Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 20.04.2011, 07:46:15
razvan_andrei's Avatar
razvan_andrei razvan_andrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 339
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul

Sper ca n-ai sa zici ca nici astia nu stiu medicina.

Din pacate, asta e realitatea, termenul de AIDS a fost consacrat de HIV.
Nu spun ca ei nu stiu medicina, insa acelea sunt doar niste siteuri si contin mult mai putine informatii decat contine un tratat de farmacologie de 1800 pag. Ideea este ca, intr-adevar, in majoritatea cazurilor virusul HIV este cel care declanseaza boala. Insa, privind dpdv farmacotoxicologic, trebuie luati in vedere toti factorii care pot provoca acest sindrom (pt a se intelege mai bine ce medicamente se administreaza si cum trebuie acestea sa functioneze). Si atunci, prin cercetari aprofundate, reiese ca exista si factori carentiari, factori toxici (droguri, alcoolism cronic, exces de nicotina), precum si factori iatrogeni/medicamentosi (unele antibiotice, corticosteroizi) care distrug sistemul imunitar si astfel se instaleaza sindromul numit SIDA. Nu vorbesc aiureli. Sunt student la facultatea de farmacie, iar ceea ce spun aici sunt informatii date de catre profesorul nostru la curs.
Nu vreau sa dau informatii eronate, insa asta e adevarul. Personal, iubesc farmacologia si am studiat f mult si in plus. Crede-ma ca spun adevarul.
Definitia pe care o vei gasi pe toate site-urile va fi cea pe care ai dat-o tu, insa exista informatii ce nu pot fi gasite pe internet, iar pt a avea acces la ele fie trebuie sa ai in biblioteca tratate de specialitate, fie trebuie sa inveti intr-un domeniu ce se ocupa de medicina si farmacie, respectiv boli si medicamente.
Si acuma trebuie sa plec, tre' sa ajung la fac. Azi am de facut o expertiza la toxicologie:| Doamne-ajuta!
Reply With Quote
  #62  
Vechi 20.04.2011, 09:05:10
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Mult succes Razvan si multumim pt lamuriri!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #63  
Vechi 22.05.2011, 10:06:04
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Diana67 Vezi mesajul
Sambata 9 aprilie a murit criticul de film Alex Leo Serban la spitalul de Boli Infectioase "Matei Bals" A murit de SIDA! A fost un homosexual notoriu, a organizat un festival de film gay care promova homosexualitatea. A sustinut prin campanii publicitare drepturile minoritatilor homosexuale si marsul anual al homosexualilor.
Iata cum stie sa pedepseasca Dumnezeu acest pacat oribil care coboara omul mai jos decat animalele!

Rar mi-e dat să aud asemenea chestii grotești! Știam de toate războaiele și crimele săvârșite "în numele religiei" sau al credinței, dar credeam că s-a renunțat cu secole în urmă la așa ceva. Cum poți să te numești creștin și să strigi în cele patru zări că urăști homosexualii? (Știu că nu ai spus-o cu cuvintele astea, dar din ce ai scris nu reiese nimic altceva decât răutate și ură). Cum poți să spui că crezi în Dumnezeu și în același timp să te bucuri de moartea cuiva, fie el păcătos sau nu? (Că toți suntem, până la urmă).
Am întâlnit atei cu mai mult suflet și mai multă milă și compasiune pentru semeni decât ai tu, care te consideri creștină.
Știi ce cred eu, draga mea Diana? Că dacă mâine ai muri și ai ajunge împreună cu Alex Leo Șerban în fața lui Dumnezeu, el ar avea mai mari șanse de mântuire decât tine. Aș putea să-ți dau ca exemplu o pildă din Biblie, dar am să-ți spun doar atât: sper ca dumnezeul tău să aibă milă de tine și de sufletul tău!


PS: Eu sunt agnostică. Nu merg la biserică și nu mă rog, iar Biblia am citit-o în scopuri pur informative. Dar niciodată nu aș putea să mă bucur de moartea cuiva. Cred că singura de aici care s-a coborât mai jos de nivelul animalelor ești tu, draga mea! Îmi este foarte milă de tine! Trebuie că ai o viață foarte tristă!
Reply With Quote
  #64  
Vechi 24.05.2011, 07:12:04
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

"Medicii rup tăcerea: SIDA nu este doar boala, ci și afacerea secolului din laboratoarele americane

'”Sunt medic și deocamdată rețineți că mă numesc doar Tudor. Uitați care este problema…
Încercând să ajut o fetiță cu SIDA prin anul 2000 am aflat un adevăr extrem de incomod.
Prin anii 91-92-93, prin vaccinuri venite din afară au fost infectați o mulțime de copii din orfelinatele românești astfel că aveam cei mai mulți copii cu SIDA din Europa în acea perioadă (dar fără să avem adulții infectați ).
Situația s-a aruncat în cârca sistemului medical, deși era o tâmpenie pentru oricine gândea cât de cât, pentru că nu avea cum ca personalul sanitar să fi fost normal să zicem până în anul 1992, pentru ca apoi să se tâmpească brusc, rezultatul fiind infectarea a mii de copii.
Cine crede că problema sterilizării instrumentarului medical a apărut când a apărut SIDA, nu are cunoștințe minime medicale. O problemă mult mai grea cu care se confrunta sistemul medical înainte de apariția SIDA era HepatitaB. Virusul hepatitei B este mult mai rezistent decât HIV-ul (acesta din urmă murind și dacă este expus la lumină timp de 30 minute). Pentru Hepatita B se făceau sterilizări ale seringilor timp de 30 de minute la temperatura de fierbere a apei, iar HIV-ul nu ar fi avut nici cea mai mică șansă.
Și de ce toate aceste urmări ulterioare puse pe seama practicii incorecte? Simplu. Pentru bani… Atunci am aflat că un bolnav de SIDA costa Statul Român cam la 1000 de dolari pe lună. Se poate înmulți cu câți bolnavi erau atunci, cu 10 ani durata medie de supraviețuire și se va constata un beneficiu financiar foarte bun.
Atunci, întâmplător, am avut și informații pe filiere foarte scurte de la medici din sistem care
după ce au vaccinat orfanii cu vaccinuri primite de la ajutoare au constatat la câteva luni o creștere a incidenței HIV cu aproximativ 50% din cei vaccinați”."
articol intreg la http://www.dezvaluiri.ro/magazin/711...americane.html
Am citit in unele locuri cum ca SIDA ar fi fost creata de catre guvernul american pentru a controla cresterea populatiei globable, si a fost administrata prima oara prin anii '70 prin intermediul unor vaccine. Nu se poate trata deoarece distruge sistemul imunitar, este raspandita foarte mult printre homosexuali si "fetite muncitoare", considerati de multi ca fiind scursurile societatii, deci mai poate reprezenta si o incercare de a "curata" societatea de elementele mai putin bine vazute. Plus ca pericolul SIDA incurajeaza folosirea prezervativului, ceea ce diminueaza foarte mult rata natalitatii.
Acum asta e o parere.
Reply With Quote
  #65  
Vechi 24.05.2011, 10:33:32
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Nu tot ce zboare se maninca.
Nu tot ce vezi pe Internet este si adevarat.

Citat:
Plus ca pericolul SIDA incurajeaza folosirea prezervativului, ceea ce diminueaza foarte mult rata natalitatii.
Ai impresia ca sexul ocazional (pentru el este prezervativul) este si procreativ sau cum?
Reply With Quote
  #66  
Vechi 27.05.2011, 16:38:04
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu tot ce zboare se maninca.
Nu tot ce vezi pe Internet este si adevarat.



Ai impresia ca sexul ocazional (pentru el este prezervativul) este si procreativ sau cum?
Draga, ce am scris mai sus am precizat ca este doar o alta parere legata de sida. Ai impresia ca stiinta nu te poate minti? Poti lua exemplul vaccinurilor impotriva gripei porcine si a canceului de col. http://nuvaccinurilor.blogspot.com/ - informatii despre toate vaccinurile de astazi
Stiu pentru ce este prezervativul. Daca nu ar mai fi existat bolile cu transmitere sexuala, probabil ca numarul oamenilor care il folosesc ar scadea.
Am zis ca e doar o parere. In ziua de azi pe mine personal nu m-ar mai surprinde nimic.
Reply With Quote
  #67  
Vechi 06.06.2011, 22:50:26
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

http://news.yahoo.com/s/yblog_theloo...y-cured-of-hiv
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #68  
Vechi 26.08.2011, 13:32:19
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Diana67 Vezi mesajul
Sambata 9 aprilie a murit criticul de film Alex Leo Serban la spitalul de Boli Infectioase "Matei Bals" A murit de SIDA! A fost un homosexual notoriu, a organizat un festival de film gay care promova homosexualitatea. A sustinut prin campanii publicitare drepturile minoritatilor homosexuale si marsul anual al homosexualilor.
Iata cum stie sa pedepseasca Dumnezeu acest pacat oribil care coboara omul mai jos decat animalele!
Nu stiu daca am mai spus-o cu alta ocazie, sau dac-a mai spus-o cineva inaintea mea, dar o spun acum : nu intotdeauna homosexualitatea este acelasi lucru cu desfranarea.
Chiar daca omul in cauza este afectat de o tulburare, el are posibilitatea sa aleaga daca isi face de cap, daca traieste o relatie bazata pe sentimente sau daca pur si simplu se abtine.
Reply With Quote
  #69  
Vechi 12.09.2011, 21:30:14
AndyTh AndyTh is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.09.2011
Mesaje: 17
Implicit

Nu-mi vine sa cred ca inca mai sunt oameni care spun ca SIDA este boala homosexualilor! Nici nu ma mira ca spun ca este acelasi lucru cu desfranarea si pedofilia si ce-or mai zice.
Reply With Quote
  #70  
Vechi 13.09.2011, 09:04:44
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

toate bolile sunt consecinta pacatelor.....oamenii sunt prea slabi....iar sida....e una dintre ele....poate fi consecinta pacatului homosexualitatii...dar mai sunt si altele....e trist ca exista din astia....mai ales prin occident...oameni pierduti...asa a fost si in Sodoma si Gomora....plus pedofili....si alte specimene din astea...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
PACATUL - Lucrare a lui Dumnezeu OmuBun Pocainta 18 04.12.2016 21:32:26
Pedeapsa pentru pacate Florin-Ionut Pocainta 147 02.11.2013 15:06:22
Divortul- poate fi considerat pedeapsa a lui Dumnezeu?! leonard78 Generalitati 37 24.05.2011 21:19:44
Cutremurele sunt pedeapsa lui Dumnezeu? sophia Generalitati 30 08.06.2010 22:32:25
Pedeapsa pentru vrajitorie ! cristiboss56 Vrajitoria 0 17.12.2008 19:55:01