Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Craciunul - Nasterea Domnului
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #10  
Vechi 27.12.2011, 13:48:39
laurastifter laurastifter is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2008
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan cezar Vezi mesajul
Va multumesc, Laura si Scotland! Inspirate selectii!
iar predica Parintelui Steinhardt imi pare cu adevarat inaltatoare!
Ce imagine, cat o sfanta icoana: Hristos Se ridica in picioare ("stand") pentru a saluta pe Martirul Stefan ...
Inaltator, minunat... Bun esti, Doamne!

P.S. Inima imi spune acum ca Domnul Se ridica si pentru a-l intampina, fiind, ca sa spun asa, nerabdator sa ii iasa in intampinare, cu dragoste mare, de adevarat Parinte!...
Da, foarte frumos spus! :)

Sfântul Ștefan să ne ocrotească pe toți, prin rugăciunile sale către Hristos!
__________________
"Duh este Dumnezeu și unde este Duhul Domnului, acolo este libertate." (II Cor3, 17)
"Pentru Tine trăiesc, vorbesc și cânt!" (Sf. Grigorie Teologul)
"Dați-mi-L pe Hristos și aruncați-mă în iad!"
"Acesta este unul dintre motivele pentru care eu cred în creștinism: e o religie pe care n-ai fi putut-o născoci." (C. S. Lewis)
Câteva gânduri scrise de mine:
http://www.ortodoxiatinerilor.ro/iis...-duhovniceasca
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sfantul Maxim Marturisitorul- martir pentru dreapta credinta georgeval Diverse Sarbatori 7 03.04.2012 00:34:34
Intrebare: Sfantul Petru era un apostol al Domnului Hristos? 52ZIZO Despre Sfanta Scriptura 7 25.08.2010 23:57:21
CRESTINISMUL SAU BISERICA? de Sfantul Ierarh si Nou Martir Ilarion Troitki andrei_im Generalitati 1 18.01.2010 18:30:28
Sfântul Ștefan cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 12 29.12.2009 07:30:00
Prohodul Domnului Dumnezeului Iisus Hristos mihailt Despre Biserica Ortodoxa in general 2 02.05.2008 23:48:47