.12.2018, 03:41:26
PocsanCatalin PocsanCatalin is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.02.2017
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MGTOW4life Vezi mesajul
Numărul 9 reprezintă judecata lui Dumnezeu asupra Babilonului,* adică a lumii ...
Multi spun ca antihrist trebuie sa vina, dar asta este inselarea pentru că Ioan spune că duhul lui antihrist a fost încă de la început în biserică printre ei ...Ioan 2:19
"Dintre noi au ieșit, dar nu erau de-ai noștri "
Si oricine nu mărturisește că Mesia ESTE în trup (nu "a venit" - pentru că a venit a murit si a înviat în trup ca Om deplin), acela are spiritul antihristului...
Inca nu am deslusit acest mister, sunt aproape patru luni de zile de cand tot vad acest numar.Eu cred ca are legatura cu ora 9, ora la care Iisus a murit, este ora finala, ultima ora, spun acest lucru deoarece nu doar o data mi-a fost dat sa vad un ceas mare ( din acela, de se pune pe perete ) indicand ora 9 fix.Evident, nu vreau sa induc pe nimeni in eroare, spunand ca vine sfarsitul, asta nu am de unde sa stiu.

Sa va mai arat un lucru "ciudat", ultima mea vizita pe acest site a fost la data de: 13.12.2018; acum, daca adunati toate aceste cifre ( atentie, nu numerele, ci cifrele ) apoi adunati si cifrele numarului obtinut, ajungeti tot la 9.

1 + 3 + 1 +2 +2 +0 +1 + 8 = 1 + 8 = 9

Daca asta nu pare ciudat, uitati si ora exacta la care am vizitat site-ul ultima data: 14: 33:52; daca folosim acelasi procedeu, ajungem tot la 9.

1 + 4 + 3 + 3 + 5+ 2 = 1 + 8 = 9

Pentru voi poate nu inseamna nimic dar pentru mine inseamna, tinand cont ca eu tot vad acest numar.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 05.01.2019, 02:12:52
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Nu mai baga in seama, la ce tot le aduni ca sa ce sa nu poti dormi noaptea, ignora si tu.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 07.01.2019, 15:22:37
PocsanCatalin PocsanCatalin is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.02.2017
Mesaje: 49
Implicit

Se intampla din ce in ce mai rar sa vad acest numar, asta probabil pentru ca am inteles despre ce este vorba.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 07.01.2019, 15:28:00
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Ai facut o fixatie cu numarul asta, ti-a atras atentia, ti-a ramas in memoria pe termen scurt si din cauza asta il ai in minte...
Usor usor dispare.

Nu te mai lua dupa "numerologie", poti sa ai aceeasi fixatie cu orice numar de la 1 la 10 si sa-l vezi peste tot... pentru ca toate numerele sunt peste tot. Atunci ce faci? Schimbi fixatia in fiecare zi?
Reply With Quote
  #16  
Vechi 07.01.2019, 18:50:58
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.688
Implicit

Citat:
În prealabil postat de PocsanCatalin Vezi mesajul
Inca nu am deslusit acest mister, sunt aproape patru luni de zile de cand tot vad acest numar.Eu cred ca are legatura cu ora 9, ora la care Iisus a murit, este ora finala, ultima ora, spun acest lucru deoarece nu doar o data mi-a fost dat sa vad un ceas mare ( din acela, de se pune pe perete ) indicand ora 9 fix.Evident, nu vreau sa induc pe nimeni in eroare, spunand ca vine sfarsitul, asta nu am de unde sa stiu.
Cel care ti-a raspuns, MGTOW4life, este de la martorii lui Iehova, daca am inteles bine. Nu toti cei de pe forum sunt ortodocsi. Ceea ce spui tu nu are nicio legatura cu credinta, e mai mult un fel de numerologie, e suficient sa nu te mai preocupe astfel de lucruri.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 08.01.2019, 17:48:39
PocsanCatalin PocsanCatalin is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.02.2017
Mesaje: 49
Implicit

Nu ma mai preocupa absolut deloc :) Ma concentrez doar asupra Lui Dumnezeu :)
Reply With Quote
  #18  
Vechi 04.02.2019, 20:00:55
Diana67's Avatar
Diana67 Diana67 is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 32
Implicit

Semnificația biblică a cifrei 9... Sfânta Scriptură presupune o întreagă hermeneutică... există 9 ceruri, 9 cete îngerești, 3 triade a câte 3... îngerii, serafimii, heruvimi... până la începători, dregătoriile, scaunele... nu le mai țin bine minte, interesează-te! Cred că Dumnezeu vrea să îți reveleze ceva că să te ajute să îți îmbunătățești viața spirituală. Pentru asta trebuie să te apropii de biserică. Dacă nu ai încă un duhovnic, cautăți unul și spune-i obsesia ta cu cifra 9, te va ajuta sigur! Doamne ajută!
__________________
Nihil sine Deo
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare