Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #211  
Vechi 13.11.2013, 14:07:54
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Voi continua sa-i numesc apostoli ai cipului pe cei care vor sustine documentele cu cip si cipul implantat. Postarile lor vor fi un argument!
  #212  
Vechi 13.11.2013, 15:52:44
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

Antonia, nu poti sa inventezi tu noi apostoli, apostolii cipului, pentru ca nu exista asa ceva.

Inca nu a zis nimeni ca e de acord cu cipurile implantate, si, cel putin deocamdata nu e vorba de cipuri implantate.
E vorba de niste documente cu cu cip, care, sincer, chiar nu vad cum pot fi considerate lepadare de Dumnezeu. Cu cipul din buletin va gandi omenirea, nu tot cu mintea? Nu tot acelasi suflet il va avea omul, nu tot aceleasi trairi, sau cipul ala se teleporteaza din buletin in creierul omului si ii schimba mentalitatea?
Sau ecand aveti calculator si telefon mobil nu mai aveti aceleasi trairi, acelasi suflet?(PC-ul si telefonul mobil au cipuri, de-aia le-am specificat).
Daca te lepezi de Dumnzeu, o faci din vointa, ca de-aia ai creier, nu pentru ca ai buletin si pasaport cu cip. Daca credeti ca documentele cu cip e lepadare de Dumnzeu, imi pare rau sa o spun, dar inseamna ca il adorati pe Dumnezeu mai putin si decat mine (care am specificat clar ca am hibe multe, mult prea multe). Dumnezeu e in inima unui om, Dumnezeu pezent in rugaciunile unui om; cum crdeti ca un cip in buletin sau pasaport sau card bancar sau orice tip de cip (care repet, NU e implantat in corp) poate sa il alunge pe Dumnezeu?
  #213  
Vechi 13.11.2013, 16:50:37
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Atata are, atata poate saraca: "nu sunteti ortodocsi, ci eu reprezint ortodoxia", "apostolii cipului", "nu ne lasati sa atacam ierarhia", "noi intelegem ce se intampla ca ne hranim cu paranoia si sf tehnologic, serviti si voi sa va scoatem la lumina", etc.

Dar bine ca e batausa, vorba elizei, doar ca bataia fara discernamant nu mai e rupta din Rai, afla si eliza asta intr-o buna zi :))
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 13.11.2013 at 17:12:57.
  #214  
Vechi 13.11.2013, 21:00:25
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Si uite-asa, ajungem ca pe vremea lui Nero.
,,- Asadar, cine a dat foc Romei?
- Crestinii!
- Cine sunt teroristii zilelor noastre?
- Crestinii, caci ei se impotrivesc satanismelor de tot felul!''
  #215  
Vechi 13.11.2013, 21:47:57
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.182
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eliza-georgiana Vezi mesajul
,....a ramas in doi viteji - Alin si Mihail!...

....il rog frumos sip e Mihail sa fie ceva empatic in ce ma priveste cu efortul ce trebuia sa depun cautand prin balastul ala de cuvinte, dupa afirmatia lui pro-ecumenista! Dar am observat ca domnul Dragos a sesizat acest fapt (tacit), tinand sa precizeze ca celestial nu si-ar fi luat talpasita…

Mi-aduc aminte de rabdarea doamnei Dobrin M. in ce priveste “balastul” aruncat de Mihail pe topicul despre invidie (sper sa retin bine topicul incendiar) pentru a –l asigura ca nu ajuta cu nimic sa ne scoatem ochii -virtual -ca uite cand si ce ai spus, cu ce patos, ce atac furibund... eu gasesc reprosul foarte obositor… daca din el nu rezulta nimic folositor, constructiv!!
Nu știam de ce nu mă puteam opri din sughiț aseară...că mă pomenea Eliza-Georgiana în tiradele ei anti-numai-ea-are-habar-ce!
Ce să mai zic de săracu' Alin, cred că a sughițat până dimineață.
Madam EG se preface că a uitat de declarațiile sale de amor pentru stiliști, dar îi face o deosebită plăcere să vâneze monștri pro-ecumeniști cu plasa de prins fluturi a imaginației sale.
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)
  #216  
Vechi 13.11.2013, 22:07:43
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Acum serios discutia nu prea duce la nici un rezultat.
Dar... poate "adevaratii ortodocsi", cei care se opun "apostolilor cipului" ne spun si noua cine a identificat cipul ca fiind pecetea cu 666 de care se vorbeste in Apocalipsa. Ei stiu asta?
Pentru ca tot in Apocalipsa se spune ca inselarea o vor recunoaste doar adevaratii crestini.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
  #217  
Vechi 14.11.2013, 19:58:41
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Si uite-asa, ajungem ca pe vremea lui Nero.
,,- Asadar, cine a dat foc Romei?
- Crestinii!
- Cine sunt teroristii zilelor noastre?
- Crestinii, caci ei se impotrivesc satanismelor de tot felul!''
Aham, am mai gasit logica atsa infailibila la sectari.
Pai nene, crestinii adevarati erau niste dizideti la evrei sau romani, ca aia aveau alta religii, da?
Deci si noi care suntem dizideti versus crestinismul istoric, tot aia adevarati suntem, pentru ca "mainstream" -ul mereu e in eroare.

Cu retorica asta orice secta isi poate "legitima" existenta.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #218  
Vechi 14.11.2013, 20:43:31
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Acum serios discutia nu prea duce la nici un rezultat.
Dar... poate "adevaratii ortodocsi", cei care se opun "apostolilor cipului" ne spun si noua cine a identificat cipul ca fiind pecetea cu 666 de care se vorbeste in Apocalipsa. Ei stiu asta?
Pentru ca tot in Apocalipsa se spune ca inselarea o vor recunoaste doar adevaratii crestini.
Insusi creatorul lui a observat acest lucru. Prea tarziu insa...
  #219  
Vechi 14.11.2013, 20:55:04
bogdan81 bogdan81 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2011
Mesaje: 1.270
Implicit

Mama, hai ca m-ai dat pe spate cu chestia asta. Daca a observat creatorul lui...
Ce mai pot eu sa zic ?
  #220  
Vechi 14.11.2013, 21:10:04
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Oy vey, cita discutie degeaba. Sincer. antonia, crede-ma: daca chiar ar exista ce zici, dar cipuirea ar veni din partea unei societati care: pedepseste cu scoaterea in afara legii sau, dupa caz, cu pedeapsa capitala avorturile si infanticidul, precum si imbogatirea prin afaceri, traficul de organe, arme si persoane si droguri, pedofilia, apartenenta la organizatii oculte, etc., atunci DA, as accepta cipul; m-as numara printre voluntari. Dar, fie asa, fie altfel, cipuirea nu exista, nici din partea unei societati benefice, nici din partea unui regim malefic, decit in mintea unor zeloti orto, din care uni au fost facuti ce numesc eu sfinti "politici" gen Paisie Aghioritul. (Sper ca Iustin Pirvu nu va fi canonizat pe chestia asta. Ca dupa aia urmatorul de canonizat, intru sfintenia cipofoba, ar fi Danion sau Saccsiv. Brrr, bleah!). Chiar ca sunteti agenti ai KGB, pardon, BOSV.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce spuneti de actele biometrice? Daniel777 Stiri, actualitati, anunturi 107 11.10.2010 23:02:47
Despre absurditatea cu pasapoartele biometrice mihailt Generalitati 50 30.09.2009 18:22:02
Ce se incearca cu actele biometrice? mihailt Generalitati 0 15.07.2009 02:30:05
Hotararea Sinodului Bisericii Ortodoxe de Stil Vechi referitor la actele biometrice bunicu Stiri, actualitati, anunturi 2 24.03.2009 11:20:37
Despre actele de identitate electronice si intimitate BogdanF2 Generalitati 0 26.01.2009 20:23:30