Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 28.11.2008, 22:42:23
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Cum adica nu mai e musulman? A fost? Acum ce e ? crestin? Nu inteleg.

Si in legatura cu cazul este uimitor ,Dumnezeu nu lasa pe nimeni sa ia viata cuiva ,ei vor fi pedepsiti ,ori fiind in viata ori dupa viata.Viata este darul de la Dumnezeu si altii o iau ,este pacatul suprem.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 28.11.2008, 22:56:28
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit Frate Iustine,

...este un mare Sfant!!! stii ce m-a uimit pe mine la Sf.Nectarie? RASPUNDE CU IUBIRE DEPLINA!!! Nu pot exprima in cuvinte Iubirea mea pt sfntul, dar eu i-am spus asa in mintea mea "O, sfinte de mi-ai darui si mie o particica mica din Sf.tale moaste... sunt peste tot... dat pt mine nu cat un varf de ac sa imi dai si mie?" asa am gandit... apoi imi ziceam doar ca imi doresc sa am... si dupa ani de "asteptare", anul trecut a randuit Sfantul ca este timpul ca sa imi dea... si iata ca de ziua mea de nastere am primit o particica din Sf.Sale moaste... stiti cata BUCURIE am de atunci??? si nu un varf de ac, ci cat un bob de orez...!!! Frumos nu??? lle-am pus in crucea de la gat si le am tot tp cu mine... si mereu suntem in dialog... simt prezenta sa ca aerul ce il respir... Nu va puteti inchipui cat de mult raspunde la Dragostea ce i-o poarta cineva... inmiit fata de iubirea cuiva... ca el e desavarsit, si le are pe cele ale lui Hristos!!!
De aceea va indemn sa va rugati la acest MINUNAt sfant ca rasounde grabnic si mult mai mult decat ne asteptam... dar sa avem grija, ca daca ii cerem ceva si nu ne implineste imediat rugaciunea, asta e pt ca dansul stie ca nu ne este de folos atunci cand cerem, si cand nu ne asteptam, ne da... si atunci iti aduci aminte de rugaciunea ta si te umpli de lacrimi de bucurie ca nu te-a uitat... Este MINUNAT!!!

Sf.Nectarie sa va binecuvinteze pe TOTI!!!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 28.11.2008, 22:58:26
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

[SIZE=3]Cine poate spune sau sa exprime BUCURIA suflteasca? Nu este om pe acest pamant sa poate marturisi ceea ce simte, asa cum simte!!![/SIZE]
[SIZE=3]Nici eu nu imi pot exprima ce simt in mine pentru acest Minunat Sfant, Nectarie!!! De cand i-am citit viata si am plans ca un copil, atat de mult l-am indragit... Orice fac, gandul meu se indreapta catre acest Sfant... Orice am (bucurie sau necaz) impartasesc aceasta cu Sf.Nectarie... Il simt langa mine ca fiind in realitate... Si nici nu va pot spune ce simt eu din partea Sfantului... E imposibil!!! Daca ar fi sa pot spune, ar iesi sufletul din mine... pt ca e mai presus de trup... si mai presus de mintea omeneasca ca sa poata intelege... Cat de minunat lucreaza acest sfant... si cata delicatete are in tot ce face... e atat de IUBITOR... a atat de prietenos... e atat de bun... e Bunicutul meu!!! Ii simt dragostea precum aerul ce il respir... Dar si asta e prea putin de exprimat... [/SIZE]

[SIZE=3]Minunat este Dumnezeu intru Sfintii Sai!!![/SIZE]

[SIZE=3]Dumnezeu sa va binecuvinteze pt rugaciunile Sf.Nectarie!!!![/SIZE]
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Martirii zilelor noastre alexandra28again Stiri, actualitati, anunturi 23 18.05.2014 21:45:09
Vamesii zilelor noastre !... alexmatei Stiri, actualitati, anunturi 0 21.01.2012 20:18:35
Evghenie Rodionov, un mucenic al zilelor noastre sunsray Stiri, actualitati, anunturi 5 01.06.2010 16:38:58
Ereticii zilelor noastre phradmon Secte si culte 39 14.05.2008 14:20:27
duhovnicii zilelor noastre Saurian Mari Duhovnici si predicile lor 18 14.06.2007 19:30:42